Nie wiem co wybrać ..

16 Sty 2021, 13:26

Cześć. Czas zmienić auto więc zacząłem się trochę rozglądać po ogłoszeniach. Obecnie mam starą Octavię z poczciwym 1.9 tdi. Jednak zamierzam się przerzucić na benzynę ze względu na to że większość tras to ruch miejski no i podobno są tańsze w utrzymaniu niż diesle. Więc do rzeczy.. szukam czegoś do 30 tys, rocznik już raczej powyżej 2006, powyżej 170km - żeby już miał czym się odpychać, no i fajnie jakby był w automacie z napędem 4x4. Z tego co zdążyłem się zorientować to jedyne sensowne propozycję to audi A6 C6 3.2 fsi, BMW serii 3 lub 5 oczywiście silnik 2.5 lub 3.0, Mercedes jednak już mniej się w nich orientuje no i opel insignia o której słyszałem wiele.. niedobrego oczywiście. Chciałbym poczytać wasze opinie na ten temat, na temat silników tych modeli oraz wasze propozycje :) dziękuję i pozdrawiam
tabaka56
Nowicjusz
 
Posty: 12

16 Sty 2021, 13:34

tabaka56, nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale przesiadka ze starej Octavii na bazie golfa nie wiem 4 czy 5? jaka to generacja?
na segment E premium w postaci A6 czy BMW 5 to będzie szok serwisowy.
W A6 to raczej bym się kierował ku silnikowi 2,4 ew. 2,0 TFSI 170
3,2 jest drogi w serwisowaniu
A to ma być benzyna pod gaz?
Może A4 B7? 1,8T lub 2,0T? niby auto bazuje na starych rozwiązaniach ale jest większe od Octavii a nie będzie aż tak drogie w serwisie.
Wiesz, nikt nie zabroni możesz nawet iść w A6 4,2 ale Octavia 1,9 przy takim aucie to jak Seicento.

Insignie bym odrzucił, może np. Volvo S60 2,4?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sty 2021, 14:06

Octavia 1u5 czyli na bazie golfa 4. Tak, jestem świadomy kosztów serwisowania, nie będę przybliżał historii swojego życia, poprostu był potrzebny samochód, padło na Octavię i tak została ze mną dobrych parę lat a że się nie psuła była wystarczająca na moje potrzeby to została ze mną do dzisiaj, obecnie jestem w innej sytuacji, chcę samochód który wygląda już bardziej nowocześnie i ma lepsze osiągi. Napęd 4x4 nie jest oczywiście wymogiem. Gazu raczej na pewno nie będę montował, chyba że trafi się taki który juz ma założony. Nad a4 się też zastanawiam, Volvo odrzuciłem bo wydawało mi się w środku mniej nowoczesne.
tabaka56
Nowicjusz
 
Posty: 12

16 Sty 2021, 20:24

hmm nowoczesność....ale co uważasz za bardziej lub mniej nowoczesne w aucie ? i po co ci ta tak zwana nowoczesność ?

tabaka56 napisał(a):Jednak zamierzam się przerzucić na benzynę ze względu na to że większość tras to ruch miejski no i podobno są tańsze w utrzymaniu niż diesle.

Wiesz to zależy..kupisz coś w stylu 2.0 TDI CR i będzie w BDB stanie to koszty mogą być śmieszna, niż jakieś 3,2 FSi wymagające paru napraw ..może wygenerować kilka a nawet kilkanaście tys dodatkowych nakładów .
Ludziom ostatnio na internetach ryją berety z tymi dieslami i ludzie kupują wszystko co ma bennzynę, a jednak nie każda benzyna będzie dobra.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

16 Sty 2021, 22:43

Nowoczesność.. źle ujęte, chodzi o wyposażenie. Nie wykluczam absolutnie diesla ale spotkałem się z opinią że diesel do miasta nie, więc odrzucałem taką opcję ale jeśli są wersje silnikowe diesla którym jazda miejska nie szkodzi to wezmę oczywiście pod uwagę. Odrzucam w takim razie pomysł z A6 a już na pewno z 3.2. i BMW serii 5. Zamiast tego rozglądam się za a4 ale B8 2.0T. oczywiście z poprawionym silnikiem. Obejrzałem też ogłoszenia passatów B7 i golfów ale golf to nie jest to czego oczekuje. Co o nich sądzicie?
tabaka56
Nowicjusz
 
