Mondeo MK4, Peugeot 508 SW czy Citroen C5 który wybrać ?

12 Wrz 2018, 20:28

Witam

Właśnie sprzedałem swój stary samochód i od 2 tygodni jesteśmy z żoną na etapie poszukiwania nowego "wozidła"

Z racji tego że jeździmy trochę po mieście i trochę w trasy postanowiliśmy pozostać przy Dieslu gdyż poprzednie auto mieliśmy również z ON i nie było problemów ani z filtrem DPF ani z innymi rzeczami

budżet: 30.000 - 35.000 (MAX!)

Pod uwagę bierzemy TYLKO trzy modele:

- Ford Mondeo MK4 Lift (Kombi) 2011 - 2013r.
Silnik: 2.0 TDCi (140km lub 163km) najlepiej titanium

- Peugeot 508 SW 2011 - 2013r.
Silnik: 2.0 HDI (140km lub 163km)

- Citroen C5 Lift (Kombi) 2011 - 2013r.
Silnik: 2.0 HDI (140km lub 163km)

We wszystkich autach jest ten sam silnik który cieszy się dobrą opinią wśród mechaników jak i właścicieli. Problem polega na tym że ciężko nam się zdecydować na któryś konkretny.

Za fordem przemawia fakt że wydaje się tańszy w utrzymaniu, mniej awaryjny jeśli chodzi o elektronikę no i jest większy. Leczy wydaje nam się jakby gorzej wykonany oraz ciężko znaleźć z takim wyposażeniem jak konkurent

Za Peugeotem zaś przemawia ładniejszy wygląd, lepsze wyposażenie, nowocześniejszy wygląd no i nie ma co ukrywać ciut lepsze materiały wykończeniowe. Leczy wydaje mi się że mógłby być bardziej awaryjny jeśli chodzi o elektronikę i różnego rodzaju drobiazgi

Za Citroenem przemawia zawieszenie Hydroactive, dobre wyposażenie, praktyczność no i wiadomo wygląd. Lecz wydaje mi się że mogłoby być podobnie jak z Peugeotem czyli niedomagania elektroniki, psujące się drobiazgi itp.

Wszystkie auta mają swoje plusy i minusy i każde z nich oferuje coś innego. Nie ukrywam że troszkę boje się zakupu francuza z racji tego ze może mieć różnego rodzaju problemy z drobiazgami i elektroniką

Dodam że zastanawia mnie również różnica w filtrze cząstek stałych gdyż w jednym jest DPF (Suchy) a w dwóch pozostałych zaś FAP (mokry). Który z owych filtrów będzie mniej problematyczny, łatwiejszy w wypalaniu no i tańszy w utrzymaniu ?

Który samochód z w/w polecilibyście bardziej ? Który jest mniej awaryjny, tańszy w utrzymaniu i wg was lepszy ?

Pytanie kieruje głównie do osób znających się na tych autach, właścicieli którzy mają lub mieli taki samochód. Proszę o rzetelne porady i pomoc w wyborze.

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Lukasz2605, 13 Wrz 2018, 09:38, edytowano w sumie 1 raz
Lukasz2605
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 30 04 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo MK4 - Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
0

12 Wrz 2018, 20:48

Lukasz2605 napisał(a):Dodam że zastanawia mnie również różnica w filtrze cząstek stałych gdyż w jednym jest DPF (Suchy) a w drugim zaś FAP (mokry). Który z owych filtrów będzie mniej problematyczny, łatwiejszy w wypalaniu no i tańszy w utrzymaniu ?


Przy FAP musisz pamiętać o płynie i wypala się on w każdych warunkach ale za to się "zużywa" i po jakimś czasie będzie prawdopodobnie wymagał wymiany
DPF w teorii powinien być bezobsługowy

A co do rozważań na temat modelu to poważnie zastanowiłbym się czy da się znaleźć trzymające się kupy i względnie bezwypadkowe 508 z 2.0 bo może to nie być oczywiste
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

13 Wrz 2018, 06:53

Za 35 tysięcy nie kupisz sensownego 508 z 2.0 HDI. Chyba, że chcesz kupić powypadkoe auto z zagranicy z cofniętym licznikiem. Skup się na Mondeo Mk4 2.0 w tym budżecie, ewentualnie C5 2.0 HDI, które też ma ten sam silnik.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

13 Wrz 2018, 07:03

Do miasta jedynym słusznym filtrem jest FAP, bo nie trzeba wypalać go na trasie.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

13 Wrz 2018, 08:08

Czyli jesteście zdania że Mondeo MK4 i Citroen C5 będzie autem tańszym w zakupie ze względu na to że są to auta jakby nie patrzył starsze konstrukcją itp ? Może i racja jak mam kupić 508 wysłużone lub z niewiadomą historią to lepiej kupić zadbane Mondeo lub C5. Tym bardziej że szukam raczej aut z jak najlepszym wyposażeniem

A jaki jest koszt wymiany takiego filtra FAP ?
Lukasz2605
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 30 04 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo MK4 - Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
0

13 Wrz 2018, 17:09

C5 na hydro da Ci komfort, którego nie zapewnia żaden z powyższych, natomiast Mondeo powinno się najlepiej prowadzić.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

13 Wrz 2018, 18:22

IMO wybór mondeo vs c5 jest baaardzo subiektywny. Technicznie nie można żadnemu za wiele zarzucić.

Pomyśl też o lagunie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

13 Wrz 2018, 20:45

Z tych 3 bez 2 zdań Mondeo, mówisz że gorzej wykończone? nie sądzę, to nie czasy focusa mk1 czy mk2 tu jest już wielki krok do przody. Dla mnie najlepiej przypada do gustu Mondeo, jeżeli zdecydujesz się na zakup francuza to wystrzegaj się sprowadzonych z Francji.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

15 Wrz 2018, 19:39

Witam ponownie !

Temat uważam za zamknięty ponieważ dzisiaj stałem się SZCZĘŚLIWYM posiadaczem Forda Mondeo MK4 z 2012 roku w wersji Titanium (pełne wyposażenie). Samochód świetny, przedewszystkim wielki wygodny i bardzo praktyczny do tego wyposażenie które rozpieszcza

Dodam od siebie gdyby ktoś był w podobnej sytuacji jak ja:

Fakt jest faktem ze ciężko coś znaleźć na rynku gdyż większość aut to trupy z niejasna historia. Mi się udało po około 2 mc poszukiwań i przejechaniu wiele kilometrów. Lecz jak mam doradzić komuś w podobnym wyborze to uważam ze mondeo w swojej klasie wygrywa. Citroen C5 również świetne auto lecz troszkę egzotyczne. Chodzi mi o deskę rozdzielcza. No i wydaje się mniejsze jak mondeo. Choć nie oznacza to ze gorsze. Ja osobiście wybrałem forda lecz polecam każdemu zerknąć na Citroena gdyż jest to świetna alternatywa i uważam ze dużo lepsza niż auta z grupy VAG itd...

Pozdrawiam i dziękuje Panowie za pomoc !
Lukasz2605
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 30 04 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo MK4 - Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
0

15 Wrz 2018, 20:17

A więc życzymy 100 lat bez awarii, temat więc zamykam
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0