Nowy, leasing, rodzinny do 70 tysięcy

06 Sty 2015, 11:21

Witam,

jestem w trakcie wyboru samochodu dla powiększającej się rodziny. Aktualnie jeżdżę Citroenem C4 (3 drzwiowy) 1.6 z gazem.

Czego oczekuję i jakie mam wymagania:

- Stosunkowo duży bagażnik pod kątem późniejszego przewożenia żony i małego dziecka.
- Ekonomiczność
- Bezawaryjność
- Dobrą jakość wykonania

Wyposażenie jakie mnie interesuje:
- Koniecznie silnik benzynowy (tak być musi i tyle)
- Klimatyzacja przynajmniej manualna
- Czujniki parkowania przynajmniej z tyłu
- Dobrze widziany podłokietnik regulowany

Ile i jak jeżdże:

- Jestem spokojnym kierowcą, nigdy się zbytnio nie śpieszę ale czasem coś wyprzedzę.
- Przebieg to ok. 20-25 tyś rocznie.
- Poniedziałek - Piątek - dojazd do pracy ok. 10KM w jedną stronę, raczej cykl miejski.
- Na weekend przyjazd do domu (100KM w jedną stronę) - trasa.

Autem chce jeździć 5 lat. Zrobić 100-130tyś kilometrów.

Kwota jaką dysponuję to max 70tys złotych. Samochód będzie brany w leasing.

Co już oglądałem, nad czym się zastanawiam:

- Volkswagen Jetta 1.2 TSI 105KM 6biegowa, wersja po faceliftingu, Comfortline + pakiet bussines. Cena ok. 67 tys. z wydłużona gwarancją (3lata, przeglądy w cenie).

- Toyota Auris Sports Touring 1.33 VVT 100KM 6biegowa, wersja Premium za trochę ponad 67tyś.

Oglądałem ale nie przypadły do gustu:

- Skoda Octavia 1.2 TSI Ambition + Amazing - (mi by pasowała ale żona jest uczulona na Skodę i tylko dlatego że to Skoda - odpada. Definitywnie. Tak, wiem, głupota - ale nie walcz z babą bo nie wygrasz). Stoi za 65tys z 4 letnią gwarancją i pakietem serwisowym w cenie.

- Kia Ceed 1.4 DOHC z gazem, wersja M za 62 tyś. (niestety czujniki parkowania to prowizorka z Tesco i plastiki w aucie są tandetne).

Bardzo proszę o jakieś sugestie, mnie już głowa boli, żona już o autach sluchać nie chce a trzeba w końcu jakąś decyzję podjąć ;)

Dziękuję i pozdrawiam.
veronek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Citroen C4

06 Sty 2015, 12:29

veronek napisał(a):plastiki w aucie są tandetne

to radziłbym się lepiej przyjrzeć Jetcie, bo tam lepiej nie będzie pod tym kątem :lol: Cee'd ma fajnie zmontowany kokpit nie to co podstawowa Octavia z plastikową kierownicą
Jettę odpuść bo ma jednorazowy silniczek i słabe wyposażenie - płacisz tylko za znaczek

A nie lepiej wziąć coś co lepiej sprawdzi się przy dziecku czyli jakiś minivan? Lepiej wkłada się fotelik i więcej gratów zmieścisz takich jak wózek. Żonie na pewno się bardziej spodoba :D
tutaj większy:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
a tu mniejsze wypasione:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Sty 2015, 13:01

Jetta i Octavia wypad bo może nie przejeździć tych 5 lat i takiego przebiegu.
Ja jestem za Cee'd-em ale z 1.6. Tak samo rzuć okiem na i30 i Elantre.
Auris z takim silnikiem? Nie wiem jak to się sprawdzi, ja bym nie wziął.
Z innych propozycji- Opel Astra IV 1.4 TURBO
Megane III 1.6 lub większy jak będzie
Focus 1.6 125KM, większy 150 konny tez nie wiem czy się sprawdzi
EDIT: Z minivanów to ode mnie jeszcze Meriva (tylko te drzwi) :mrgreen: oraz B-Max, tylko tu nie 1.0..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Sty 2015, 13:23

veronek napisał(a):Co już oglądałem, nad czym się zastanawiam:

- Volkswagen Jetta 1.2 TSI 105KM 6biegowa, wersja po faceliftingu, Comfortline + pakiet bussines. Cena ok. 67 tys. z wydłużona gwarancją (3lata, przeglądy w cenie).

- Toyota Auris Sports Touring 1.33 VVT 100KM 6biegowa, wersja Premium za trochę ponad 67tyś.

Z tych dwóch to wolałbym toyotę gdyż VW produkuje same złomy obecnie i raczej długo ci on nie posłuży.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Sty 2015, 14:45

Na razie minivan to melodia przyszłości. Jedno dziecko to jeszcze nie problem logistyczny ;)

Problemem w proponowanych autach jest silnik, obawiam się ze taki 1.6 citroena pali jak smok (mój C4 pali dużo za dużo przy silniku 1.6). Demonem prędkości nie jestem i mi 120 na blacie wystarcza. A spalanie jest dla mnie jednak istotne.
veronek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Citroen C4

06 Sty 2015, 14:51

W przypadku 1,2TSI lepiej nie będzie z tego względu, że jak chcesz pojechać szybciej to pali tyle co o wiele większe i mocniejsze jednostki. Pojemności się nie oszuka.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tramwaj w ruchu drogowym
    Działania na rzecz poprawy komunikacji dotykają różnych środków transportu. W ostatnich latach do łask wraca transport tramwajowy. Przez wiele lat przesunięty na drugi plan, teraz jest mocno rozbudowywany. Tramwaj, ...

