Odbiór prawa jazdy

22 Cze 2011, 21:47

Witam,

Kilka dni temu zdałem prawo jazdy i w związku z tym mam kilka podstawowych pytań:

1) Ile mniej więcej czeka się na odbiór upragnionego prawa jazdy?
Podobno około dwóch tygodni, ale czy sytuacja może wyglądać podobnie jak z dowodem osobistym (niby czeka się miesiąc, a jest do odbioru po dwóch tygodniach..)?
Czy opłaca się iść i zapytać o wydanie prawa jazdy po około tygodniu od zdania? (zdałem 17.06 poszedłbym 25.06)?

2) Gdzie odbiera się prawo jazdy - w starostwie powiatowym, czy miejskim wydziale komunikacji?

3) Czy przy odbiorze pobierana jest jakaś dodatkowa opłata?

4) Czy pomimo tego, że na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ jest informacja treści: "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany.", to tak naprawdę prawo jazdy może już na mnie czekać?

P.S Nie wiem czy dobry dział, w razie potrzeby proszę o przeniesienie :wink:

Pozdrawiam.
qwertyxyza
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Warszawa

23 Cze 2011, 08:01

tak za wydanie płaci się napewno ale ile nie wiem ale chyba od 50zł do max 80zł ale mówię ile to pewny nie jestem.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

23 Cze 2011, 10:24

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... jazdy.html
Opłata jest normalna - nie dodatkowa ...
Zadzwoń do WK to Ci powiedzą czy już jest do odebrania ...
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ŠKODA 120L Typ 742, 1976
    Samochód ten został zaprezentowany oficjalnie we wrześniu 1976 roku na Targach Przemysłowych w Brnie, seryjny model 105/120 (Š742) wnosił do oferty marki wiele nowego, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa. ...
    Volkswagen Caddy 4MOTION
    Volkswagen Caddy z napędem na cztery koła oferowany jest od 2009 roku. W 2010 roku marka zaprezentowała nową wersję tego najbardziej popularnego samochodu dostawczego Volkswagena w Polsce. Samochód został udoskonalony ...