Mondeo mk4 vs Citroen c5 III

28 Mar 2017, 01:49

Witam wszystkich. Chcialbym abyście doradzili mi w wyborze auta oraz odpowiedzieli na parę nurtujących mnie pytań.
Najpierw opisze jakiego auta szukam:
1) Model- tutaj w grę wchodzą dwa auta Mondeo mk4 lift i citroen c5 III lift
2)Budżet do 40000 na auto.
-liczę się z tym ze po zakupie napewno będzie cos do zrobienia i nie wierze ze ktoś tydzień przed zakupem wymienił rozrząd i np cale sprzęgło
3) Rocznik- od 2010r gdyż oba auta przeszły w tym roku lifting.
-na przebieg nie patrzę
4)Silnik- chciałbym 2.0 TDCI 163km lub 2.0 HDI 163km, ale rozważam tez wersje 140km.
-Nie jestem wariatem ale chciałbym zeby auto było dynamiczne i nie brakowało mocy przy wyprzedzaniu tira itp.
-W miarę ciche przy wyższych prędkościach np 170 km/h
-zdaje sobie sprawę z kosztów serwisowania diesla, ale turbosprężarki czy wtryskiwaczy nie wymienia się co chwile.W pracy jeżdżę dieslem i robię rocznie około 190000km i mimo ze moje ducato ma ponad 400tys km to nadal wszystko działa jak nalezy.wymieniany był tylko czujnik dpf i rozrusznik.
5)przebiegi jakie robię to od 18 do 30tys rocznie- normalne użytkowanie plus raz w roku dłuższa trasa na wakacje do Włoch lub chorwacji.do pracy dojeżdżam 40km droga krajowa bez większych korków.
6)nadwozie tylko i wyłącznie kombi

Przechodząc do sedna podjąłem decyzje o zmianie auta(obecnie jeżdżę astra g 1.4 90km lpg, a jeszcze poprzednio megane coupe 99r 1.6 90km).
Poszukuje auta dużego i komfortowego i nie mogę się zdecydować czy wybrać mondeo czy c5.Citroeny są trochę tańsze ale mniejsze w środku od mondeo.
Mam parę pytań
1)Wiem ze oba auta maja bliźniacze silniki.
-Czy serwisowanie obu aut jest podobne cenowo.
-Citroen ma podobno trosze mniejsze spalanie?
-Czy duża jest różnica w dynamice silnikow 140km vs163km oraz w kosztach ich serwisowaniu
-ile płynu lds wchodzi do zbiorniczka w c5 Iii na ile starcza taki zbiorniczek
-czy zawieszenie hydro rzeczywiście jest takie super w c5
-czy c5 ma podgrzewana przednia szybę
-czy jakość materiałów w obu autach jest porównywalna
-które auto ma lepsze światła (widoczność w nocy)
-czy nawigacje w obu autach dają cos poza nawigowaniem( dokładnie mi chodzi oto czy ekrany sa wykorzystywane do czegoś jeszcze)
-które auto ma lepsze audio
-które auto ma wygodniejsze fotele i jak sprawują sie te fotele w mondeo bo z wyglądu szalu nie robią https://goo.gl/images/VEHJT3
-Manual czy automat-proszę o opinie


proszę także o opinie paru modeli
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z góry dziękuję za pomoc.
Busiarz102
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 21 04 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Astra g
Silnik: 1.4 90km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Mazda CX-3
    Nowy kompaktowy SUV - Mazda CX-3 – debiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. CX-3 jest piątym modelem z nowej generacji samochodów Mazdy wyposażonych w technologię SKYACTIV i zaprojektowanych w myśl filozofii ...