Nowe auto miejskie w ok. 35 000 - 40 000 zł

18 Paź 2014, 13:56

Witam wszystkich.

Chciałbym poprosić Was o radę - co proponujecie kupić w przedziale 35 000 - 40 000 zł. Moje kryteria dotyczące wyboru samochodu są następujące:
1) Auto raczej miejskie - sporadycznie dłuższe trasy.
2) Auto na benzynę (z racji na pkt. 1 oraz filtr cząstek stałych montowany w dieslach).
3) Gabaryty samochodu między Seicento, a np. Citroenem C3 lub Fiatem Punto.
4) Tania eksploatacja (małe spalanie, tani serwis, dostęp części zamiennych itp.)
5) Ilość km rocznie jaką będzie się nim robić to okolice 7 tysięcy.
6) Nie interesuje mnie np. duża moc silnika - auto ma być ekonomiczne. :)
7) Dobry stosunek ceny do jakości oraz wyposażenia.

Dodam, że w powyższym przedziale cenowym interesują mnie auta nowe. Jeśli proponowalibyście jakąś używkę to cena automatycznie poszłaby w dół - okolice 15 000 zł.

Z góry dzięki za wszelką pomoc. :)
cuube
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Fiat Seicento

18 Paź 2014, 14:51

W tej kwocie może da radę urwać Suzuki Swifta z wyprzedaży rocznika. Oczywiście najniższa wersja wyposażeniowa, ale ma podstawowe elementy, jest klima, jest radio. Bardzo malutko pali, przyjemnie się prowadzi i opinie kierowców są bardzo pozytywne.
lotap
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 22 03 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam

18 Paź 2014, 15:14

Ja bym poszedł w kierunku demo carów i Hondy Jazz, Forda Fiesty :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Paź 2014, 09:58

Ostatnio analizowałem rynek aut segmentu A, czyli tego, który Cię interesuje i za tą kwotę dostaniesz nowe auto. Porównam faworyta, do ulubionego auta polaków i niesłusznego lidera segmentu... :ok:
Zdecydowanie najlepszym autem jest Hyundai i10, bo kupujesz auto na prawdę przestronne, gdzie się sam zaskoczyłem, bo miejsca w nim tyle co w i20 czy Polo. Masz auto bardzo dobrze wykończone jak na swoją klasę, nie masz gołych blach jak to jest w VW Up! czy Skodzie Citigo, gdzie poskąpili nawet wykończenia bagażnika. Okna z tyłu są otwierane, a nie uchylane jak w VW czy skodzie, Auto ma oszczędny i elastyczny silniczek. No i najlepsza gwarancja na rynku, bo to co oferuje VAG czyli 2 lata to jest śmiech na sali.
Nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie kupują tą tandetę od VW czy Skody, bo jak siadłem w tym to nawet nie miałem ochoty się tym przejechać. W dodatku kierowca nie ma elektrycznego sterowania szybami pasażera i musi sięgać do jego drzwi (co oni sobie myśleli!). Brakuje też kratek nawiewu i jak dodasz do tego nieotwieralne tylne szyby to się w nim gotujesz przy braku klimatyzacji.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Jutro będzie w jednej z gazet porównanie aut segmentu A więc możesz zerknąć ale wg mnie zdecydowany faworyt to i10 za swoją przestronność, bardzo dobre wykończenie, ekonomikę w porównaniu do dynamiki i wyposażenie do ceny. Wiem, że słowa tego nie oddają ale pójdź do salonu VW/Skody obejżyj te autka, a potem idź do Hyundaia i zobaczysz o czym mówię.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Paź 2014, 13:12

Dzięki za wszelkie informację. :)
Wczoraj zrobiłem sobie kompletne zestawienie aut, wady, zalety, ceny, spalania itp. Właśnie Hyundai'a i10 też brałem pod uwagę i w mojej ocenie zajął drugie miejsce (ale może błędnie?)

Auta, które brałem pod uwagę to: Mitsubishi Space Star II, Fiat Punto, Kia Picanto, Dacia Sandero, Seat Mii, Skoda Citigo, Fiat Panda, Citroen C1, Hyundai I10, Suzuki Splash oraz Suzuki Swift.

Dla mnie 1 miejsce zajęła Kia Picanto - wersja 3 drzwiowa z silnikiem 1.0 - 69 KM. Auto zdecydowanie najtańsze (przy cenach katalogowych - zobaczymy co mi powiedzą w salonie), spalanie 4,2 (i10 katalogowo ma 4,7). Do ceny Picanto katalogowo trzeba jednak doliczyć radio i ewentualnie klimę.

Chętnie wysłucham każdej opinii na temat tego autka oraz na tle pozostałych aut (w szczególności interesuje mnie Wasze zdanie przy porównaniu Picanto do i10),
cuube
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Fiat Seicento

19 Paź 2014, 13:33

cuube napisał(a): Dacia Sandero

Odpuść sobie dacie sandero bo ona praktycznie nic sobą nie prezentuje i jest dość kiepska.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy
    Szacuje się, że źródłem 60% zanieczyszczeń powietrza w centrach dużych miast jest transport. Do zmniejszenia tego problemu może przyczynić się ekojazda, przynosząca wymierne korzyści nie tylko w postaci redukcji emisji ...
    Zimowe podjazdy - czy są one trudne do pokonania?
    Zimą nie trzeba wyjeżdżać w góry, by doświadczyć problemów z pokonaniem stromego wzniesienia. Już oblodzony czy zaśnieżony wyjazd z garażu podziemnego może okazać się wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Intensywne ...

19 Paź 2014, 13:34

cuube napisał(a):spalanie 4,2 (i10 katalogowo ma 4,7).

Ten sam silnik więc spalanie rzeczywiste będzie takie samo, bo w katalogi nie ma co wierzyć
W kii jest gorsze wykończenie wnętrza i auto jest konstrukcyjnie starsze o jakieś 3-4 lata od nowego i10, który wszedł do sprzedaży w tym roku. Na kolejny plus masz 5cioro drzwi i większy bagażnik.
Tutaj masz podsumowanie i wychodzi, że cennikowo i10 jest tańszy nawet, bo nie wyobrażam sobie kupna auta nowego bez klimy i radia:
http://www.samar.pl/__/52/52.t/1/Por-wn ... c=0,479886
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Paź 2014, 13:38

Minus 1500 zł dla Picanto (wersja trzy drzwiowa może być). :)
cuube
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Fiat Seicento

19 Paź 2014, 13:41

ale potem jak zechcesz sprzedać będzie większy problem, bo 3d są mniej chodliwe jednak
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010