Nawigacja android

Nawigacja android

13 Lip 2017, 12:01

Witam
Poszukuje w pełni darmowej nawigacji a androida.Nie mam czasu na testowanie aplikacji.Może być online jak i offline.Oczekuje od aplikacji żeby omijała korki prowadziła raczej po lepszej jakości trasach jak np. drogi wojewódzkie a nie jak niektóre po wsiach i dziurawych drogach.Posiadała wyraźne komendy głosowe.Na jesieni planuje wypad do Czech lub na Słowację więc dobrze by było żeby i tam mnie dobrze prowadziła.Fajnie jak by posiadała asystenta pasa ruchu ponieważ przydaje się w miastach.
Pietruszka98
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Auto: VW Golf IV

Re: Nawigacja android

13 Lip 2017, 21:51

Chyba nie wiele osób (prócz kierowców) ma czas i chęci testować nawigacje. Każdy będzie polecał to czego używał. Ja osobiście jeździłem na darmowej tylko z SYGIC. Wydaje mi się że będzie ciężko Ci znaleźć coś z Twoimi wymaganiami. Miałem też Janosika ale wyrzuciłem go po dwóch trasach, Sygic jest taki średni ale skuteczny.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

15 Lip 2017, 17:44

Kao napisał(a):Chyba nie wiele osób (prócz kierowców) ma czas i chęci testować nawigacje. Każdy będzie polecał to czego używał.

Święta prawda. Mało tego - każdy używa tego, czego już spróbował i mu pasuje.
Kao napisał(a):Miałem też Janosika ale wyrzuciłem go po dwóch trasach,

Yanosik jest bardzo dobrą rzeczą. Niestety nie jako nawigacja. Obecnie jest chyba najbardziej popularną aplikacją używaną przez kierowćów. A to z powodu informujących się między sobą kierowców za pośrednictwem tej aplikacji. Yanosi współpracuje też z Orlenem i programem Vitay. Jak ktoś z tego programu korzysta, to jest to bardzo dobra aplikacja. Ale do nawigacji Yanosikowi jeszcze daleko.
Pietruszka98 napisał(a):Oczekuje od aplikacji żeby omijała korki prowadziła raczej po lepszej jakości trasach jak np. drogi wojewódzkie a nie jak niektóre po wsiach i dziurawych drogach.Posiadała wyraźne komendy głosowe.Na jesieni planuje wypad do Czech lub na Słowację więc dobrze by było żeby i tam mnie dobrze prowadziła.Fajnie jak by posiadała asystenta pasa ruchu ponieważ przydaje się w miastach.

Niestety twoje wymagania wykluczają darmową nawigację. Takie rzeczy tylko w konkretnych nawigacjach z oprogramowaniem typu AutoMapa, MapaMap itp. Nie wiem jak inne, ale AM jest na androida. Jak się dobrze poszuka można znaleść darmówkę, ale nie wiem na jak długo. Jednakże o całkowicie darmowej możesz zapomnieć. Jedynie co, to możesz korzystać z Google Map, kóre są też w smartfonach, a więc na androida. Jest tryb samochodwy, wyznacza trasę, omija korki, ale to wszystko. Ja to nazywam okrojoną wersją Yanosika. A i informacje o korkach nie są tak aktualne jak w Yanosiku, bo coraz mniej kierowców używa google Maps podczas jazdy. Najwięcej użytkowników jest na Yanosiku. Niestety nie działa on za granicą. Są za to podobne aplikacje.
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lip 2017, 18:53

MotoAlbercik napisał(a):Jedynie co, to możesz korzystać z Google Map, kóre są też w smartfonach
jak najbardziej, z tym że Google maps działa tylko w użyciu transmisji danych czyli nie jest za darmo. Ja jeżdżę tylko na google maps zawsze pokazuje korki, roboty drogowe, objazdy. Pokazuje w okolicy atrakcje turystyczne, restauracje, stacje paliw itd. Ogólnie spełnia moje oczekiwania i nie mam zastrzeżeń. No i ważne że jeszcze nigdy nie wyprowadziła mnie w pole, przynajmniej raz na tydzień się aktualizuje.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

15 Lip 2017, 19:03

Zgadza się - google Maps jest dobrą aplikacją, ale na korzyść Yanosika dla mnie, przemawia fakt, że Yanosik ma więcej użytkowników, a więc dane o korkach są bardziej aktualne. Dodatkowo Yanosik informuje o kontrolach radarowych, fotoradarach, wypadkach, robotach drogowych, zatrzymanych pojazdach. I są to dane aktualizowane tak naprawdę na bieżąco, non stop. W google Maps tego nie ma - podobno, bo słyszałem że jest, ale nikt nie umiał mi powiedzieć jak to włączyć. Jedynie co udało mi się włączyć, to drogi na kolorowo i czasem pokazują się roboty drogowe, ale nie wszystki i nie na bieżąco. Ale nic poza tym.
No i jeżeli rozmawiamy o sieci, to zarówno Google Maps jak i Yanosik potrzebują dostępu do sieci, Czy można je nazwać więc darmowymi? Zalezy chyba jak dla kogo - kto jaką ma taryfę i czy neta ma gratis, czy płaci za niego :)
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VW up! GTI z silnikiem o mocy 85 kW/115 KM VW up! GTI z silnikiem o mocy 85 kW/115 KM
    Volkswagen wprowadza na rynek nowego up!-a GTI – model o niewielkiej masie własnej, z mocnym silnikiem, sportowym zawieszeniem i typowymi wyróżnikami aut GTI na nadwoziu i we wnętrzu. up! w wersji GTI dostępny ...
    Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX
    Opel poszerza i udoskonala swoją ofertę modeli z napędem LPG. Teraz można złożyć zamówienie na pięciodrzwiową Astrę w wersji hatchback, Astrę Sports Tourer i Merivę, wyposażone w nowy, mocny, a zarazem ekonomiczny ...

•