Odpowietrzanie hamulców z układem ABS

22 Sty 2020, 22:42

Witam,
Czytałem wiele poradników dotyczących odpowietrzania hamulców z układem ABS. W żadnym nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: jak odpowietrzyć pompę hamulcową i pompę ABS?
Andrzej424
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Sty 2020, 23:30

Andrzej424 napisał(a):jak odpowietrzyć pompę hamulcową i pompę ABS?
w większości sytuacji elementy te odpowietrzają się same ale są też są jakieś wredne auta przy których jest potrzebna specjalna kombinacja lub nawet komputer.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Sty 2020, 16:06

Zadam również pytanie o odpowietrzanie nie tylko pompy ale też poszczególnych zacisków. Mam nadzieje że ktoś doświadczony lub ktoś kto po prostu robił taką czynność się wypowie. Mam wątpliwości czy robić to na zapłonie, włączonym czy wyłączonym silniku. Informacje w poradnikach internetowych są sprzeczne co do ciśnienia regulacji ABS w jednym czytam że wciska się kilkadziesiąt razy hamulec na wyłączonym silniku w innym znów że silnik trzeba włączyć i zrobić to samo. Nie jestem pewny tego czy pisały to osoby mające jakiekolwiek pojęcie o problemie.
Andrzej424
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Od czego zależą ceny ubezpieczenia OC?
    Cena za ubezpieczenie OC nie jest określona w sposób jednolity. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące taką polisę komunikacyjną może brać pod uwagę przy wyliczaniu wysokości składki ubezpieczeniowej inne czynniki. ...