Nowy Suzuki SX4 S-Cross czy jednak kompakt do 76K ?

07 Lut 2018, 19:44

ichris napisał(a):Yeti65 - Vitara też spoko ale jednak Scross znacznie bardziej mi się podoba. Jaki silnik wybraliscie? Jak wrażenia z eksploatacji?

Zwykły 1,6 w lekkiej budzie Vitary spisuje się bardzo dobrze, a spalanie jest bardzo niskie. W normalnej eksploatacji żona nie ma problemów by zejść ze spalaniem poniżej 6l/100km jazda mieszana. Niedługo będzie pierwszy przegląd (20tys km) i jak do tej pory nie ma uwag.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2018, 19:33

Przejechałem się S-Crossem z silnikiem 1.0 i wrażenia bardzo pozytywne. Autko ma spokojny charakter, można się zrelaksować. Widoczność jest bardzo dobra. Fajna kamerka cofania. Z czterema osobami na pokładzie ładnie przyspieszało, również pod górkę, więc mocniejszy silnik raczej niepotrzebny. Na gorszej nawierzchni tak sobie tłumi nierówności. Myślałem też, że będzie trochę lepiej wyciszony ale nie jest źle. Teraz muszę przejechać się Hyundaiem i30 z uturbionym silnikiem.
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

13 Lut 2018, 12:13

Oglądałem WV Golfa i jestem zachwycony wnętrzem. Na zewnątrz bez szału ale środek robi robotę. W czwartek jazda testowa. Za 76k czyli tyle co Suzuki SX4 S-Cross 1.0 111KM całkiem spoko wyposażony Golf (Comfortline + Pakiety) z silnikiem 1.4 125KM. Różnica taka, że Suzuki z bieżącego roku a Golf z '17. W czwartek jazda testowa :)
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

13 Lut 2018, 13:55

Jak się przejedziesz Golfem to już raczej nie wrócisz do Suzuki. Jeśli nie potrzebujesz podwyższonego auta to nie ma sensu przepłacać za SUV-a/crossovera. W okolicach 76 tysięcy dostaniesz też Peugeot 308 w wersji Allure+ z 2017:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Lut 2018, 14:36

Z tego co mi brakuje w Golfie to tylko automatycznej klimy (którą ma Suzuki) co mnie trochę dziwi bo na otomoto można znaleźć wersje w tym budżecie również z auto-klimą. Suzuki ma kamerę cofania, Golf tylko czujniki. Suzuki ma podgrzewane fotele, których w Golfie brak. Podobnie automatycznie składane lusterka: w Suzuki są w Golfie chyba brak. Suzuki ma swoje atuty (również wygląd zewnętrzny) ale jazda będzie decydująca :)
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

13 Lut 2018, 14:57

Suzuki i VW mają wspólną cechę - łączy je niski spadek wartości. Golfem pewnie będzie się lepiej jeździło, bo ma mocniejszy silnik i niżej położony środek ciężkości. Pozycja za kierownicą też inna.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

13 Lut 2018, 15:22

Przejedź się tym Golfem, ale jak będziesz chciał kupić to dzwoń/pisz do dealerów z całej Polski. Jeśli dostaniesz dużo lepszą ofertę gdzieś na drugim końcu kraju to warto zaoszczędzić trochę na doposażeniu. Np. tutaj:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Masz: climatronik, podgrzewaną przednią szybę, fotele i czujniki parkowania (bez kamery).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Lut 2018, 16:20

Dostałem identyczną propozycję tylko z jedną różnicą bo bez automatycznej klimy. Ze zmęczenia nie zauważyłem. Może to błąd osoby w salonie lub systemu generującego oferty. W czwartek w tym samym salonie będę miał jazdę próbną to dopytam. Myślę, że przy takiej kwocie autoklima powinna być. Do reszty wyposażenia nie mam zastrzeżeń, niczego mi nie brakuje. No może felg 17" ale przy takim w sumie niedużym samochodzie nie jest to konieczne :)

Golf i S-cross to faworyci. W kręgu zainteresowań wciąż pozostaje Hyundai i30 1.4 140KM. Też mam jazdę umówioną na czwartek ale niestety wolnossacym, słabo ale lepsze to niż nic.

