Nowe drogi - świeżo oddane do ruchu odcinki dróg

23 Gru 2020, 13:02

Wczoraj wieczorem został otwarty 15 kilometrowy odcinek POW czyli Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to droga ekspresowa S2. Z oddanego odcinka można korzystać między węzłami Warszawa Wilanów, a Lubelska. Po drodze mamy nowy most na Wiśle który jest najdłuższy ze wszystkich w Warszawie.

UWAGA: Tunel pod Ursynowem jest nadal zamknięty i o tym trzeba pamiętać bo nie wszędzie ta informacja jest jasno podana.

Odcinki obejmujące dwa węzły drogowe Ursynów Wschód i Ursynów Zachód oraz tunel pod Ursynowem, liczący 2,4 km długości nie są aktualnie przejezdne.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4376
Zdjęcia: 12

14 Sie 2021, 15:17

13 sierpnia 2021 został otwarty nowy odcinek Autostrady A1 Piotrków Trybunalski - Kamieńsk. Nowy odcinek połączył miejscowości Wygoda i Parzniewice i ma niecałe 7 km długości. Tym samym Autostrada A1 jest oddana do użytku w całości w woj. śląskim i łódzkim i liczy nieco ponad 80 km.
A1 jest w większości wybudowana. Obecnie dojedziemy nią od granicy polsko - czeskiej w Gorzyczkach do Częstochowy oraz z Piotrkowa Trybunalskiego aż do Rusocina, gdzie A1 się kończy i zaczyna się droga ekspresowa S6.
W budowie są nadal odcinki Częstochowa - Tuszyn.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 17818
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak działa napęd AWD-i w hybrydach Toyoty?
    Elektryczny napędem na cztery koła AWD-i całkowicie różni się od tradycyjnych napędów 4x4 pod względem konstrukcji i zasady działania. Wyjaśniamy, jak AWD-i jest zbudowany, jakie daje korzyści i dlaczego pojawia ...
    Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...

  •