Opel Astra 3 2.0 T 170KM - pęknięty wąż chłodniczy

16 Maj 2021, 21:06

Witam serdecznie, mam mały problem, posiadam astrę 3 2.0T 170 KM, w której pęknięciu uległ wąż chłodnicy wychodzący z silnika, wchodzący do chłodnicy, jest on grubości ręki. Dwa króćce mają dwie różne średnice, obd zwoniłem salon Opla i powiedzieli mi że nigdzie na magazynie tego węża nie ma, inter cars też nie jest mi w stanie pomóc, wykonałem ok.40 telefonów na złomowiska nie posiadają tego elementu.
Czy jest mi ktoś w stanie coś doradzić, podpowiedzieć?
Strazak91
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Maj 2021, 09:30

A w ASO jak dzwoniłeś to nie było możliwości zamówienia takiego węża? To że w swoich magazynach w Polsce nie mają nie znaczy że nie mogą go sprowadzić.

Swoją drogą dziwne że tak ciężko go dostać.

Z tego co widzę górny waż od chłodnicy ma numer części GM 13208025, a kod części to 1337771.

Poszukaj może czy gdzieś dorabiają takie węże? Wiem, że są firmy które naprawiają przez wulkanizację ale czy to jest trwałe tego już nie wiem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

17 Maj 2021, 12:07

Mój wąż ma oznaczenie GM 13130318, w ASO odpowiedział mi że nie ma możliwości żeby mi zamówił, jedynie wyświetla mu się że gdzieś w serwisie opla jest. Jak zadzwoniłem do serwisu opla w Łodzi, to otrzymałem odp. iż ta część wycofana jest z produkcji i nigdzie na magazynach jej nie dostanę. To już drugi przypadek gdzie serwis nie posiada węża do tego auta, wcześnie miałem problem z wężem, który wchodzi do nagrzewnicy. U mnie wąż jest pęknięty w jednym miejscu a w 3 innych jest zrzesialy więc kwestia czasu kiedy pęknie w kolejnym miejscu
Strazak91
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Maj 2021, 13:21

No to trzeba będzie dorobić pod odpowiednie średnice i długość albo dopasować jakiś inny.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

18 Maj 2021, 09:08

Zmierz jakie są średnice tych węży i poszukaj w necie łącznik aluminiowy VTR.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Maj 2021, 09:39

Średnica węża wlotowego do silnika jest 40 mm a wlotu do chłodnicy to 34 mm.
Strazak91
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak bezpiecznie wyjechać z zaspy śnieżnej?
    Padający śnieg w połączeniu z wiejącym wiatrem powoduje powstawanie zasp śnieżnych, głównie na poboczach dróg. Jazda przez zaspy wymaga wysokich umiejętności i odpowiednio przygotowanego samochodu. Pojawiające ...