Nowe - Lancer, Elantra, Fluence?

Nowe - Lancer, Elantra, Fluence?

16 Sty 2012, 23:19

Witam, szukam nowego samochodu z ceną max. 60tys.zł. Samochód koniecznie musi być nowy, z salonu. Ma być przeznaczony do dojazdu do pracy, jazda głównie poza miastem, czasem jakiś wypad dalej. Zależy mi przede wszystkim na bezawaryjności i ekonomicznym spalaniu :)

Akurat jest początek roku , także sporo rabatów i do 60tys. można już coś kupić sensownego.
Wcześniej zastanawiałem się nad czymś nieco mniejszym typu i30 albo aurisem, ale niestety auris przekracza już założony budżet...

Jakieś rady ? :) Przejrzałem już naprawdę sporo i mam niezły mętlik
juve86
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Nowe - Lancer, Elantra, Fluence?

16 Sty 2012, 23:44

z tych co wymieniłeś zdecydowałbym się na Elantre z tego względu, że Lancer to starsza konstrukcja, a od Fluenca mi się bardziej podoba ale to już rzecz gustu; no i ma dłuższą gwarancję
Elantra wygląda na sportowego sedana i sprawia wrażenie o klasę droższego na drodze i bardzo mi się spodobała niska pozycja za kierownicą
http://blog.pgd.pl/hyundai-elantra-16-g ... -krok-test

nie wiem czy interesują Cię tylko kompaktowe sedany ale dorzuce coś innego, mianowicie Hyundai'a ix20, bo można takiego wyrwać z silnikiem 1,6l w wersji Style (prawie najbogatszej) za 60k - wygodna wysoka pozycja za kierownicą

inne propozycje to coś co wymaga chwili na wejście na rynek ale myślę, że warto, bo ceny będą się zaczynać tak od 50tysięcy
1. Hyundai i30 2012 - premiera pod koniec lutego
http://autokult.pl/2011/09/21/nowy-hyun ... ze-zdjecia
2. Kia Cee'd 2012 - premiera pod koniec kwietnia
http://autokult.pl/2012/01/13/nowa-kia- ... raz-blizej
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

17 Sty 2012, 00:01

dzięki, właśnie też wizualnie najbardziej Elantra do mnie przemawia :) no i powoli ceed'ów/i30 jest coraz więcej na drogach więc będzie się nieco wyróżniał

ten i30 nowy też super, tylko szkoda, że premiera dopiero za 2 miesiące, potrzebuję auta nieco szybciej.

Na motoryzacji nie ukrywam, że znam się słabo, dlatego jeśli jeszcze są jakieś godne polecenia auta ok. 60 tys. tego typu to będę wdzięczny za pomoc :) Megane'a jeszcze widziałem i Focusa nowego - też całkiem, całkiem ;)
juve86
Nowicjusz

17 Sty 2012, 10:19

No w tej cenie masz Meganke z silnikiem 1.4 130KM TCE, wrażenia z jazdy będa na pewno najlepsze no i bardzo fajne wyposażenie :wink:

Ja jeszcze rozważałbym Opla Astrę, jest teraz specjalna wersja Edition w bardzo fajnej cenie z wystarczającym silnikiem. A samochód piękny :)
[link wygasł]

Citroenem C4 czyli najwygodniejszy kompakt w klasie ze świetnym wyposażeniem.
[link wygasł]

Fiat Bravo
[link wygasł]

Focusa niestety chyba w tych pieniądzach żadnej nie znajdziesz.

EDIT: A z tej pierwszej trojki bralbym chyba Fluenca. Najprzestronniejszy, z fajnym wyposażaniem i komfortowym zawieszeniem, choć Elantra jest IMO niewiele gorsza, a pod względem designu nawet znacznie lepsza.
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

17 Sty 2012, 15:08

hehe, teraz to dopiero mam dylemat :)
C4 i Megane faktycznie fajne, tylko z tego co czytam z awaryjnością bywa różnie

Ten Opel w limitowanej wersji naprawdę super, szkoda chyba kupować w tej samej cenie i30, choćby ze sprzedaża późniejszą powinien byc teoretycznie mniejszy problem :) tylko spalanie w granicach 8l więc tak sobie patrząc na moc silnika.

Podobają mi się dość sportowe sylwetki, z tych wszystkich, które przeglądałem na placu boju pozostały:
- Hyundai Elantra
- Citroen C4
- Renault Megane

Elantra najskromniej wyjdzie pod względem wysposażenia, bo niestety rabatów za rocznik 2011 nie dają wcale :( ale dochodzi 5 lat gwarancji, więc to spory plus

i chyba z tych trzech coś wybiorę, jeśli coś doradzicie to chętnie posłucham :)
juve86
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI [E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment E - silnik diesla o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C5 2,5 TDI - 150KM - BMW 525d e39 - 163KM ...
    Co zrobić kiedy auto odmawia posłuszeństwa? Co zrobić kiedy auto odmawia posłuszeństwa?
    Patrząc na samochód w pierwszym momencie zachwycamy się jego linią, doceniamy parametry silnika, cieszą nas wygodne fotele i niesamowity dźwięk wydobywający się z zestawu audio. Wszystkie te elementy wpływają na komfort ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50