Opel astra 1.4 16V benzyna +gaz problemy z obrotami ........

22 Maj 2009, 00:32

Witam.
Mam problem z moja asterka gdyż kupiłem ją ok. 0,5 roku temu i praktycznie od samego poczatku walcze z obrotami mechanicy rozkładaja ręce... niewiedzą co sie dzieje.... nie jeden juz próbował...ale kończyło sie tak jak zawsze.
Mianowicie jak odpale samochód rano jest wmiare albo jest 850 obroty albo około 1000
ale gdy tylko silnik rozgrzeje sie zaczyna sie eldorado potrafi falować od 1000 nawet do 2000........!
wymieniałem juz: potencjometr przepustnicy, krokowy, cała przepustnice pod komputer podłaczany był juz chyba z 100 razy i nic. uszczelka pod głowica zrobiona i nadal nic..... oszaleje za niedługo jak tego nie zrobie.....POMOCY :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!:
frodo161
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: MAZOWIECKIE
  • 22 Maj 2009, 11:24

    Przyjżyj się Kolego pracy sondy lambda.Podłącz auto do kompa od gazu(lub multimetr) i zobacz czy sonda oscyluje i w jakim zakresie.
    GIGOL1977
    Nowicjusz
     
    Posty: 31

    23 Maj 2009, 12:03

    ale dzieje sie to na gazie czy na benzynie?
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    01 Gru 2009, 23:05

    ja tez mam taki problem moje bbroty to1130 i jak ja cos walnie to obroty spadaja na ok 900
    kaska82
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: dabie

    02 Gru 2009, 00:12

    a czy to nie jest czasem wina egr ?? kiedys czytalem o tym ze wlasnie przy tych silnikach lubia sie zatykac trzeba go wycysci albo tez mozna calkowicie egr zaslepic.co prawda ja osobiscie sie z tym nie spotkalem ale moze warto sie temu przyjzec
    turboplus
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: przbyszow

    03 Gru 2009, 18:56

    a co to egr?to w kolektorze?
    kaska82
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: dabie
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Volkswagen up! - samochód do miasta
      Około 12 proc. rynku należy w tym roku do Volkswagena up!. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 682 egzemplarze. To najmniejszy samochód osobowy niemieckiego koncernu. Powstaje od 2011 roku w Bratysławie, wraz ...

    08 Gru 2009, 15:40

    kaska82 napisał(a):a co to egr?to w kolektorze?


    Zapraszam do naszego słownik a tam jest wyjaśnione co znaczy EGR
    Pozdrawiam,
    Artek
    ArteK
    Forum Samochodowe
     
    Posty: 5289
    Zdjęcia: 11483
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
    Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
    Paliwo: Hybryda
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016