Najgorsze naprawy/druciarstwo

24 Paź 2018, 18:07

Kao napisał(a): we francji
Byłem niedawno w Paryżu a tam inny świat :mrgreen: Zderzaki podrapane , poobijane , auta zwłaszcza te elektryczne , te pod słupkiem do wypożyczenia w opłakanym wizualnym stanie . Brudne , obskurne . Ja nie widziałem ale córa która tam rok siedziała mówi - Jak parkują to się rozpychają o zderzaki . Mało kto tam zaryzykuje zaparkować auto na ręcznym :mrgreen: W polsze to by zaraz policaje za głupią ryskę :mrgreen: .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2018, 19:49

bonifacy napisał(a):Zderzaki podrapane , poobijane
to całkiem normalne dlatego że
bonifacy napisał(a): Jak parkują to się rozpychają o zderzaki
to codzienność, dlatego tu lakierowanie auta jest uważane jak naprawy eksploatacyjne, zrobię jak będzie trzeba :wink:
W zasadzie z czasem zrozumialem ich podejście bo mieszkając w większym mieście nie ma sensu dbać o auto, ty dbasz, odmalujesz, nawoskujesz a sąsiad obedrze i jest bezkarny. Tu policja nie robi nic, głupi przykład.... Dziś mi w dupę gość wjeżdza i ucieka, ja spisuje jego nr rej. idę na gandarmerie mówię jaka sprawa a on mi że oni za bardzo nie mogą nic zrobić, wyślą tam patrol i oficjalne pismo ale jeżeli gość nie potwierdzi wersji że tak było to nie ma sprawy :shock: , tu funkcjonery nie robą dosłowie nic ale w sumie też są tego plusy bo jestem tu 3 lata i może widziałem ze 4 razy drogówkę żeby kogoś łapali. W Pl to bywały czasy gdzie dostawałem 3 mandaty w tygodniu :/
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Paź 2018, 20:17

Kao napisał(a):W zasadzie z czasem zrozumialem ich podejście bo mieszkając w większym mieście nie ma sensu dbać o auto, ty dbasz, odmalujesz, nawoskujesz a sąsiad obedrze i jest bezkarny
A tutaj jest POLSKA i niestety za nawet głupią ryskę jest policaj ,awantura ,straszą sądem , mandat itp...... :mrgreen: A FU płacą za takie bzdety krocie co przekłada się na nasze stawki OC :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lis 2018, 22:56

I kolejny mistrz do kolekcji, coś z serii co zrobić jak ''się ułamie'' wajcha o wycieraczek. To proste, wystarczy wsadzić tam śrubokręt :naughty:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Auto z 2014 roku i już takie ''modyfikacje'', dodatkowo stacyjka na wkręty :?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Lis 2018, 21:53

Pleśń w aucie :shock: Ano czemu nie :mrgreen:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Bo jakiś pseudo blahaż prostując zad nie uszczelnił co się rozlazło

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Woda po wykroju klapy , przez dziurę , na podłużnicę , na tapicerkę itp ....rzygać się chciało :mrgreen:
A tera druciarstwo lub jak kto woli naprawa ixpresowa :mrgreen: jednak okupiona w czasie kosztami . Renówki mają to do siebie że czasami pękają fabryczne opaski zaciskowe na osłonie przegubu . Tutaj trzeba coś solidnego przy renowacji zastosować ale :mrgreen:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Osłona z termoplastu i pomysł na opaskę zaciskową :happy: Przegub do wymiany :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lis 2018, 22:28

a zapomniał bym o reperaturce :mrgreen: Jakiś czas temu dokonano a wyszło to to po czasie :mrgreen:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ani to było jakoś solidnie wyspawane , ani to nie było jakoś zakonserwowane ale było solidnie wytynkowane szpachlą :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lis 2018, 22:34

solidna robota
To ja jeszcze tu takie z wczoraj

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Gru 2018, 18:27

Kolejne druciarstwo ale niestety tym razem nie dało się zobrazować, pacjent multivan 2.5 TDI, padło turbo jako że mamy dużo pracy zleciliśmy znajomemu ''mechanikowi'' :?: :D Auto dostał 3 grudnia z informacją że 21-go wyjeżdzamy na urlop więc aby się nie spóźnił ( francuskie ruchy) wyjmował turbo tydzień :P 12-go dostał drugie turbo no i tak od 17 dzwoniłem codziennie co z autem i co? i kupa !!! 20-go oznajmił mi że turbo jakieś inne i nie pasuje, wycieka olej, 2 dni wkładali i nie mogą włożyć! no mówię d...l, zjebki dostał kazałem na lawetę i do mnie. Auto przyjechało godzina 19, pierwsza myśl że zamontowali bez uszczelki i dlatego olej ucieka ale podnoszę auto i zaczynam wykręcać śruby, widzę jedna jakaś dłuższa druga jeszcze dłuższa hah Idioci wykręcili oryginalne szpilki na której trzyma się turbo aby lepiej było włożyć i zamiast nich dali śruby byle jakie pierwsze lepsze i turbo rzecz jasna nie było dociśnięte do bloku dlatego uciekał olej no ale nic mówię trzeba to wykręcić te turbo zobaczyć te uszczelki no i kolejna niespodzianka nie dość że uszczelki stare to przyklejone na SuperGlue bo pewnie mu uciekała. Wyjęcie 40 minut na drugi dzień złożone w godzinkę z hakiem a te zjoby siedziały kilka dni :x brak słów
Foto przedstawia gdzie dali za długie śruby

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Mar 2019, 21:20

Odświeżamy temat bo tutaj zaczęło wiać nudą :mrgreen: Kolejny tulipan :mrgreen: No nie żeby akurat dzisiaj dzień kobiet .......

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


No stuknął , puknął , zamówił co zamówił , kupił i popełnił :mrgreen: Było na H4 a zakupiona lampa jest na 2 x H7 . Da się bez pi...nia pomontować :?: Pomysłowość i twórczość samozwańczych mechaniorów nie zna granic :happy:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Mar 2019, 21:49

No jak odświeżamy to odświeżamy, tym razem właściciel uznał że plastikowe listwy to za słaba ochrona :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Mar 2019, 22:45

I jest kolejny rodzyn, pytałem właściciela kto mu tak zrobił, twierdzi że tak mu w warsztacie zrobili ale mu to nie przeszkadza

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Dodatkowo byłem wczoraj u ''mechaników'' po sąsiedzku i co widzę :naughty: przyspawali tylny wózek do karoserii bo przy odkręcaniu gwint im się zmielił na jednej śrubie :shock: . Aj majstry majstry
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Maj 2019, 21:00

Cisza taka więc coś podrzucę bo miałem ciekawy przypadek :naughty: przyjechał klient pięknym autem bo mu szpachla pękła ( miał świadomość).

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



zacząłem więc szlifować, pół tarczy się wbiło a tu nadal nie ma blachy :mrgreen: nie było wyjścia trzeba było użyć młotka i przecinaka

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



trzeba nadmienić że pierwsza warstwa ( szara) to nie jest szpachla :wink: nie wiem dokładnie co ale obstawiam że coś komuś z budowy zniknęło jakiś klej do płytek lub gips :P

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



To chyba był mój rekordzista pod względem grubości materiału, prawie 2 cm. Szkoda tylko że popadło to na takie autko :( i żeby nie było że tylko francuzi taką partanine odstawiają, auto było naprawiane w NL :o
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Maj 2019, 08:40

Masakra :mrgreen:
Tu widać tylko kawałek można się tylko domyślać co jest dalej na tym boku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Maj 2019, 11:51

Bylo wgniecione praktycznie na całym panelu nikt nie prostowal tylko padło haslo "Gieniek leć po betoniarkę. Ale tu gdzie pokazałem bylo najgrubiej
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Sie 2019, 20:30

Jakis czas temu naprawiałem dla klienta przód i przy okazji wymontowanych lamp klient zabrał je aby zamontawać ''ledy'' bo ja się nie podejmuje takich rzeczy. Można podziwiać jak mu wyszło klejenie klosza :mrgreen:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4