OC a rejestracja samochodu

16 Mar 2009, 09:08

Kupiłem samochód od kolegi wraz z polisa OC. Pojechałem do WK aby przerejestrować. Dostałem tymczasowy dowód rejestracyjny, ale pani w okienku poinformowała mnie, że polisa musi być na mnie żebym mógł odebrać twardy "dowód". Polisa jest do 03.2010 i wiadomo że nie chcę przepisywać polisy bo będę musiał dopłacić różnicę a ja nie mam zniżek.
Więc stąd moje pytanie:
Czy polisa musi być na właściciela samochodu?
xman_26
Nowicjusz
 
Posty: 1

16 Mar 2009, 13:03

Poniekąd ma rację,ale chyba źle to rozumuje,poneważ OC nie jest na właściciela,ale na samochód.Ale to i tak nie ważne,ponieważ na OC musi być numer rejestracyjny taki jak w dowodzie.No i tak musisz iść do ubezpieczalni,spisać aneks do umowy OC,którą dostałęś wraz z samochodem.W aneksie zostaną zmienione dane samochodu i właściciela i musisz dopłacić różnicę wskładce z powodu zniżek.Może też okazać się,że nie dopłacisz nic - wszystko zalezy od tego jakie zniżki masz ty i jakie miał poprzednik.Ale do ubezpieczalni iść i tak musisz.Jak nie pójdziesz,to sami cię naliczą plus chyba odsetki.
No i jak nie będziesz miał aneksu do umowy OC,to możesz mieć problem z policją - nie będziesz miał na samochód OC,ponieważ na umowie będą inne numery rejestracyjne.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności
    SKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which? Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ...