Jak podłączyć czujniki parkowania do radia android

26 Gru 2023, 19:51

Witam
Zamówiłem właśnie takie radio z Chin
https://a.aliexpress.com/_mqRjF16
Początkowo myślałem aby założyć czujniki parkowania przód i tył z dwiema osobnymi centralkami. Tylne chciałem podłączyć standardowo a przednie do jakiegos wyzwalacza. Oraz dokupić taki 4 drożny rozdzielacz;
https://a.aliexpress.com/_mrjdhVE
z czterema kamerami; przód, tył, lawa i prawa.
Jednak niedawno znalazłem recenzje(nie po polsku) mojego radia, pokazane tam było, że radio ma wizualizacje tylnich czujników (na ekranie radia) oraz tylnej kamery jednocześnie - teraz sam chciałbym osiągnąć taki efekt. Dlatego mam kilka pytań;
1. Jakie czujniki parkowania będą odpowiednie aby miec te wizualizacje na ekranie radia android? - czy wystarczy, że na centralce tych czujników bedzie gniazdo z napisem "monitor"?
2. Czy to radio obsłuży także czujniki przednie? A może powinienem zakupić jedną centralkę z ośmioma czujnikami?
3. Jak podłączyć kamery i czujniki aby w tym samym czasie załączała sie np. przednia kamera i przednie czujniki ora zeby w tym sam czasie wyłączyły się.

Poniżej zrzuty z recenzji mojego radia
Jamaj
Nowicjusz
 
Posty: 4

27 Gru 2023, 14:14

Ja tam nie widzę informacji o podłączeniu czujników cofania, a jedynie o możliwości podłączenia kamery cofania.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

27 Gru 2023, 16:18

Rokiko napisał(a):Ja tam nie widzę informacji o podłączeniu czujników cofania, a jedynie o możliwości podłączenia kamery cofania.

Nie do końca się na tym znam, więc jest to tylko taka sugestia z mojej strony - to radio ma wsparcie dla magistrali CAN. Więc może dzięki temu można jakoś podłączyć czujniki cofania lub dźwięk z centralki tych czujników.
Z takimi radyjkami jest problem, żeby to popodłączać tak jakby się chciało.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Gru 2023, 16:05

MotoAlbercik napisał(a):Nie do końca się na tym znam, więc jest to tylko taka sugestia z mojej strony - to radio ma wsparcie dla magistrali CAN. Więc może dzięki temu można jakoś podłączyć czujniki cofania lub dźwięk z centralki tych czujników.
Z takimi radyjkami jest problem, żeby to popodłączać tak jakby się chciało.


Dokładnie tak jest jak napisałeś, jeśli nie mam fabrycznych czujników parkowania to pozostaje mi kupić tylko czujniki z centralka, którą można podłączyć pod radio/ wyświetlacz ale już nie będzie takie efektu wizualizacji.
Czytaj więcej: posting.php?mode=reply&f=132&t=133318#preview
Jamaj
Nowicjusz
 
Posty: 4