Posty: 12

17 Sty 2021, 11:05

Gdzie ty chcesz kupić b8 "z poprawionym silnikiem" do 30k?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sty 2021, 11:21

Już nie, poczytałem trochę o b8 i zmieniłem zdanie. Jak już a4 to rzeczywiście b7
tabaka56
Nowicjusz
 
Posty: 12

17 Sty 2021, 17:09

Poszukaj A4 B7 2,0T/200 koni i myślę że będziesz zadowolony, albo jak w przyszłości może wleci gaz to lepiej 1,8T ale to ma 160 koni...

ewentualnie może coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

wiem że miało być 170 koni i więcej ale...charakterystyka takich silników jest fajna a i masz nowoczesne auto, raptem 4 letnie a nie 15 letnie.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sty 2021, 17:26

czteroletni leon ze śmiesznym przebiegiem do aaa nie trafił bez powodu
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sty 2021, 18:05

No są tacy co zmieniają auta jak już jest po gwarancji a nie że jeżdzą 20 lat, poza tym ta firma ma tysiące aut, z resztą kto każe kupować w AAA Auto?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sty 2021, 20:27

demirbiras napisał(a): z resztą kto każe kupować w AAA Auto?


To dawaj ogłoszenie z innego źródła z takim przebiegiem i za podobną kwotę :mrgreen:
Wrzuciłeś jakiegoś ulepa, który nie dość, że nie mieści się w budżecie to jest ładnych kilka tysięcy tańszy niż inne przy takim przebiegu/roczniku.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sty 2021, 20:41

Tak, też mam gdzieś z tyłu głowy już opcje żeby kupić nowsze auto nie patrząc na osiągi :roll: a co powiecie np o passacie B8? 2.0 TSI albo 1.8? Widziałem że roczniki 2011-2013 wiszą za ok 30 tys
tabaka56
Nowicjusz
 
Posty: 12

17 Sty 2021, 20:43

tabaka56 napisał(a):Widziałem że roczniki 2011-2013 wiszą za ok 30 tys


To i tak dużo na takie śmietniki pod maską :happy: Jeśli chcesz kupić przyzwoite i bezproblemowe auto za 30k z roczników 2008+ z silnikiem benzynowym to trzeba się trzymać z dala od koncernu vag, proste jak rogalik
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sty 2021, 21:01

No to ładnie :| teraz to już całkiem nie wiem w którym kierunku się rozglądać :? BMW seria 3? Silniki 2,5 ponoć przyzwoite ale elektronika lubi wyskoczyć z jakimś błędem?
tabaka56
Nowicjusz
 
Posty: 12

17 Sty 2021, 23:00

Invi napisał(a):To dawaj ogłoszenie z innego źródła z takim przebiegiem i za podobną kwotę
Wrzuciłeś jakiegoś ulepa, który nie dość, że nie mieści się w budżecie to jest ładnych kilka tysięcy tańszy niż inne przy takim przebiegu/roczniku.


Proszę bardzo..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

tak wiem 2x większy przebieg, za to rok młodszy a poza tym nawet dealer skupuje ulepy :roll:

a poza tym to wybór autora czy młodsze mniejsze auto z nieco słabszym silnikiem czy BMW, Audi 15 letnie

A tak w ogóle od kiedy Passata B8 produkowali w 2011 roku? :roll:
i o jakich śmietnikach mówimy?
tam są silniki po 2014 roku więc zupełnie inna generacja, można brać w ciemno tylko wątpie w 30 tys zł na Passata B8 - tutaj to trzeba z 3x tyle..
Ja proponuje 1,4/150 - całkiem spoko silniki na pasku (EA211)
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna