Oklejanie zamiast malowania??

11 Sty 2018, 00:20

Dokładnie. Ja też oklejałem samochód i jestem zadowolony. To proces w pełni odwracalny a lakier jest właśnie dobrze zabezpieczony, więc strachu nie ma. Dodatkowo naprawdę fajne kolory można dzięki folii uzyskać. Ja oklejałem w Racing Logistics z Olsztyna, firma mega profesjonalna, zajmują się też przygotowaniem imprez wyścigowych, organizacją wystaw motoryzacyjnych i pokazów samochodowych, więc na rzeczy znają się najlepiej.
Krzysztoff79
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 16 08 1979
Przebieg/rok: 37tys. km
Auto: Mazda323

15 Lut 2018, 14:36

Jeżeli chodzi o zmianę designu samochodu to tylko oklejanie folią. Okleiłem samochód folią z dużymi właściwościami ochronnymi. Warsztat, który mi w tym pomógł to Polbus. Okleiłem ciemnozieloną połyskującą folią i teraz widać, ze odróżnia się od seryjnych modeli.
adamasd
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 15 09 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A3
Silnik: 1.8 T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

07 Maj 2018, 07:35

a mozna okleic zarysowania
merkaba12
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Sie 2018, 08:59

merkaba12 napisał(a):a mozna okleic zarysowania
Oczywiście, trzeba jednak pamiętać że folie bardzo dokładnie odwzorowują płaszczyznę lakieru i nawet jego najmniejsze ubytki (odpryski, głębsze zadrapania) będą w jakimś stopniu widoczne po oklejeniu. W takim miejscu folia się odkształca i odwzorowuje uszkodzenie lakieru im ciemniejsza folia tym bardziej widoczne jest takie zjawisko. Najmniej takie odkształcenia widać na foliach typu jasny mat lub połysk i tam praktycznie będą one wyczuwalne pod palcem ale widoczne już będą tylko przy bardzo dobrym oświetleniu i pod odpowiednim kątem.

Najczęściej stosowane są folie o grubościach od 100 do 280 mikronów.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Wrz 2018, 08:53

Zmiana koloru auta wiąże się oczywiście z wizyta u odpowiedniego lakiernika. Ważne jest,aby nasze auto oddane zostało do rąk fachowca. Ciekawą opcją są także folie do oklejania aut. Folia stanowi stosunkowo tanią alternatywę dla lakierowania samochodu, jest też znacznie szybsza. Różnorodność kolorów, a nawet faktury, pozwala na uzyskanie ciekawego i oryginalnego efektu wizualnego.
Martynaxx
Nowicjusz
 
Posty: 10

14 Lis 2019, 03:34

To jest tegoroczny efekt oklejania Maserati Quattroporte folią 3M.
Oceńcie sami :D
Nino
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 1