Okulary polaryzacyjne na noc

Okulary polaryzacyjne na noc

25 Kwi 2019, 21:28

Witam. Niezbyt wiedziałem dokładnie w którym dziale mogę umieścić ten temat więc jeśli zły to przepraszam.

Chciałbym zakupić jakieś okulary polaryzacyjne do jazdy nocnej (lub monochromatyczne jeśłi takowe też są ?) no i tutaj powstaje pytanie.

Czy takie okulary w ogóle są warte swojej ceny ? Czy to są jakieś legendy głoszone w sieci czy sprzedawców w sklepach

Natomiast drugie pytanie jest takie jeśli są warte to jakie polecacie ? No i przedewszystkim skoro są do jazdy nocnej to czy podczas dnia także słuzą ?

Pozdrawiam :)
mt17
Nowicjusz

Auto: suzuki baleno 1.6

Re: Okulary polaryzacyjne na noc

26 Kwi 2019, 10:54

Do jazdy nocnej fajne są okulary rozjaśniające przeważnie mają żółte szkła i moim zdaniem sprawdzają się bo wzrok mniej się męczy. Ja z tego co pamiętam miałem takie jedne z najtańszych HD Vision i dawały radę. Muszę kupić nowe bo ostatnio na nie usiadłem niechcący ;/
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

02 Maj 2019, 14:00

Miałem właśnie takie z żółtymi szkiełkami i nie dało się prowadzić. Myśle, że jest to dobrze wymyślone, światła tak nie rażą, ale widzisz wszystko na żółto. Nie moge sie do tego przyzwyczaić.
Emil222
Początkujący

06 Maj 2019, 10:54

O to chodzi, że szkiełka są żółte aby zatrzymywać te rażące światła aut jadących z naprzeciwka.
Bartek933
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem
    Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych. Znalazło to swoje odzwierciedlenie ...
    TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki
    Brytyjski TVR nigdy nie był popularną marką, ale stylistyka jego samochodów jest znana wszystkim fanom sportowych aut. Doskonałym przykładem, na co stać Brytyjczyków jest model Sagaris. To produkowane jedynie ...

•