06 Sty 2015, 15:13

veronek napisał(a): Stosunkowo duży bagażnik pod kątem późniejszego przewożenia żony i małego dziecka.

W bagażniku to ewentualnie teściową można przewozić,a nie żonę i dziecko :lol: :ok:
A tak na poważnie to megane III grandtour ma duży bagażnik,ładnie wygląda,i teraz w promocji zakładają gaz za 2,5 tys,a silnik 1,6 jest bardzo dobry do gazu.Sam rozpatrywałem taką opcję,ale mój budżet był za krótki :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

06 Sty 2015, 17:33

TSI jest trochę jak dwusów - ilość spalanego paliwa i oleju silnikowego podobna :D
A może Civic sports tourer? :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Sty 2015, 17:58

Megane jest w dobrej cenie, ale z LPG już tylko w przypadku zamówienia nowego samochodu. Poza tym boję się "renówki", toć niedawna królowa lawet Laguna pochodzi ze stajni Renaulta.

Pojadę obejrzeć jeszcze tego Citroena, podskoczę do Opla ale cudów sie nie spodziewam. Nie wiem czy któreś z aut zaproponuje tyle co Toyota czy Volkswagen (to nie jest ta goła i biedna wersja, tylko ten silnik...).

Ogólnie gdyby nie fakt iż w salonie Toyoty trafiłem na mega pewnego siebie buca, który stwierdził ze Toyota to Toyota i nie muszą dawać żadnych rabatów żeby się sprzedały, to już pewnie bym ją wziął. Wkurza mnie taka pewność i brak otwarcia na klientów. Nie mówię że chce nagle 30% rabatu, ale w każdym salonie w opcji leasingu było te 3-5% upustu, bądź jakieś gratisy. Toyota ma taką politykę że ogólnie czy kupisz auto czy nie, mają to w d... i im nie zależy.
veronek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Citroen C4

06 Sty 2015, 18:36

Co Ci po dodatkach jak TSI się zwali i będziesz bulił w tysiącach.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Sty 2015, 20:45

veronek napisał(a):Megane jest w dobrej cenie, ale z LPG już tylko w przypadku zamówienia nowego samochodu.


Myślałem że właśnie o nowe Ci chodzi :oops:

veronek napisał(a):Poza tym boję się "renówki", toć niedawna królowa lawet Laguna pochodzi ze stajni Renaulta.


Jakość meganki jest bardzo dobra,po drugie nowe auto ma gwarancję,więc to nie problem.
Ja osobiście wolałbym renaulta ze zwykłym silnikiem niż vw tsi
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

06 Sty 2015, 21:01

Chodzi mi o auto nowe, ale z wyprzedaży. A w ofercie Renaulta gaz można dobrać do aut przed produkcją (przynajmniej tak wyczytałem w PDF-ie z cennika).
veronek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Citroen C4

06 Sty 2015, 21:23

veronek napisał(a):Chodzi mi o auto nowe, ale z wyprzedaży. A w ofercie Renaulta gaz można dobrać do aut przed produkcją (przynajmniej tak wyczytałem w PDF-ie z cennika).


Wejdź na stronę jakiegoś deelera,w Dekarze na Modlińskiej zamontują za 2500 nawet do auta które stoi w salonie(bez utraty gwarancji) i do tego wrzucą to w leasing+ opony zimowe za złotówkę,o wartości 1500zł.Wiem to z własnego doświadczenia bo tam właśnie prawie kupiłem fluence z opcją montażu gazu.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

06 Sty 2015, 21:49

Honda Civic Tourer jest w zasięgu. Warto pomyśleć bo to auto i nie sprawi problemów i nie straci tyle na wartości co np Renówka.
Moim zdaniem gra warta zachodu. LPG można montować, ale przy Twoim przebiegu nie ma to większego sensu. Auto też w stosunku do osiągów jakie oferuje pali nie wiele.
Bagażnik całkiem pokaźny.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Sty 2015, 18:51

Witam ponownie, podbijam temat. Honda Civic niestety za droga, nie wchodzi w grę.

Ogólnie zostały 3 propozycje:

1. Kia Ceed SW (Wersja Business Line) za 64 400 zł - silnik 1.6, 135KM. Najlepiej wyposażona (klima dwustrefowa, tempomat, kamera cofania z czujnikami, nawigacja), niezłe wykonanie wnętrza (tapicerka Premium). Dodatkowo dają gumy zimowe.

2. Kia Sportage M za 65 500 zł - silnik 1.6, 135 KM. Znacznie gorsza wersja wyposażania (klima manualna, brak czujników cofania) ale wygląd ładniejszy.

3. Toyota Auris TS za 67 700 zł- silnik 1.33, 100KM, wersja Premium (klima automatyczna jednostrefowa, kamera cofania).

Skłaniam się ku Ceed-owi. Wszystkie VAGi ze względu na TSI odpadły. Ople i Fordy w środku mi się nie podobają. Francuzów też nie chcę.

Które z tych trzech aut byście wybrali?
veronek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Citroen C4