Rodzinie podoba się nowy Nissan Qashqai i trochę mnie namawiają ale mimo rabatów na rocznik wyjdzie lekko ponad budżet.
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

13 Lut 2018, 16:28

Jeśli przejedziesz się wolnossącym 1.4 po jeździe turbobenzyną to nigdy go nie kupisz :D

Niestety ale turbo wiele robi i taka jazda może być niewystarczająca. Wiadomo że będzie lepiej jeździć od N/A, ale czy lepiej od 1.4 TSI? Tego nie sprawdzisz, kupisz i możesz się zawieźć.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Lut 2018, 19:38

Nie tylko silnik chce sprawdzić. Biorę specjalnie urlop, że zrobić jak najwięcej testów a niestety w pobliżu mają tylko takiego i30 :/ Mogłem w ogóle odpuścić. Jeśli wolnossąca i30-tka w innych aspektach się sprawdzi to będę polował na testówkę z mocniejszym silnikiem.
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

15 Lut 2018, 18:58

Przejechałem się i30 oraz Golfem i jestem bliski wpłaty zaliczki na Golfa :) Hyundai fajny ale jednak WV lepsze. Mam dwie oferty z dwóch różnych salonów na podobną kwotę ok. 75 tys. (oferta salonu A o 500zł drożej)

Golf 1,4 125KM Comfortline ale różnią się wyposażeniem dodatkowym:

salon A: automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, podgrzewane fotele, pogrzewane dysze spryskiwaczy reflektorów

salon B: manualna klima, Car Net App Connect do podłączania smarfona na ekran w aucie, funkcja obsługi głosowej, przednia szyba podgrzewana bezprzewodowo i odbijająca promienie podczerwone.

Podstawowe pytanie: jest sens się spinać na tą automatyczną klimatyzację? Ta przednia, podgrzewana szyba w sumie też kusząca... Którą wersje wybralibyście?
Ostatnio edytowany przez ichris, 15 Lut 2018, 23:54, edytowano w sumie 1 raz
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

15 Lut 2018, 19:48

Mając auto z podgrzewaną szybą wybór dla mnie jest prosty. Jesienią i zimą ratuje często (zero czekania na ciepły nawiew, zero zaparowanych szyb, bo wszystko schodzi w 10 sekund itp).
A pokręcić raz na jakiś czas temperaturą to nie problem dla mnie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Lut 2018, 23:00

No ciężki wybór :) Autoklima wygodna ale obejrzałem kilka filmików i ta szyba też działa świetnie. Jutro znowu podjadę do salonu (tylko jeszcze nie wiem czy A czy do B :D ) i sprawdzę jak działa App Connect.

Trochę brakuje mi świateł przecimgielnych (w obu ofertach ich nie ma). W cenniku są jako opcja za 720zł. Myślicie, że będzie się dało je dołożyć czy raczej nie ma szans do autka stojącego na parkingu?

Trochę brak tych świateł mnie zaskoczył bo jest już dołożona taka opcja:
- Reflektory LED Mid
- dynamiczna regulacja zasięgu + statyczne doświetlanie zakrętów

Myślałem, że dynamiczne doświetlanie jest tylko w lampach w zderzaku :? Czyli te LED Midy muszą same jakoś ogarniać to doświetlanie...

np. tu jest wersja z takimi reflektorami:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

15 Lut 2018, 23:50

ichris napisał(a):Trochę brakuje mi świateł przecimgielnych


A skorzystasz z nich? Ile razy? Trzy w roku? Ile razy mgła spada do widoczności 10-20 metrów? Prędzej mandat za nie dostaniesz niż je wykorzystasz :) Poza tym te światła nie sprawiają, że widzisz przez mgłę, raczej są "ładne" i tyle.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Lut 2018, 00:04

Za te 77tyś.zł spokojnie kupisz wersje, która ma automatyczną klimę i podgrzewaną szybę. Dokładając z 2tyś.zł można wyrwać wersje Highline z tym wyposażeniem. Na allegro masz sporo ofert z tym wyposażeniem nawet za mniejsze pieniądze(około 74-75tyś.zł), wystarczy zadzwonić i dopytać. Na stronie VW też nadal wyświetla się sporo ofert z wyposażeniem jakie Cię interesuję, więc jakieś egzemplarze powinny być nadal dostępne.
Na pewno nie warto brać auta bez automatycznej klimy, manualna to tak naprawdę tylko schładzacz.
Tak jak pisałem, musisz skontaktować się z innymi salonami i na pewno znajdziesz samochód z tym wyposażeniem, być może nawet taniej niź przy tych ofertach co masz.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI