Nowe auto miejskie 40-60tyś

14 Paź 2017, 12:52

Muszę kupić samochód nowy bo do używanych nie mam szczęścia, na lata bo się zapożyczę wiec mam w planach jazdę nim do czasu aż się rozleci, miejski ale z podwoziem takim co nie jest niemal równy z asfaltem bo mam też ulicę polną do pokonania, ekonomiczny, nie chcę trafić na wadliwą serię.
Z małych mam do wyboru renault clio, suzuki swifi, toyota yaris, hyundai i 20, nissan micra, dacia sandero bo ma montowany fabrycznie gaz.
Cenowo są trochę rozbieżne, może jakiś inny model godny uwagi pominęłam.
Diesel ponoć na moje trasy się nie opłaci bo turbina padnie i droższy w zakupie. Jeżdżę max 25km dziennie czyli miesięcznie 500km.
Benzyna z silnikiem 1,2 ma np.: 80kM a z silnikiem 1,0 90kM więc na patrzeć bez obawy że z silnikiem 1,0 będzie mi autko jeździło jakby siły nie miało ?
Więc jakie autko jest godne polecenia i z jakim silnikiem?
Suzuki swift VI jest odchudzona o 120kg i ma więcej elektroniki ponoć to dobrze czy gorzej?
Suzuki Ignis to się jakoś włącza/wyłącza napęd na 4koła? Bo ona niby 4,6l/100 pali w silniku 1,2
Abigeil
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 0- 0-2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: renault clio
Silnik: 1.2

14 Paź 2017, 14:34

Abigeil napisał(a): do używanych nie mam szczęścia


To nie kwestia szczęścia a zakupu odpowiedniego egzemplarza.

Abigeil napisał(a):na lata bo się zapożyczę


Baaaardzo głupie rozwiązanie biorąc pod uwagę, że

Abigeil napisał(a):25km dziennie czyli miesięcznie 500km.


Abigeil napisał(a):Suzuki Ignis to się jakoś włącza/wyłącza napęd na 4koła?


Wszystkie takie auta mają haldex - tył dołącza się automatycznie kiedy przednie koła się ślizgają

Podsumowując - rób co chcesz ale imo kupno nowego auta na kredyt to przy takich przebiegach głupie rozwiązanie. Policz ile będziesz "w plecy" kiedy po 3 latach auto będzie warte połowę tego co na początku a nikogo nie obchodzi ile kosztował Twój kredyt. Już wolałbym kupić 5 letnie auto i mieć w zapasie kilka tys na wymianę wszystkiego co tylko może się zepsuć
Masz też tipo
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Paź 2017, 15:51

Jeśli boisz się aut używanych to weź auto używane z salonu np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Paź 2017, 16:03

Abigeil napisał(a):miejski ale z podwoziem takim co nie jest niemal równy z asfaltem bo mam też ulicę polną do pokonania, ekonomiczny,

Radziłbym zainteresować się corsą z fabrycznym gazem. Spore auto i do tego w miarę tanie i proste.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Abigeil napisał(a):Muszę kupić samochód nowy bo do używanych nie mam szczęścia, na lata bo się zapożyczę wiec mam w planach jazdę nim do czasu aż się rozleci,

Nowe to nowe, ale trzymać takie auto aż się rozleci, to chyba przesada :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2017, 17:58

silnik 1.0 jest za slaby.
silnik 1.0 z turbo jest wystarczajcy, ale przy nieostroznym uzytkowaninu - usterkowy.
jedyna bezpieczna opcja to silniki wolnossace, jesli autem chcesz jezdzic az kola nie odpadna

micre i sandero odrzuc, bo maja uturbione silniki
ja bym polecal i20/rio lub i10/picanto - to takie bezpieczne opcje. z silnikiem 1.2 na posrednim wtrysku oraz gwarancja dluzsza niz normalnie.

ewentualnie rozwazalbym:
punto/panda/tipo
ka+/fiesta
yaris
swift/baleno
clio - z tego co slyszalem - wlasciciele narzekaja ze usterkowe


Pozdrawiam z tego miejsca pseudo ekspertow ktorzy mowia ze po 3 latach auto warte jest 50% ceny. Nie ma takich uposledzonych debili ktorzy dobre auto po 3 latach oddadza za 50% ceny. No chyba ze byl dzwon. Nie wiem czy to hipokryzja czy ignorancja, ale pozniej jak taka osoba kupi takie auto to zaczynacie pier****c ze zly egzemplarz wybrano i trzebabylo wydac wiecej kasy/albo nie szukac po najnizszych cenach danego modelu/roku. SKONCZCIE z tymi UROJENIAMI.
Jak ktos 3 letnie dobre auto odda za 75% ceny to jest cud, i trzeba sie naszukac.

Auta traca na wartosci jak sa wadliwe i tyle w tym temacie.

Jak ktos znajdzie dobre 3letnie auto za 50% ceny, to prosze o linki: moge z miejsca skupowac na sprzedaz z lepsza cena, albo po prostu wezme sam.
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Paź 2017, 19:18

voidcall napisał(a):Pozdrawiam z tego miejsca pseudo ekspertow ktorzy mowia ze po 3 latach auto warte jest 50% ceny. Nie ma takich uposledzonych debili ktorzy dobre auto po 3 latach oddadza za 50% ceny. No chyba ze byl dzwon


Special for u, for free

Modele brane pod uwagę przez autorke tematu

- allegro
-bezwypadkowy
-salon PL
-pierwszy właściciel
-ceny brane z cenników dealerów z roku 2014

Renault Clio
- najtańsze spełniające wymagania [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Cena 19900 netto czyli 24777 brutto
- brak informacji o mocy czyli auto mogło kosztować odpowiednio (biorąc pod uwagę brak "doposażania") od 56400 do
72900
- Biorąc pod uwagę najniższy możliwy koszt zakupu auto jest wystawione jest za niespełna 44% ceny zakupu

- najdroższe spełniające wymagania [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- cena 43900 (warto zwrócić uwagę na przebieg 31000km oraz to, że jest wyraźnie droższe od pozostałych - o 5 tys złotych co stanowi grubo ponad 10% wartości)
- cena nowego egz od 65900 do 71400
- Biorąc pod uwagę najniższy możliwy koszt zakupu(chociaż wyposażenie jest niezłe więc raczej była to jedna z wyższych wersji) auto jest wystawione jest za 67% ceny zakupu

Suzuki swift - wszystkie dostępne obecnie auta są sprzedawane przez autoryzowanych dealerów
najtańszy 63%
najdroższy 70%
- przebieg 35k

yaris
- najtańszy 19900, cennikowo od 39900, czyli zaokrąglając 50% ceny przy marce, która jak powszechnie wiadomo dość mocno trzyma wartość
- najdroższy 48900 (hybrid full opcja), cennikowo 75k+, 65% ceny początkowej

i20
brak w sieci cennika

micra
- najtańszy 26900, cennikowo 47000+, 57% wartości początkowej
- najdroższy 28500, cennikowo 52500+, 54% wartości początkowej

Pozdrawiam eksperta, który zapomniał, że rozmawiamy o małych popierdółkach a nie g-klasse.

voidcall napisał(a):Jak ktos znajdzie dobre 3letnie auto za 50% ceny, to prosze o linki: moge z miejsca skupowac na sprzedaz z lepsza cena, albo po prostu wezme sam.


Szkoda, że nie pokazywałeś się wcześniej bo kilka miesięcy temu sprzedałem roczne auto za 70% ceny zakupu. Dodam, że nic mu nie dolegało i nie miało nawet jednej ryski.

Przypominam, że już dawno zmienił się w tym kraju ustrój (chociaż możliwe, że niedługo ten poprzedni powróci) i to kupujący kształtują rynek. Nikt myślący nie zapłaci 75% ceny początkowej za 3 letniego populusa. Mamy wolny kraj, wycenić swoje auto możesz jak tylko chcesz, tylko co z tego jeśli nikt nawet nie zadzwoni.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Pajero Dakar
    Mitsubishi Pajero 2012 DAKAR otrzymał turbodoładowaną, 200-konną jednostkę napędową o pojemności 3,2 litra, spełniającą normy EURO5 z zamkniętym filtrem cząstek stałych DPF w standardzie. Dzięki zmodernizowanej jednostce ...

