Mycie samochodu

15 Gru 2013, 01:12

Witam,
Wczoraj kupiłem samochód i powiem szczerze jest lekko uświniony, a Ja chciałbym wyczyścić sobie i z wierzchu i w środku. Czy jeśli jutro podjadę na myjnie i umyją mi samochodzik, czy przy takiej pogodzie nic z samochodem mi się nie stanie? Mówią, żeby nie myć w zimę, ale, czy przy takiej pogodzie też to dotyczy? U nas na Śląsku zero śniegu, mrozik lekki, ale nic wielkiego. Czy w takim przypadku mogę zaryzykować myjnie, czy lepiej to olać? Sorki, że pytam, ale to mój 1 samochód, a więc mam małe doświadczenie w tych sprawach :P
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Gru 2013, 12:47

Według mnie przy obecnych technologiach, nie masz się czego bać, tym bardziej jeśli [pojedziesz do jakiejs renomowanej myjni a nie pipizdówka. Z pewnością posiadają preparaty, sposoby suszenia oraz technologie bezpieczne dla samochodu nawet w minusowych temperaturach.
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003

15 Gru 2013, 15:05

W sumie myślałem o myjni na stacji Sheel, bo najbliżej w Bytomiu.
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

23 Gru 2013, 10:12

ale mowisz o myjni bezdotykowej, z myjkami cisnieniowymi, czy takiej normalnej ze szczotkami? ja bym tej drugiej unikal, szkoda lakieru, tym bardziej, ze mowisz, ze dopiero co kupiles to auto ;)
kiwibanan
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Nie mam

27 Lut 2014, 02:23

Ja tylko w myjni myję. Nie mam czasy na zabawy przed domkiem ze szlauchem. A tak szybko, wcale nie za zawałową cenę a przynajmniej porządnie autko wyszorowane 8)
MichalinaWien
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Opel Corsa

28 Lut 2014, 19:42

Ja myję na myjni zawsze i nic się z lakierem itp. nie dzieje. Nawet w zimę byłam kilka razy na myjni i wszystko ok. :)
Julla33
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nissan
Paliwo: Diesel

01 Mar 2014, 10:51

Kokretnie chodzi o myjnie karcher na orlen samoobsługową.
Do maszyny wrzuca się albo specjalny żeton, albo 1 , 2, 5zł.
Sęk w tym że nie pisze ile trzeba wrzucic, wiec maszyna monety ww. traktuje tak samo czy jak?
Jak wrzuce wiecej to moge dłużej myć (Czas) czy liczona jest zużywa woda do tego?
Programów jest 5 i pozycja STOP.
-mycie ciśnieniowe
-aktywną pianą specjalna szczotka
-oplukiwanie
-wosk-
-wosk extra
-pozysja stop

Może myje ktos na takiej myjni i napisze mi co i jak, jak myjnia nalicza, bo ja sie w tym nie lapie.
michalinik
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: opel astra 2
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

01 Mar 2014, 15:31

michalinik napisał(a): ja sie w tym nie lapie.

Qrde, w bardzo wielu rzeczach sie nie łapiesz.. Jakim cudem trafiasz do domu ??
Ale żarty na bok - myjnia idzie "na czas" - jest jej obojetne co robisz, czy nic nie robisz - sekundy płyną ciągle..
Wrzucaj małe nominały, bo 5 pln może wystarczyć na dwa mycia..
W niektórych jest jeszcze "płukanie wodą zdemineralizowaną" co powoduje, że nie ma zacieków na lakierze..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011