Moje Kangoo 1.6 16V nie odpala...

Moje Kangoo 1.6 16V nie odpala...

20 Lut 2017, 19:25

Witam.Na początku chciałbym zaznaczyć ze mam niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o pisanie postów na forach wiec proszę o wyrozumiałość.
Jestem posiadaczem Renault Kangoo 4x4 benzyna + gaz , 1.6 , 16 V, rocznik 2004. Samochód kupiłem jako używany w 2010r. Od momentu zakupu, co kilka miesięcy pojawia się problem, że nie chce on odpalić .. nie wiadomo z jakiego powodu, po kilku dniach problem mija ni z tąd ni z owąd. Auto było już u kilku mechaników, a także w stacji obsługi Renault i nikt nie jest w stanie pomóc mi z tym problemem. Jeden z mechaników wymienił jakiś przekaźnik od rozruchu ale to nic nie dało, inny doradził wymianę pompki paliwowej, jeszcze inny ( ze stacji Renault) powiedział że od komputera w samochodzie odchodzi ok. 100 przewodów i że nie jest w stanie znaleźc usterki ...
Nieraz pomaga to, że wyciągnę kluczyk ze stacyjki i włożę go odwrotnie, i tak się zastanawiam , ze może problem jest ze stacyjka? Być może ktoś miał podobny problem i wie jak to naprawić, albo może ma jakiś pomysł, co ewentualnie może być przyczyna tego ze samochód nie odpala. Bardzo proszę o jaka kolwiek pomoc, samochod jest jeszcze w naprawde dobrym stanie i nie chcialbym sie z nim rozstawac.
stan73
Obserwowany

Auto: Renault Kangoo

Re: Moje Kangoo nie odpala...

20 Lut 2017, 19:45

Czy przy każdym przekręceniu kluczyka słyszysz że pracuje pompka paliwowa?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Moje Kangoo nie odpala...

20 Lut 2017, 19:55

Po sugesti jednego z mechanikow zostala wymieniona pomka, i przy kazdym odpaleniu slychac ze pracuje i dopompowuje powietrze
stan73
Obserwowany

Auto: Renault Kangoo

Re: Moje Kangoo 1.6 16V nie odpala...

22 Lut 2017, 16:58

stan73 napisał(a):Nieraz pomaga to, że wyciągnę kluczyk ze stacyjki i włożę go odwrotnie, i tak się zastanawiam , ze może problem jest ze stacyjka?
To raczej nie powinno mieć znaczenia którą stroną wkładasz kluczyk, ale możesz sobie zrobić markerem kropkę i będziesz wiedział którą stroną wkładasz i czy zawsze wtedy zapala :)

Może to bardziej zależy od warunków pogodowych, mokro nie chce palić jak sucho jest wszystko ok. Myślałeś nad tym?

stan73 napisał(a):co kilka miesięcy pojawia się problem, że nie chce on odpalić .. nie wiadomo z jakiego powodu, po kilku dniach problem mija ni z tąd ni z owąd
Jak nie chce odpalić to kręcisz i nic się nie dzieje czy próbuje załapać ale nie zapala? Jak to dokładnie wygląda?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat
    Motrio to francuska marka części zamiennych dystrybuowanych przez Renault i przeznaczonych dla samochodów ponad 3 letnich różnych marek. Utworzona w 1998 roku marka dostarcza gamę części zamiennych na poziomie ...
    Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie
    To drugi egzemplarz supersamochodu Lexus LFA w Polsce . Pierwszy znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, drugi będzie jeździł w Krakowie. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu, z udziałem przedstawicieli Lexus ...

•