14 Paź 2017, 19:46

Panda 2012 kupiona za 34500pln, sprzedana w tym roku za 21500pln( 100tys przebiegu i przytarte drzwi). Trzeba porównywać do ceny zakupu, a nie do obecnych cen. Jeżeli nie sprzedajemy bardzo nowego(np rocznego) samochodu to średnioroczna utrata wartości oscyluje około 10%. Oczywiście jedne auta tracą więcej, a inne mniej.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2017, 20:23

Invi napisał(a):ceny brane z cenników dealerów z roku 2014


BTW to biorąc pod uwagę inflację to podane przeze mnie % są w rzeczywistości niższe
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Paź 2017, 20:38

To teraz wypadaloby forumowego mistrza kompromitacji odeslac do cennikow z roku produkcji https://autokult.pl/8394,nowe-renault-c ... -ujawniony

nie jest to rocznik 2014, a 2013, no ale chyba jest to bardziej miarodajne niz branie dzisiejszej ceny ktora jest nieadekwatna. Malo tego, w r 2013 - jako nowosc cena byla 'zawyzana' jako nowosc na rynku. No ale nie przedluzajac: clio ceny od 41k do 61k. Innych modeli juz nawet nie szukam.


No i nie zmienia to faktu ze nie masz ZADNEJ gwrancji ani informacji ani nawet przeslanek ze modele podane sa faktycznie dobre.

No chyba ze wierzysz w kazdy napis 'bezwypadkowe' jak w 2+2=4
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Paź 2017, 20:47

voidcall napisał(a):To teraz wypadaloby forumowego mistrza kompromitacji odeslac do cennikow z roku produkcji https://autokult.pl/8394,nowe-renault-c ... -ujawniony


A szanownego Pana na lekcje języka polskiego na poziomie gimnazjum...stop...klas 7-9. Chodzi mi dokładniej o czytanie ze zrozumieniem a precyzyjnie następujący fragment mojej wypowiedzi (który zacytowałem również w poście poprzedzającym Twój).

Invi napisał(a):-ceny brane z cenników dealerów z roku 2014


Jeśli nadaj jest to niejasne:

http://lmgtfy.com/?q=renault+clio+2014+cennik

Otrzymujesz wtedy coś takiego:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwji1pPN8PDWAhVoEJoKHaT5A50QFggsMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.renault.pl%2Fcontent%2Fdam%2FRenault%2FPL%2Fpdf%2Fpricelists%2Fclio-grandtour-price.pdf&usg=AOvVaw2FuGmUnL3Uqcv8dTv8se2q

Chyba bardziej wiarygodne niż artykuł WP.

voidcall napisał(a):No ale nie przedluzajac: clio ceny od 41k do 61k. Innych modeli juz nawet nie szukam.


Nie wiem czy zauważyłeś, ale w aukcjach mamy clio grandtour a nie hatchbacka

voidcall napisał(a):No i nie zmienia to faktu ze nie masz ZADNEJ gwrancji ani informacji ani nawet przeslanek ze modele podane sa faktycznie dobre.


Polski salon, bezwypadkowość, pierwszy właściciel, oczywiście, że nie ma pewności. Większość takich aut sprzedają salony więc i tak są bardziej "pewne" niż te importowane - a gdybym uwzględnił właśnie takie to Twoje 75% byłoby jakąś kosmiczną kwotą.
Ostatnio edytowany przez Invi, 14 Paź 2017, 20:53, edytowano w sumie 1 raz
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Paź 2017, 20:52

Invi napisał(a):ceny brane z cenników dealerów z roku 2014

A kto kupuje po oficjalnej cenie :?: :mrgreen: Promocje, upusty i negocjacje potrafią nieźle zjechać z oficjalnej ceny. Podałem Ci przykład z życia, oczywiście są marki i modele które tracą bardzo dużo, ale jeżeli kupisz udany model to strata jest taka jak napisałem wyżej.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2017, 20:55

Z 60k ceny wyjściowej nie zrobiłeś 50.
Większość "negocjacji" to dorzucenie dodatkowych dywaników w cenie auta.

yeti65 napisał(a):A kto kupuje po oficjalnej cenie :?: :mrgreen:


A kto kupuje auto po cenie z ogłoszenia?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Paź 2017, 21:08

Invi napisał(a):A kto kupuje auto po cenie z ogłoszenia?

Skończmy ten offtop, ja Ci podaję przykład z życia, a ty niepewne dane z sieci.
Ostatnio edytowany przez yeti65 14 Paź 2017, 21:39, edytowano w sumie 2 razy
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2017, 21:21

To ja podałem swój przykład z życia gdzie za mazdę 3, która wyjechała z salonu z ceną 85k brutto wziąłem po kilkunastu miesiącach 59500.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Paź 2017, 21:40

Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna