Vw 1,8 dziwna piana w oleju żółtawy majonez w silniku

vw 1,8 dziwna piana w oleju żółtawy majonez w silniku

29 Gru 2011, 05:02

niewiem co to moze byc, znalazłem na innym forum takie cos. ktos mi powie co to moze byc przyczyna ?

[link nie aktywny]
m3e30
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: vw 1,8 dziwna piana w oleju żółtawy majonez w silniku

29 Gru 2011, 06:29

Wydmuchana uszczelka lub peknieta glowica.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

29 Gru 2011, 19:08

Może tak być,ale nie koniecznie! Moja siostra Renóweczką przez rok robiła najdłuższe trasy ok.10 km w jedną stronę,zrobił się taki sam majonez w silniku,korek oleju był wypełniony tłustym ---majonezem-.Jak tym autem jeździsz,też tylko króciutkie trasy?Bo jeśli nie,to tak jak kolega pisze,niestety.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

30 Gru 2011, 07:40

Jesli mało użytkujesz auto i tylko na odcinku kilku kilometrów to "masło" na korku jest normalnym objawem, nie dogrzewasz silnika i tyle.

Jeśli jednak posiadasz taką ilość "masełka" jak w załączonym linku to głowica do zdjęcia :(

Taki efekt występuje też w maluchu i garbusie a tam silniki chłodzone są powietrzem, taka ciekawostka :D
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika

Auto: citroen, chevrolet
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać? Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać?
    Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Jak jeździć w takich warunkach? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe? Nie zawsze obecność mgły oznacza, że powinniśmy ...
    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...

•