NIE WIEM CZY DOBRY TEMAT / JAZDA SAMOCHODEM PO DŁUGIM POSTOJU

24 Sie 2016, 13:01

Witam, na początku chciałbym przeprosić ponieważ pewnie wybrałem zły dział, ale do rzeczy.
Mam do was pytanie, co bym musiał zrobić/wymienić w samochodzie który był praktycznie niejeżdżony przez 9 miesięcy, był tam odpalany w marcu i tydzień temu, co prawda trzeba było trochę pokręcić rozrusznikiem ale odpalił, więc pytanie do was, czy muszę coś w tej Corsie wymieniać? Opel Corsa 1.2 1995
polak6288
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 07 2016
Auto: Opel Corsa B
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • 24 Sie 2016, 13:02

    Zapomniałem dodać że samochód cały czas stał w garażu, w którym średnia temperatura wynosi 20 stopni
    polak6288
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    Prawo jazdy: 28 07 2016
    Auto: Opel Corsa B
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1995

    24 Sie 2016, 16:59

    9 m-cy w garażu, to jest nic ... Sprawdź czy wszystkie płyny są obecne, odpal + poczekaj trochę aż się lekko silnik rozgrzeje i jedź .....
    Anjin
    Zaawansowany
     
    Posty: 534
    Auto: Peugeot

    25 Sie 2016, 09:26

    Warto jeszcze zwrócić uwagę na paliwo - jeżeli było go w baku nie za dużo, to warto dolać świeżego + jakiś specyfik do paliwa. chodzi o to, że auto stało akurat w okresie zimowym, a więc były wahania temperatur, więc na ściankach zbiornika od wewnątrz mogła zbierać się rosa i paliwo będzie wymieszane z wodą. Wtedy silnik może się delikatnie krztusić i obroty mogą falować. Ale to ci wyjdzie podczas pierwszej jazdy.
    Warto też pomyślec o płynie hamulcowym - jak wiadomo chłonie on wilgoć jak gąbka, więc lepiej sprawdzić jego higroskopijność i uniknąć zagotowania się płynu przy hamowaniu, bo może być nieciekawie.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
      Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...
      Land Cruiser 3.0 D-4D Powerboost
      Land Cruiser 3.0 D-4D Powerboost rozwija moc 225 KM (o 35 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 500 Nm (w zakresie 1700-2800 obr./min., o 80 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...