Mycie samochodu pianą aktywną.

07 Maj 2014, 11:17

Posiadam myjkę ciśnieniową Karcher HD 6/15C. Czy jest możliwość stosowania w niej piany aktywnej bez dodatkowej pianownicy na lancę? Z tyłu urządzenia powiadam wąż i regulację stężenia chemii do mycia samochodu. Czy mogę to wykorzystać do tego, czy raczej jest to do szamponów lub wosku?
Kamool
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6B 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Maj 2014, 15:47

O. Nie pracowałem na satelitach tej firmy, więc nie odpowiem Ci na pytanie. Pracowałem na satelitach firmy Sane Chem. Jednak chce Cię ostrzec przed używaniem środków chemicznych na lakier. Nie wiem jaką chemia chciałbyś pianować auto, ale po każdorazowym pianowaniu pamiętaj dokładnie przepłukać układ, bo jeżeli układ się zapcha to pół dnia rozkręcania.
bart1500
Początkujący
 
Posty: 167
Auto: Nie mam

03 Cze 2014, 10:58

ja posiadam Krchera ale często myje na ręcznej myjce , nie raz uzywam szamponu K2 bardzo dobra piana i dobrze myje.
Dj Kris
Nowicjusz
 
Posty: 39
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Przasnysz [Mazowieckie]

11 Gru 2014, 10:18

Dobre ceny i dobre kosmetyki, zwłaszcza te dla myjni – Nano, Cargo i Globo Technology Kenoteka masz na portalu Kenochem. Ja stąd głównie kupuję i to już ponad rok będzie. Dobra obsługa, szybka wysyłka, można się z nimi dogadać, jakbyś potrzebował się skonsultować itd. Kompetentni ludzie. Mocno siedzą w branży i potrafią doradzić.
Onedrzej
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 11 06 2011
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Gru 2014, 10:26

to chyba najlepszy szampon jaki widzialem, nie robi smog, jest super
RallyMan666
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 0- 8-2002
Auto: Audi A3
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

23 Mar 2017, 14:59

Mi osobiście najbardziej do gustu przypadła piana ze sklepu Motogodetailing. Zszedł brud chyba jeszcze taki od nowości, w życiu bym tak sam nie domył , nawet przy pomocy myjki ciśnieniowej :D
MAriuszek77
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 16 07 1989
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Targi TTM 2019
    Dla każdego mechanika i właściciela warsztatu targi branżowe to dobra okazja do obejrzenia najnowszych produktów i urządzeń do codziennej pracy. W jednym miejscu można zobaczyć, dotknąć, porozmawiać z producentem, ...

28 Cze 2018, 13:59

Przede wszystkim liczy się to jakiej piany używamy, ja po przejściach z kilkoma już zdecydowanie najbardziej lubię Neutral AC Foam od ProElite - jest najlepsza zdecydowanie.
Hyeniek
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 06 07 1982
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: MAN
Paliwo: Diesel
Typ: Van