Odnowienie skóry audi a4 b5

23 Sty 2016, 21:53

Witam, mam niestety taką nieładną skórę i chciałbym ją odświeżyć. Potrafi mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało i czy na dłuższą metę jest to warte tych pieniędzy? Najbardziej szpeci wnętrze to rozprucie i je już muszę zlikwidować, a nad resztą się zastanawiam..
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Pozdrawiam
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

23 Sty 2016, 22:01

Przy pomocy szpachli i zywicy do skóry raczej tego nie odtworzysz, bo zbyt zniszczone, natomiast tapicer weźmie więcej niż byś kupił drugi używany fotel.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Sty 2016, 22:03

To jest to, że fotel kierowcy trudno dostać ogólnie i tu jest problem.. A te drobne spękania dałoby się naprawić? I jaki to byłby koszt??
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

23 Sty 2016, 22:10

Jeżeli jesteś w miarę manualny i umiesz coś zrobić sam, to będzie to kosztowało grosze - na allegro można kupić szpachlę do skóry zawierającą żywicę wypełniająca pęknięcia oraz farbkę dobraną do koloru skóry. Mając te rzeczy robisz tak: cieniutkim papierem ściernym matujesz miejsca uszkodzone, potem zmywasz benzyną ekstrakcyjną, nakładasz szpachlę i czekasz aż wyschnie. Po tym nakładasz pigment i lakier bezbarwny pół-mat lub błysk wedle uznania. Na alledrogo sprzedają to w maleńkich słoiczkach jako "Renoskór", ale są też droższe produkty.
Natomiast co do tego dziurawego kawałka podpierającego plecy, to taki nowy kawałek na wymiar tapicer zrobi ci za ok 150 zł.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Sty 2016, 22:16

Trudno się tym robi? Nie wiem jak wyglądają moje zdolności tapicerskie, ponieważ nigdy nie miałem z tym styczności ;D Masz może jakiś poradnik przyjacielu czy coś?
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

23 Sty 2016, 22:21

Nie mam - sam tą metodą odnawiam kierownice skórzane i powiem ci, że efekt jest nienajgorszy. Tak sobie myślę, że nic innego ci nie pozostaje, bo nawet jakbyś chciał zrobić cały nowy fotel u tapicera, to jak to by wyglądało przy pozostałych starych fotelach ...? Dość nienaturalnie, czyż nie ..? :/

Znalazłem taki materiał - bedziesz miał mniej więcej pogląd:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy SUV-y zdetronizują kombi?
    Rynek samochodowy w Polsce od kilku lat przechodzi prawdziwą transformację. Istotny staje się nie tylko rodzaj silnika poszukiwanego auta, zmieniają się także preferencje dotyczące jego typu. Jak wynika z raportu serwisu ...

23 Sty 2016, 22:25

Masz rację, oczywiście. Tylko nie wiem jak to wyjdzie bo z muzeum raczej liceum nie zrobię tą metodą bo by za dobrze było ;d Masz może fotki jak Ci to wyszło przed i po zrobieniu danego elementu tą metodą?
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

23 Sty 2016, 22:28

Nie, ja siedzeń nie robię także zdjęciami nie wspomogę. Sądzę, że przy odrobinie wyobraźni i wiedzy technicznej zrobisz spokojnie fotel sam i przy tym nie zrujnujesz się finansowo. W sumie nie masz nic do stracenia, bo fotel nie jest w zbyt dobrym stanie.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Sty 2016, 23:36

Jaki jest koszt takiego zestawu?
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

24 Sty 2016, 10:00

Wejdź na alledrogo i wpisz "szpachla do skóry" - wyjdzie wiele propozycji zależnych od zasobności portfela. Ja używałem takiego zestawu:
1. RENOSKÓR - szpachla do skóry
2. RENOSKÓR - barwnik do skóry
3. RENOSKÓR - lakier bezbarwny końcowy

Koszt takiego zestawu + drobny papier ścierny nie powinien przekroczyć 30 zł. Zanim przystąpisz do działania, to oczyść dokładnie skórę na całym fotelu bo na pewno w rzeczywistości jest dużo jaśniejsza (widzę na fotkach, jak się świeci, a to świecenie to brud + tłuszcz, który trzeba usunąć).
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

24 Sty 2016, 10:32

Kurcze mam nadzieję, że to się uda. Powiedz mi jeszcze ile bym potrzebował takich zestawów, żeby odnowić przednie fotele? Z kilka pewnie :D
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

24 Sty 2016, 10:36

Nie koniecznie kilka - jak nie będziesz grubo tego walił, to ci starczy 1 butelka na 1 fotel. Tych substancji nie daje się dużo, nie ma takiej potrzeby. Radzę kupić najpierw jeden zestaw, a jak będzie dobrze szło to możesz sobie zrobić dalsze fotele. Pooglądaj materiały filmowe na YT, wszystko dokładnie tam jest pokazane.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

24 Sty 2016, 10:46

Tak zrobię właśnie bo jak to nic nie da to szkoda pieniędzy. Spróbuję i mam nadzieję, że wynik końcowy będzie zadowalający. Trzymaj kciuki ;d Dzięki za pomoc
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

24 Sty 2016, 11:02

Spokojnie sobie dasz radę ! Pamiętaj tylko o dobrym oczyszczeniu powierzchni i dokładnym suszeniu każdej warstwy. Powodzenia !
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

24 Sty 2016, 12:58

Możesz się też zastanowić nad wymianą wszystkich foteli na zwykłe. Koszt nie jest wielki. Na allegro jest tego pełno, na olx znalazłem cały komplet za 230 zł.. Na olx znalazłem komplet foteli z pół skóry za 600 zł. Wyniki poszukiwania z pierwszych stron. A stron jest kilka. Poszukaj dobrze, to może znajdziesz to, co cię interesuje.
Co do naprawy, o której pisał Anjin - da się to zrobić, ale nie jest to takie łatwe, jak się wydaje. Widziałem, jak kolega naprawiał fotel skórzany w BMW. Powiem krótko - trzeba mieć cierpliwość, jakąś wiedzę na ten temat, a i tak nie jest to łatwe. Oczywiście spróbować można. czemu nie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000