Nowy rodzinny samochód w cenie 60tys. zł + wybór paliwa

14 Lut 2011, 22:36

Będę musiał się oswoić troszkę z tą myślą. Nie do końca mnie to autko przekonuje, ale nie można odrzucać dobrej propozycji tylko dlatego, że pierwsze wrażenia nie są do końca korzystne :)

[ Dodano: 15 Luty 2011, 08:08 ]
Dzień dobry! :)

Czyli jak rozumiem diesel definitywnie w moim przypadku nie powinien wchodzić w rachubę?
Czy macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym będące konkurencją dla silnika i wyposażenia tego Chevroleta?

Z góry dziękuję!
Wojtek
nimitz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Knurów

15 Lut 2011, 08:35

Cruze jest nie doceniany i wielu sądzi że to Daewoo.
Ja raz się tym przejechałem i byłem pod wrażeniem. Ceed'owi czy I30 daleko do Cruza. W porównaniu do Skody również wybrał bym Cruza. Naprawde bardzo fajne auto.
Jak do miasta to diesel odpada bo jak po gwarancji Ci cos padnie to koszty będą spore.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

15 Lut 2011, 09:21

Niestety, praktycznie od poniedziałku do piątku trasa 15km (w jedną stronę) z czego większość (75-80%) to miasto, choć akurat omijam ścisłe centrum i świateł mam max. 5 :) Łącznie w ciągu 5 dni roboczych będzie więc max. 150km (no w porywach do 200km) a w weekend może ok 100 (zakupy i wizyty u przyjaciół/rodziny).
nimitz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Knurów

15 Lut 2011, 10:47

Może być jeszcze Focus.
Andree
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Miejscowość: pl

15 Lut 2011, 10:58

Focus odpada ze względu na cenę. Sytuacja podobna do Astry IV - fajny silnik i fajne wyposażenie to kwota ponad 80 tys. przy czym jeśli miałbym taką gotówkę to wybrałbym Astrę IV bo mam na nią spore zniżki.

Czy tylko mnie się wydaje, czy nie ma na rynku samochodu który mógłby konkurować z Cruzem w tej cenie (silnik+wyposażenie)? Jeśli chciałbym inna markę, to muszę dokładać min. 10.000zł lub zrezygnować z mocniejszego silnika i dodatkowego wyposażenia...

Pozostanie wybór pomiędzy Cruzem i Orlando i ew. przekonanie się do benzyny, kiedy już się człowiek nakręcił na silnik diesla. Wszystko przez to, że ostatnio jeździłem Seatem Ibiza 1.9TDI - rewelacyjnie się to prowadzi :)

Jeśli nie macie więcej propozycji i sugestii to bardo dziękuję za wszelką pomoc!

P.S. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie lub własne doświadczenia z marką Chevrolet (model Cruze, nie wcześniejsze) to zapraszam do podzielenia się nimi!

Pozdrawiam
Wojtek
nimitz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Knurów

15 Lut 2011, 11:51

To pozostaje jeszcze tylko Kia i Hyundai chyba :). Tak właśnie jest, że za Opla, VW czy Forda trzeba dać te 10 000 zł więcej :).
Andree
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Miejscowość: pl

15 Lut 2011, 11:55

A Fiat Bravo? moim zdaniem ciekawsza propozycja niż i30/Ceed, szczególnie z silnikiem 1.4 T-Jet.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lut 2011, 12:49

Jasiek90, Bravo to świetne autko. Kolega ma i bardzo sobie chwali. Ma natomiast tą samą wadę co konkurencji ze stajni VW/Opel itp. - cena jest ok. 10.000 wyższa niż konkurencja.

Niemniej - pozostaje mi umówić się na jazdy testowe i zdecydować. Nie ma co przeciągać tego w nieskończoność.

Dziękuję za pomoc!
nimitz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Knurów

15 Lut 2011, 12:59

Bravo z tym silnikiem startuje od 52tys. zł według cennika Fiata i ma już np. klimatyzację.
A za 8 tys. zł można dokupić sporo wyposażenia także myślę, że mógłbyś się zmieścić.
Pozdrawiam :smile:
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lut 2011, 13:20

Jasiek90, wyszło mi 62 z fajnym wyposażeniem. Można by się szarpnąć na te dodatkowe 2000zł. Jedyny minus to w tym momencie rocznik 2010. Ale zajrzę do salonu fiata, może coś ciekawego mi zaproponują... Dzięki za informację :)
nimitz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Knurów

15 Lut 2011, 13:49

Polecam Ci Skodę Octavię jako fajny,wygodny rodzinny samochód.
tabac123
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Chorzów

15 Lut 2011, 14:13

Też polecam Kia Magentis 2.0 Benzyna 164km cena ok 64-65 tys. zł.
Na TVN Turbo widziałem przegląd tego auta i same superlatywy. Tylko to Koreańczyk, więc jak ktoś ma uprzedzenia to trudno.
Polska to piękny kraj.
kolega
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Wrocław

15 Lut 2011, 14:15

Nie czytałem całego tematu więc nie wiem czy już się zdecydowałeś, ale ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nadal czy chcesz diesla czy benzyniaka - 15km dziennie przy czym ponad 10km poza miastem - diesel zaczyna mieć sens.

Jeśli chcesz z dieslem, to pomyśl nad KIĄ Cee'd albo Hyundaiem i30 (to te same autka inaczej opakowane), tutaj masz w miarę świeży test i30 z "jedynym słusznym" dieslem czyli 1.6 115KM: [link do autocentrum.pl wygasł] (chyba najlepszy obecnie diesel o tej i zbliżonej pojemności - lepszy niż np. volkswagenowski 1.6 TDI i fordowski 1.6/1.8 TDCI)

Dodatkowo przemyśl Renault Megane kombi - też fajne autko, też ma dobre diesle.

Z benzynowym silnikiem zaś fajną opcją będzie również Cruze - też się nad nim zastanawiałem, w sumie wygląda fajniej niż KIA/Hyundai/Renault, jakość wykończenia jest niewiele gorsza, podejrzewam że porównywalna już do Skody, ale tak szczegółowo to już nikt na to nie patrzy - auto ma jeździć, a nie służyć do macania :)

FIAT Bravo też jest świetnym wozem, ale niestety na układ 2+2 będzie nieco za mały - i30/Cee'd, Octavia i Cruze mają tą przewagę że są znacznie większe w środku niż reszta kompaktów, często większe niż niektóre samochody klasy średniej.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

15 Lut 2011, 14:37

Moja babcia ma Hyundai i30 1.4 benzyna; 109KM w wersji Comfort - świetne autko, ale trochę mi się już opatrzyło (zdarza mi się od czasu do czasu się nim przejechać).

Zajrzę do wszystkich salonów które wymieniliście - każdemu wszak trzeba dać szansę :)
nimitz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Knurów

15 Lut 2011, 20:21

Spojrzałem na początkowe typy i moim zdaniem jednak Cruze wypada najlepiej.
Nie wiem co prawda jak jeździ(ale płyta podłogowa jest z najnowszej Astry więc pewnie dobrze) ale wrażenia estetyczne są jak najbardziej dobre.
A jeśli jest przynajmniej o 10tys. zł tańszy od konkurencji z wymaganym przez Ciebie wyposażeniem to trzeba sobie zadać pytanie czy warto tyle dopłacać?
moim zdaniem nie, tym bardziej, że otrzymujesz ładny i oryginalny samochód z niezłym silnikiem który z dawnymi Daewoo/Chevroletami ma niewiele wspólnego.
Polecam test tego auta:
[link do AutoGaleria wygasł]
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000