Nie wracają biegi fokus mk1

25 Paź 2018, 17:20

Witam . W ostatnim czasie zakupiłem fokusa mk1 i chciałem włożyć w niego parę groszy aby było bezpieczniej .
Na początek chciałem usprawnić skrzynie bo strasznie mnie to irytuje , problem polega na tym ze jak przesune drążek w skrzyni biegów w lewo , to w normalnej sytuacji powinna ona wrócić na luz u mnie ona zostaje w miejscu . Na naszym forum wyczytałem że to może być wina jakieś sprezynki.
Wolałem zrobić post i upewnić sie u profesjonalistów czy to na pewno może być to ?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam .
Focus1993
Nowicjusz
 
Posty: 18

25 Paź 2018, 17:33

Tak, to wina tej sprężynki ona po prostu nie odbija lewarka.
gber44
 

25 Paź 2018, 17:38

Super, dzięki za szybka dpowiedź .
Przy okazji nie będę dodawał nowego postu , raz na jakiś czas zacina mi się bieg chce wrzuć np trójkę to w połowie się zacina i muszę dopchnac abhy weszła do końca . Czy to wina czegoś innego czy ta sprężyna na to wpływa ?
Focus1993
Nowicjusz
 
Posty: 18

02 Lis 2018, 18:49

Focus1993 napisał(a):raz na jakiś czas zacina mi się bieg chce wrzuć np trójkę to w połowie się zacina i muszę dopchnac abhy weszła do końca . Czy to wina czegoś innego czy ta sprężyna na to wpływa ?
Raczej nie ale wymień ją i zobacz czy coś się poprawi.
Z jakimi dokładnie biegami tak się dzieje że nie chcą wejść do końca?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...
    Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech
    Samochody ze stajni Pagani zawsze słynęły z ekstrawaganckiego wyglądu i nie inaczej jest w przypadku następcy modelu Zonda, czyli Huayry. Tak samo jak w Lexusie LFA, wszystkie końcówki wydechu włoskiego auta skupiono ...