Mondeo dymi i nie ma takiej mocy jak powinien

29 Wrz 2013, 21:29

witam!! kupilem 2 dni temu mondeo z silnikiem 1.8 16v zaczeły sie przeboje po dojechaniu do domu stracil moc zaprowadzilem do mechanika okazało sie ze ukruszył sie zawór i pierscienie do wymiany mechanik wumienil pierscienie zrobilem głowice złozył to okazało sie ze kopci z tyłu i smierdzi strasznie benzyna powiedziałem mechanikowi on stwierdził ze musi wypalic to z wydechu a po 2 on wydaje mi sie ze jest jakis słaby co moze mu byc??? prosze o pomoc!!!
zizi1804
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 04 1991
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: mondeo
Silnik: 1.8 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

09 Sty 2014, 23:40

ja postaral bym sie przeczyscic kolektor wydechowy moze nalalo mu sie tam benzyny i teraz jedzie jak powietrze wypycha odor, mowisz tez ze autko troche muli osobiscie spotkalem osobe ktorej tez mulilo i wlasnie wytrzepal ten kolektor, powiedzial mi ze wylecialo z niego sporo rdzy i sadzy a po tym czarowaniu auto nie mialo oporow ( nie dlawilo sie nie mialo móła). czy to pomoze niewiem bo nie bede udawal kij sie znam ale ciagle sie ucze, a to czyszczenie tego kolektora napewno nie zepsuje pracy silnika bardziej i wydaje mi sie ze na moj rozum ze jesli auto lapie móła ma problem sie rozpedzic czy cos to moze byc tego wina (przypchane mół drożne power)
Koyote
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 08 09 1988
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Sty 2014, 02:55

Powoli, powoli :wink:... Czy w samochodzie ubywa jakiegoś płynu poza paliwem i płynem do spryskiwaczy??? Zmierz kompresję silnika na początek, jeśli wynik będzie prawidłowy to będziemy się dalej martwić. Aha, no i odpowiedz oczywiście :). Na jaki kolor kopci??? Na gorącym/zimnym silniku coś się zmienia??? Jak trzyma temperaturę??? Działa ogrzewanie??? (grzeje)??? Jakieś inne objawy???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

18 Sty 2014, 14:59

Po pierwsze : Na jaki kolor dymi ? (biały ,szary ,niebieski ,czarny ? )
Po drugie : Czy ubywa płyn w chłodnicy ?
Po trzecie czy zwiększył się poziom oleju silnikowego ?

Po aktualnym zapoznaniu stawiam na uszczelkę pod głowicą ,daj więcej szczegółów ;)
kamlux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 30 05 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997