Nie widziałem policjanta

Nie widziałem policjanta

07 Lip 2015, 20:22

Witam, piszę z pytaniem co mi grozi jeśli nie zatrzymałem się do kontroli drogowej z powodu gdyż nie zauważyłem policjanta, ponieważ słońce mocno świeciło mi na twarz i jechałem z odstępem ok.50 metrów od tira a policjanta zauważyłem dopiero jak miną ich tir, aa i jeszcze jedno nie jestem pewny czy kazał mi zjechać bo bardzo raziło mnie słońce i w pełni zobaczyłem go dopiero przejeżdżając obok, a mieli powody bo przekroczyłem prędkość o 15km/h
Yoshi
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 29 04 2013
Auto: Fiat Uno

Re: Nie widziałem policjanta

07 Lip 2015, 21:08

Według prawa (i dla własnego spokoju psychicznego) powinieneś podjechać do najbliższej komendy lub zadzwonić, opowiedzieć co się stało i dlaczego się nie zatrzymałeś (nie mów, że przekroczyłeś prędkość) - tam się dowiesz czy faktycznie byłeś zatrzymywany.

Kodeks wykroczeń za niezatrzymanie się do kontroli straszy naganą, mandatem, punktami, grzywną, a nawet utratą prawa jazdy, czy aresztem.

PS: Być może zatrzymywali następnego po Tobie, jeśli nie zatrzymałbyś się do kontroli za chwilę usłyszałbyś najprawdopodobniej za sobą koguty, ale zgłosić to powinieneś.

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

Re: Nie widziałem policjanta

07 Lip 2015, 21:16

Bardzo dziękuje za odpowiedź, zadzwonię jutro, raczej nie mogli wyjechać bo zatrzymali wcześniej typa i zastawił im wyjazd. Pozdrawiam. :)
Yoshi
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 29 04 2013
Auto: Fiat Uno
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...
    Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11