Nowy SUV do 130 000zł.

29 Sty 2010, 09:44

Adam
Toyota tacie wydaje się zbyt "damska"
Fordem jeździ znajomy i na niego narzeka
Honda, byliśmy w salonie, odstraszyła materiałami wykończeniowymi...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Sty 2010, 09:44

Ja polecę samochód , którym trochę jeździłem i jak dla mnie bomba Mitsubishi Outlander. Jeśli natrafisz na modele jeszcze przed FL to masz w kieszeni około 20k. i właśnie tym starszym modelem jeździłem. On bardziej podoba mi się z wyglądu ale wygląd to rzecz gustu. Mam znajomego w salonie mitsubishi i twierdzi ,ze nie jest wcale taki zły. Od czasu do czasu przyjedzie ktoś na gwarancji z jakąś pierdołą.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

29 Sty 2010, 09:48

No właśnie, gdyby nie zrobili tego liftu. Sprzed liftingu był dużo ładniejszym samochodem...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Sty 2010, 10:24

Tyle, ze w Outlanderze siedzi lipne Volkswagenowskie 2.0TDI, o lipnej mocy 140koni, 2.0TDI bez CR.
Idz zobaczyc forestera, moim zdaniem najlepszy wybór, w błocie czy sniegu chodzi bez problemu, jestem tam prawdziwy napęd na cztery koła a nie tak jak w przypadku Tiguana czy wszystkich pozostałych Haldex, który dołącza się w trudnych sytuacjach. Ponadto Forester ma reduktor:)
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

29 Sty 2010, 11:36

Jest też silnik 2,2.Subaru nie jeździłem i się nie wypowiem co to warte. jednak muszę się z jednym zgodzić co do Subaru. On wytyczał szlaki obecny SUV-om .Nigdy powiem szczerze , nie interesowałem się Subaru z jednego powodu ja przynajmniej nie znalem ani jednego salonu Subaru w Krakowie. Ale skoro jest osoba , która siedzi w temacie to nawet sam się dopytam bo w cenniku Subaru jest kilka wersji tego samochodu niektóre różnią się nadwoziem i które lepsze XE czy zwykle X??Rozumiem ,że dwa ostatnie różnią się wyposażeniem a reszta??
2.0D XA
2.0D VR
2.0D XC
2.0D XE
2.0D XE NAV
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

29 Sty 2010, 12:02

No w Subaru byliśmy z tatą jakiś tydzień temu. Wzięliśmy go na jazdę próbną. Samochód wyposażony był w 150 konny silnik diesla. Jego możliwości terenowe, naprawdę powaliły nas na kolana. Jeździło się wygodnie. Samochód byłby naprawdę super, gdyby nie jeden mankament. Wcześniej napisałaś, że Subaru nie kupuje się dla wyglądu... A jakie silniki byście polecali do tego samochodu??
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Sty 2010, 14:04

Mam jeszcze jedną propozycje... Odpowiada tacie coś takiego ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

29 Sty 2010, 15:25

No nie wiem, tego Jeepka muszę tacie pokazac jak bedzie w domu..
A co możecie powiedzieć o Tiguanie, ale tak ze swoich doswiadczeń, może jakies macie.... Bo tata najbardziej się ku niemu skłania...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Sty 2010, 15:38

Tiguan to nawet nie suv, to zwykła osobówka, lekko podniesiona, na zwykłych drogowych 17" kapciach ( tych samych co passat ) bez napędu na 4 koła, jest też wersja 4motion, tylko ze 4motion to taki gówniany napęd.

Co do Forestera to zalezy jakiem masz priorytety. Wiadomo, że własciwy silnik to 2.5Turbo ( 230HP ) ale jesli nie zalezy Ci zeby setke osiągać w te 7sec to 2.0 i 2.0D też są sensowne. Wszystkie silniki subaru to boxery, więc dzwięk zawsze jest wspaniały, w 2.5T najlepszy.

Ten Jeep Patriot to jakas totalne g...o, tóz to auto w środku jest wykonczone jak skoda fabia w podstawowej wersji... Jeepy ogolnie są słabo wykonczone w srodku ( USA ), nawet Gran Cherooke, które kosztują 200tyś nie zachwycają materiałami w srodku, ale ten Patriot to jakas totalna porażka, pozatym jeep z tym silnikiem 0-100 robi w 13sec czyli tak samo jak wyzej wspomniana fabia...


Jest też silnik 2,2.Subaru nie jeździłem i się nie wypowiem co to warte. jednak muszę się z jednym zgodzić co do Subaru. On wytyczał szlaki obecny SUV-om .Nigdy powiem szczerze , nie interesowałem się Subaru z jednego powodu ja przynajmniej nie znalem ani jednego salonu Subaru w Krakowie. Ale skoro jest osoba , która siedzi w temacie to nawet sam się dopytam bo w cenniku Subaru jest kilka wersji tego samochodu niektóre różnią się nadwoziem i które lepsze XE czy zwykle X??Rozumiem ,że dwa ostatnie różnią się wyposażeniem a reszta??
2.0D XA
2.0D VR
2.0D XC
2.0D XE
2.0D XE NAV

W subaru nie ma silnika 2.2! Obecnie oferowane silniki przez subaru to 1.5, 2.0. 2.0D. 2.5T i 3.6.

Są w krakowie salony subaru. Pierwszy jest na ul. J. Conrada obok ikei, a drugi na Zakopiance u Bełtowskiego z tym, że ten drugi prowadzi servis subaru a samochody sprzedają na zamówienie, salonu jako takiego nie mają.

Te wersja Xa Vr Xc Xe Xe Nav róznią się tylko wyposażeniem, forester wystepuje tylko w jednej odmianie nadwozia, więc nie ma mowy o zróznicowaniu pod tym względem.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

29 Sty 2010, 16:00

Sorry trochę namieszałem z silnikiem 2,2 chodziło mi o Outlandera.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

29 Sty 2010, 16:32

W internecie znalazłem ranking najlepszych samochodów z napędem 4x4. Wyboru dokonywali w czasopiśmie "Auto Bild Allrad".

Oto najlepsze samochody z napędem na obie osie…

- osobówki z napędem 4×4 w cenie do 25 tysięcy euro - skoda octavia 4×4
- osobówki z napędem 4×4 w cenie do 40 tysięcy euro - audi A4 quattro
- osobówki z napędem 4×4 w cenie powyżej 40 tysięcy euro - lexus LS 600h
- terenowe w cenie do 25 tysięcy euro - suzuki grand vitara
- terenowe w cenie do 40 tysięcy euro - Volkswagen Tiguan
- terenowe w cenie powyżej 40 tysięcy euro - mercedes ML
- terenowe w cenie powyżej 60 tysięcy euro - mercedes GL
- vany z napędem 4×4 - volkswagen multivan 4Motion
- pikapy z napędem 4×4 - mitsubishi L200
- sportowe i coupe z napędem 4×4 - audi R8
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Sty 2010, 16:47

No właśnie tutaj kolega przypomniał a może zdecydował by się na Grand vitarę. Nie wiem jak jest z tymi nowszymi modelami ale starsze nie były tragiczne.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

29 Sty 2010, 16:57

Odrazu widać, że ten ranking robił jakis idiota:)


osobówki z napędem 4×4 w cenie powyżej 40 tysięcy euro - lexus LS 600h

LS600H kosztuje z 600tyś zł, niby jest powyzej 40tyś euro ale 500mln to też powyzej 40tys euro, pozatym Lexus Ls600h osobówka to jest nie profesionalne poprostu.


- terenowe w cenie do 25 tysięcy euro - suzuki grand vitara
- terenowe w cenie do 40 tysięcy euro - Volkswagen Tiguan
- terenowe w cenie powyżej 40 tysięcy euro - mercedes ML
- terenowe w cenie powyżej 60 tysięcy euro - mercedes GL

Żaden z tych samochodów nie jest autem terenowym, sory ale jak by tutaj wpadł ktoś z działu Offroadowego to mysle, że miałby ładny rebus.
Ponadto Haldex to jest napęd na 4koła, który moze się sprawdzić przy ruszaniu lub wjezdzaniu pod sliską górke i w momencie utraty przyczepnosci w innych sytuacjach ten napęd nie działa, zabawy z takim napędem nie ma wogole, żadne zabawy na sniegu/lodzie nie wchodzą w gre.

Suzuki Grand Vitara jeszcze przejdzie bo tam jest chyba stały AWD.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

29 Sty 2010, 17:16

No, tylko mojemu tacie, raczej nie jest potrzebny stały napęd na 4 koła. To auto ma służyć głównie do jazdy do pracy, czasami jakiś wyjazd poza miasto, trochę jazdy po łąkach, większych górkach...
W tym rankingu raczej chodziło, o auta bardziej cywilizowane... To oczywista, że Lexus nie miałby szans z żadnym samochodem stripte terenowym.
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Sty 2010, 19:26

[quote="piotreq"
- terenowe w cenie powyżej 40 tysięcy euro - mercedes ML
- terenowe w cenie powyżej 60 tysięcy euro - mercedes GL
[/quote]
Tyle ,ze tutaj sa samochody niemieckie
bo np. w kategorii
- terenowe w cenie powyżej 40 tysięcy euro wygrywa np. toyota land cruiser 120 lub 300
a w kategorii - terenowe w cenie powyżej 60 tysięcy euro - toyota land cruiser 200 V8
te mercedesy są do niczego a szczególnie ten ML .GL jeszcze idzie przeżyć chociaż jak dla mnie nie ma co go porównywać do LC 200 V8. Jak dla mnie tne ranking nie jest obiektywny...
astro007
Aktywny
 
Posty: 253