Octavia 1.9tdi, 2001r, 110 km, gaśnie po przejechaniu 300m

octavia 1.9tdi, 2001r, 110 km, gaśnie po przejechaniu 300m

07 Sty 2017, 23:52

Witam :)
kupiłem niedawno skodę octavię 2001r, 1.9 tdi (110km), bałem się diesla bo naprawy są drogie i moja obawa przed tdi się potwierdziła. Mianowicie jak ją odpalę i chodzi na wolnych obrotach jest wszystko w porządku. Problem zaczyna się kiedy ruszę, po przejechaniu około 300m słychać dziwne przycieranie i samochód traci moc i nagle gaśnie. Później trudno go odpalić, przy kręceniu załapuje i gaśnie i tak kilka razy. Obawiam się, że to może być pompa paliwa.

Zachciało mi się zmiany samochodu di tej pory jeździłem omegą b 2.0 8v. Zrobiłem prawie 50 tys km bez najmniejszego kłopotu. Polecam forumowiczom omcie ale octavi już nie :(
Proszę o pomoc w zlokalizowaniu przyczyny
tomijunior
Początkujący

Miejscowość: Toruń

Re: octavia 1.9tdi, 2001r, 110 km, gaśnie po przejechaniu 300m

08 Sty 2017, 07:15

Gdy zgasnie sprawdz czy filtr paliwa jest pelny,od tego zacznj.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Lexus RX - to już dwie dekady luksusu, dynamiki i elegancji Lexus RX - to już dwie dekady luksusu, dynamiki i elegancji
    Luksus, dynamika, elegancka linia, przestronne wnętrze i dobre walory terenowe są trudne do pogodzenia. Ta niełatwa sztuka udała się konstruktorom Lexusa RX, wprowadzonego 20 lat temu w Japonii jako Toyota Harrier. Koncepcja ...

•