Nowe auto do 70 tys.

26 Lip 2015, 00:50

Witam,

planuję zakup nowego samochodu kompaktowego w cenie do 70 tys.
Użytkowanie: większość czasu w mieście, jednak około 2 razy w roku wyjazd za granicę + weekendowe wypady.
Użytkownicy: 4 osobowa rodzina
Moje warunki:
-nie za duży (musi się zmieścić w moim garażu- do 20 cm dłuższy od Focusa II)
-bezpieczny
-dobre spalanie
-w miarę dynamiczny (około 115-125 KM)
-wygląd też ma znaczenie (np. widziałem Kię ceed, z zewnątrz ok, ale w środku plastiki mnie przytłaczają)
-wygoda, miejsce na tylnej kanapie

Co rozważam:
Z salonów w których już byłem:
- Citroen C4 (na razie mój faworyt, bardzo ładne wnętrze jak i na zewnątrz, dealer zaproponował bardzo korzystną ofertę z bogatym wyposażeniem, bardzo dobre spalanie (wg danych producenta)- jedyny minus- Francuz. Chciałem się Was właśnie spytać o opinie o cytrynkach, jako samochodowy laik słyszałem tylko, że nie kupuje się samochodów na "f".),
- Renault Captur (wygodnie wysoko się siedzi, elegancko wygląda, ale też Francuz + dopłaca się za to, że to SUV),
- Skoda Rapid- raczej odpada

Moje przyszłe wycieczki do salonów:
- nowy Focus,
- Toyota Corolla (tutaj budżet może też być niski, o ile się nie mylę- a Auris mi się nie podoba),
- Mazda 3 (myślę, że budżet jednak trochę zbyt mały, ale wygląda rewelacyjnie + ma dobre opinie),
- Honda Civic
- Hyundai Elantra lub i30 (chociaż jakość wykończenia Kii mnie zawiodła, ale też słyszałem wiele dobrego o Koreańczykach),
+ czekam na ewentualne inne propozycje.

Dodam jeszcze, że do tej pory jeździłem Focusem II i jestem bardzo zadowolony z tego auta. Bagażnik mógłby być odrobinę większy, ale wystarczał (nie chciałbym jednak mniejszego kufra). Jedyny minus to taki, że miałem w nim za słaby silnik 1.4, który do tego dość głośno chodził.
grasujacy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Focus
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lip 2015, 01:11

Dodam jeszcze, że byłem także w Oplu.
Astra jest ok, do rozważenia.
Spodobała mi się także Meriva, nigdy o tym aucie nie słyszałem, a wygląda solidnie no i jest tańsza od Astry.
grasujacy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Focus
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lip 2015, 08:16

Kiedy chcesz kupić auto? Nowa Astra powinna być we wrześniu.
login87
Początkujący
 
Posty: 113
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Civic IX Tourer
Silnik: 1.8 142 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

26 Lip 2015, 09:23

Captur to namiastka samochodu, podłoga od Clio i dopłata za to że wygląda jak SUV, nigdy bym tego nie kupił.
Rapid- nie zamieniłbym się Focusem na to, niższy segment.
Merive też bym odpuścił. Jak ma być wygoda dla 4 osobowej rodziny.
meriva to raczej auto dla rodziny 2+1.
Ogólnie bierz segment C minimum bo kasy masz na auto z tego segmentu z fajnym wypasem, poza tym jeździłeś autem z tego segmentu a dla rodziny to takie minimum. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lip 2015, 09:28

Ja skupiłbym się na Maździe 3, Hondzie Civic i Koreańczykach (Kia i Hyundai). Jaki silnik chciałbyś w C4? Możesz sprawdzić też Renault Megane - auto nie ma znaczących wad, ale jest dość tanie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

26 Lip 2015, 10:50

Dziękuję za odpowiedzi.
Zakup planuję właśnie w okolicach sierpnia/września. Generalnie nie spieszy mi się, ale już szukam, może wyhaczę jakąś dobrą okazję na miarę tej C4.
Silnik C4- benzyna PureTech 110 lub 115 KM.

Megane sprawdziłem też i muszę przyznać, że bardzo wygodne autko w środku.
Do przemyślenia.
W poniedziałek pojeżdżę trochę po salonach, to też opiszę przemyślenia.
grasujacy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Focus
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lip 2015, 11:02

Jak Kia była słabo wykończona to ani Captur ani tym bardziej plastikowy Rapid nie będzie lepszy.
Zamiast Captura wolałbym Citroena C4 Cactus, bo przynajmniej ciekawie wygląda i jest "inny"

Teraz wyjdzie Cee'd po liftingu więc wtedy na niego zerknij. I30 po lifcie już wyszedł.

Megane schodzi z rynku i w następnym roku ma być następca - dla mnie nie warto już z racji dużego spadku wartości.

C4 też wiekowe auto i silniki to niestety wielka niewiadoma. Podobne są montowane w świeższym ale też droższym Peugeocie 308.

Oglądałem w salonach Civica, Mazdę 3, i30, Cee'da, C4, Megane, Octavię, Leona, Golfa VII, Focusa mk3 Astrę J, Lancera, C3 Picasso, Vengę, ix20, Juka, Merivę, B-Maxa i mam jako takie porównanie.
Jak dla mnie najciekawsze były Mazda 3, Civic, Focus i i30. VAGi są drogie (tyle co Mazda przy gorszym wyposażeniu i silniku). C4 jakoś mi się nie spodobał w środku szczególnie pod kątem ilości miejsca.
Ostatnio edytowany przez dzida 26 Lip 2015, 11:10, edytowano w sumie 2 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lip 2015, 11:05

A Cytryna DS4?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lip 2015, 11:30

To już nie Citroën tylko po prostu DS4 :mrgreen: "prestiżowa" marka cytrynki :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lip 2015, 12:58

grasujacy napisał(a):Megane sprawdziłem też i muszę przyznać, że bardzo wygodne autko w środku.
Do przemyślenia.


Jeśli podoba Ci się Megane to może wersja sedan, tj. Fluence 1.6 16v? Kolega dostał w swojej pracy taką służbówkę w wersji Privilege i muszę przyznać, że auto sprawia bardzo dobre wrażenie - ładne, pojemne (bardzo dużo miejsca na tylnej kanapie), bardzo wygodne, komfortowe zawieszenie, bogate wyposażenie (m.in. ksenony, navi, dwustrefowa automatyczna klima, skóra, czujniki parkowania, alusy, szyberdach), dobre wyciszenie, dodatkowo sprawdzony wolnossący silnik, który dobrze radzi sobie z tym autem (jest lżejsze od Megane III) i stosunkowo mało pali (koledze ok. 9 l./100km przy jeździe po mieście) i to wszystko w bardzo dobrej (jak na polskie warunki) cenie.
Jeśli jednak ma być to hatchback to na Twoim miejscu kupiłbym Focusa :ok:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

26 Lip 2015, 15:24

Sedan chyba nie bardzo zmieści się w garażu :/
Ja bym poczekał na Astre, jeśli będzie silnik 1.4T to można brać śmiało, sprawdzony, dobry już w tej generacji :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Sie 2015, 11:47

Do 70 tys. spokojnie znajdziesz porządny samochód, sam mam Mazdę 3 , jeśli Ci taki samochod pasuje to polecam. Dealre Mazda Zbarze ma duży wybór i poszczególnych wersji i też wersji wyposażenia. Moim zdaniem Mazdy bez powodu są niedoceniane po prostu.
maniek10
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Mazda 3