Nowe auto - S60, mazda 6, Passat, seria 3

30 Kwi 2015, 21:03

Szukam nowego samochodu - roczne przebiegi na poziomie 25-30 tysięcy (nie więcej niż 15% to miasto, reszta trasa).

W rodzinie mamy już BMW, więc na tę markę są spore zniżki.

Po wstępnym rozeznaniu, wytypowałem te 4 auta. Co jest istotne - ekonomika jazdy, trwałość, bezawaryjność, realtywnie bogate wyposażenia w niższych wersjach.

Rozważam mazde z silnikiem 2.0 benzyna, volvo z D2 (120 km), Passat z 2.0 TID 150km oraz serię 3 w wersji 316d.

Poniżej plusy/minusy poszczególnych aut jakie wyczytałem na tym forum - prośba o korektę jeśli się mylę lub uzupełnienie jeśli coś pominąłem:

Mazda
Plusy: najtańsza opcja, design, dobra, oszczędna benzyna
Minusy: Wyciszenie, podatność na korozję, pali jednak więcej niż diesle

S60
plusy: zabezpieczenie antykorozyjne, bardzo oszczędny, relatywnie niezawodny
minusy - prawdę powiedziawszy nie widzę

Passat:
plusy: przestronność wnętrza, również bardzo oszczędny
Minusy: 2.0 TDI nie grzeczy niezawodnością, chociaż sporo się poprawiło od pierwszych wersji z tego co czytam

BMW:
Plusy: właściwości jezdne, jakość wykończenia,
Minusy: Wysoka Cena jednak nie odpowiada w pełni temu co dostajemy w zamian, najmniejsze wnętrze
PiotrOO
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Volvo xc60

01 Maj 2015, 12:04

Po kolejnyhc kilku godzinach czytania forów/ testów/ etc. Dorzucam jeszcze do rozważanych - Kia Optima 1.7 Crdi
PiotrOO
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Volvo xc60

01 Maj 2015, 13:05

PiotrOO napisał(a):podatność na korozję
Obudź się, mamy 2015r a nie 2005 :roll: korozja w Maździe to wspomnienie minionych czasów. Poza tym kupujesz nowe auto, więc o jakiej korozji mówimy? :sly:
Prawda jest taka, że Mazda, wobec zastosowanej technologii, sprawia wrażenie auta, które pojeździ najdłużej nie drenując przy tym portfela kierowcy awariami
VW podobno poprawiony ale jemu bym nie ufał
Volvo świetne diesle, ale d2 (obstawiam, że to 1.6) w aucie tej wielkości to śmiech na sali
BMW z najmniejszym/najsłabszym silnikiem aby tylko mieć znaczek to trochę pokrętna logika. To nie będzie dobre auto, zwłaszcza wobec $, które wybulisz
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Maj 2015, 15:00

Po jeszcze kliku godzinach zawezam wybór finalnie do mazdy i vovlo. Jutro tez pójde do salonów obu marek. Volvo w wersji z d3 wychodzi drozej o jakies 35 tysiecy. Czy Waszym zdaniem dołoźenie takiej kwoty do s60 ma sens?
PiotrOO
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Volvo xc60

01 Maj 2015, 15:13

Według mnie nie. Volvo ceni się bardzo i właściwie ciężko powiedzieć czemu. Ok, auta są bardzo dobrze wykonane, nieźle jeżdżą, ale według mnie wydanie 35 tysięcy więcej niż na mazdę mija się z celem, bo 6 to bardzo dobre auto. Dodatkowo s60 jest dość ciasnym autem i wcale jakoś swietnie ceny nie trzyma, bo 2011 rocznik można znaleźć w okolicach 65-70 tysięcy jak ostatnio patrzyłem. Bierz mazdę w benzynce i będziesz zadowolony i ze świadomością że nie przepłaciłeś :ok:
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

01 Maj 2015, 15:35

co do mazdy zniecheca mnie jeszcze halas we wnętrzu przy wyźszych predKosciach. Nie wiecie czy cos w tej kwestii poprawiono wzgledem egzemplarzy z pierwszych lat produkcji?
PiotrOO
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Volvo xc60

03 Maj 2015, 10:21

Po wczorajszym maratonie po salonach. Odrzucam Volvo - jakość wykończenia bardzo dobra, natomiast same właściwości jezdne nieprzekonywujące.

Odwiedziłem też VW - z kolei wrażenia z jazdy Passatem bardzo pozytywne. Rozmawialęm też z kilkoma znajomymi którzy mają 2.0 TDI w swoich autach z grupy VW (passat b7, octavia, 2 x audi a4). Łącznie prawie 0,5 mln kilometrów i brak jakichkolwiek awarii silnika.

Także ostatecznie wybór zostaje między VW a Mazdą- na chwilę obecną bliżej mi do VW (chociaż MAzda jest po prostu ładniejsza)...
PiotrOO
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Volvo xc60

03 Maj 2015, 13:26

Ale VW nowocześniejszy, lepszy i łatwiej i drożej będzie go można sprzedać za kilka lat. Byłem, widziałem, miałem okazję się przejechać i naprawdę jestem pod wrażeniem tego auta. Myślę, że w wersji highline stanowią groźną konkurencje dla Audi A4, BMW 3, Lexusa IS czy Mercedesa C. Za podobne pieniądze dostajesz większe, przestronniejsze i dużo lepiej wyposażone auto. Dla mnie VW>Mazda.
premiumcar
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 0- 0-2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: vw
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1912

03 Maj 2015, 13:48

Ile miesięcy trwa oczekiwanie na nowego Passata? Interesowałeś się ofertą brokerów? Pozwala to zaoszczędzić dużo kasy na nowym aucie marki premium z dobrym wyposażeniem np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002