Odnowienie reflektorów

07 Mar 2018, 13:18

Witam. Wiem ze temat juz poruszany wiele razy ale chce sie na szybko dowiedzieć bez zbędnych informacji w artykulach na 5 stron o polerce lamp. W sumie to nigdzie nie ma jakiego papieru wodnego najlepiej użyć tzn np. lepiej kupić o granulacie 600..1500.2500 czy np więcej i 800..1000.1500.2000.2500??
Druga sprawa to czy po polerowaniu trzeba lampy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym czy nie koniecznie? I czy jedna kartka jednego papieru starczy na obie lampy czy trzeba kupić po 2 szt?
No i w końcu ile tak na oko polerowac jedną kartką? Pozdrawiam. :)
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 13:40

MotoLove napisał(a):W sumie to nigdzie nie ma jakiego papieru wodnego najlepiej użyć tzn np. lepiej kupić o granulacie 600..1500.2500 czy np więcej i 800..1000.1500.2000.2500??

Wszystko zależy jak masz mocno zniszczone i porysowane lampy. Ja bym zrobił papierem ściernym o gradacji 800, 1200 i 2000 to powinno wystarczyć. Jeden arkusz na jedną lampę.
MotoLove napisał(a):Druga sprawa to czy po polerowaniu trzeba lampy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym czy nie koniecznie?
Jest to dobre wyjście ale nie jest konieczne jeżeli będziesz dbał o lampy zabezpieczając je np po myciu auta tak jak karoserię to powinny długo wytrzymać w takim stanie. Malowanie nie jest takie proste i jak się nie ma doświadczenia to tylko można zrobić gorzej :)
MotoLove napisał(a):No i w końcu ile tak na oko polerowac jedną kartką?
Musisz tak polerować żeby klosz lampy był idealnie matowy na całej jego powierzchni, trzeba pamiętać żeby nie robić tego za długo w jednym miejscu z uwagi na pojawienie się odkształceń na skutek przetarcia.

Na koniec oczywiście odpowiednia pasta i polerka.

Masz tak na szybko :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Mar 2018, 15:04

Ok dzięki. Ale samą wodą nie da rady? Na yt jes fajny poradnik w a6 c5 i fajnie wyszło i na tym poradniku bym się wzorowal kupując także te gąbki xd
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 15:39

Z polerką jest sporo roboty. Masz w ogóle czym to zrobić? Bo jak masz wszystko kupować czyli pasty, gąbki, papiery, taśmy itd. to się nie opłaca a jak jeszcze coś po drodze pójdzie nie tak to już całkiem. Najlepiej wrzuć fotkę tych lamp to Ci podpowiem co z tym zrobić. Robię to od lat wiec już chyba wszystkie możliwe sposoby już wyprobowałem.

Tak nawiasem panowie ilu z was po myciu auta zabezpiecza/konserwuje elementy typu
Plastiki
Listewki
El gumowe
Felgi
Lampy
Szyby
Itd itd

Do każdego el trzeba by było użyć innego preparatu jak już iść typ tropem i spędzić kilka dobrych godzin.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Mar 2018, 15:53

Daje zdjęcie. Teraz lewa lampa jest bardziej zmatowiala bo chciałem spróbować zwykłym papierem ściernym.. Taśmę mam, papier to koszt 1.90 za karte w moim sklepie, gąbki w sumie 3zl na allegro i co do pasty to się nie orientuję. Będę wdzięczny. Pozdro
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2018, 17:21

Jest pasta k2 do polerowania reflektorów, sam jestem ciekaw jej efektu na wiosnę muszę ja wypolerować u Siebie, jak byś nią robił to daj znać jak efekty.
gber44
 

07 Mar 2018, 18:01

Zobaczymy co Kao poradzi :D
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2018, 00:05

szkoda że jeszcze dalej od auta nie odszedłeś, ja chciałem lampy zobaczyć a nie całe auto :/ no mniejsza z tym, widzę że nie są jakoś mocno zmatowiałe, ja ogólnie preferuje lakierowanie no ale jak nie masz z tym doświadczenia to lepiej się za to nie brać. Do polerki potrzebne Ci będą graty takie jak:
-taśma aby ochronić elementy sąsiednie
-papier wodny 1000 i 2000 (wystarczy po arkuszu i jeszcze zostanie)
-pasta polerska ( przy braku doświadczenia polecam Farecla G3 na wodę)
-gąbka twarda (biała najlepiej w zależności czym to będziesz robił)

nie odpowiedziałeś na pytanie czy masz czym polerować, jeżeli tak to co to bedzie? masz polerkę? coś co ma regulowane obroty.

Oklej sąsiednie elementy aby ich nie zmatowić lub przetrzeć
Przygotuj CZYSTE wiaderko z wodą lub opryskiwacz.
Papier dzielisz na 4 części i jeden kawałek przypada na jedną lampę. Pierwszy strzał to 1000 i matujesz dokładnie lampę aż uzyska jednolity mat (co jakis czas konrolnie musisz obsuszyć lampę aby widzieć jak jest zmatowione). Potem 2000 ale 2 razy dłużej niż 1000, musisz poprostu zmniejszyć rysy po 1000 możesz też na koniec 2500 przelecieć ale przy tej paście nie ma sensu bo jest grubościerna. Po zmatowieniu i osuszeniu nakładasz pastę ma lampę, gąbkę zwilżasz wodą i jazda, obroty nie mogą być zbyt wysokie bo całą pastę rozchlapie a na lampie nic nie zostanie, zaczynaj od niskich obrotów stopniowo je zwiększająć do ok 700 obr. ale pewnie nic Ci to nie mówi wiec tak w niecałej połowie skali dostępnych obrotów. Polerujesz do uzyskania oczekiwanego efektu, na koniec warto zabezpieczyć lapmy woskiem jak masz a jak nie to nie ma sensu kupować dla samych lamp chyba że przy okazji furmankę odpicujesz.
Pytania?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Mar 2018, 16:10

Małe pytanka: mam mleczko k2 motofix do lakieru nabluszczajace z woskiem.. nada sie na zabezpieczenie?
No i właśnie.. Polerki nir mam da radę to zrobic ręcznie? Choć z twojej wypowiedzi chyba winika ze tak skoro mowisz o gabce:P i skoro ręcznie to jaka ta gąbka:) pozdro
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2018, 17:25

Wosk jaki masz takim zabezpiecz. Lepsze to niż nic.
Ręcznie? :no:
Nie uzyskasz upragnionego efektu. Masz wiertakę? Z braku laku może być
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Mar 2018, 18:36

No wiertarkę mam. Mam na nią zalozyc tą gąbkę twarda io na nią papier tak? Tzn tak jak zrobil ten facet.. 1;20MIN

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2018, 19:45

eh.....
papierem matujesz na ręku, gąbka służy do polerowania pastą. Jak na wiertarkę to nie musi być biała aby była z tych twardszych
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Sie 2018, 13:05

Jest z tym trochę roboty ale efekty cieszą :)
mechelektro
Nowicjusz
 
Posty: 18

28 Lip 2022, 19:27

Akurat ja niedawno zdecydowałem się na polerowanie reflektorów i wybrałem jedną z firm która świadczy takie usługi. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze współpracy, a usługi na wysokim poziomie.
Ostatnio edytowany przez ArteK 30 Paź 2023, 11:35, edytowano w sumie 3 razy
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
dawideex
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Paź 2023, 11:07

Możesz też zapytać w firmach które się tym profesjonalnie zajmują.
Ostatnio edytowany przez ArteK 30 Paź 2023, 11:33, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
Marcel1993
Nowicjusz
 
Posty: 3