Naprawa bezgotówkowa w ASO - amortyzacja części

22 Gru 2018, 10:42

Witam
Temat dotyczy szkody z OC sprawcy.
Oddałem auto do naprawy bezgotówkowej do ASO i teraz dostałem pismo, że będzie dopłata za wymienione części (amortyzacja)

Czy muszę koniecznie to opłacić, czy ASO może naliczyć koszty, które ja muszę pokryć? (auto powinno być przywrócone do stanu sprzed wypadku?)
Baobab
Nowicjusz
 
Posty: 4

22 Gru 2018, 11:36

Nic nie doplacaj to zwykły wyzysk. Napisz mądre pismo ze nie doplacisz bo auto ma być przywrocone do stanu z przed zdarzania a koszta pokrywa OC sprawcy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Gru 2018, 13:11

Serwis ASO mówi, że nie wyda auta bez wpłaty i że nie mają wpływy na stosowanie potrąceń od TU. I sam muszę później dochodzić zwrotu amortyzacji części od TU.
Baobab
Nowicjusz
 
Posty: 4

22 Gru 2018, 15:32

W takim razie nie powinni podejmować sie naprawy jeżeli ubezpieczyciel wstawił zamienniki lub dał niższe ceny oryginałów.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Gru 2018, 17:32

Tak to napisali jakby już się podjęli... spróbuje jeszcze do rzecznika zadzwonić, może coś poradzi...
Baobab
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Gru 2018, 17:22

Serwis, tak jak każdy jeden mechanik MUSI ci oddać samochód. I to w każdej chwili, nawet jak jest nie naprawiony, a ty chcesz go zabrać. Nie mają żadnego prawa trzymać ci samochodu. I zapewne o tym wiedzą. A jak będą nadal obstawać przy swoim, to poprostu zadzwoń na policję i powiedz, że masz auto w serwisie i serwis nie chce ci auta wydać. Przyjadą i nakażą oddać ci samochód. A kwestia zapłaty za naprawę pozostanie serwisowi albo wykłócać się z ubezpieczycielem, albo droga sądowa. Ty nic nie dopłacaj.
Ubezpieczyciel może stosować amortyzację części, ale tylko przy AC. Przy OC już nie może.
[link do mFind wygasł] masz ciekawy o tym artykuł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...

27 Gru 2018, 17:25

Według umowy, ASO może żądać ode mnie dopłaty za amortyzacje (chodzi o tłumik). Konsultowałem to z prawnikiem i trzeba płacić. A auta nie opłaca się teraz zabierać i kombinować w innym warsztacie, bo okres od szkody jest już dość długi ok. 3 tyg. (auto stoi cały czas w serwisie) także za ten okres postoju TU płaci.
Baobab
Nowicjusz
 
Posty: 4

27 Gru 2018, 20:40

Baobab napisał(a):Według umowy, ASO może żądać ode mnie dopłaty za amortyzacje (chodzi o tłumik).

Zaraz, zaraz...A co ASO ma do ubezpieczenia? Przecież to nie ty płacisz za naprawę, tylko ubezpieczyciel sprawcy. Naprawa jest przecież z OC. A przy OC nie ma czegoś takiego jak amortyzacja części. Chyba, że coś przeoczyłem. Niechaj ten twój prawnik poda paragraf ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, gdzie jest taki zapis.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000