Opel Astra H - poziom chłodziwa

04 Cze 2018, 18:28

Opel Astra H - poziom chłodziwa Witam,

Od dłuższego czasu w moim aucie wyświetla się taki komunikat, jak na załączonym zdjęciu. Poz.chlodziwa. czy ktoś wie o co może tu dokładnie chodzić? Płyn chłodniczy jest nalany tyle, ile trzeba. O co chodzi?
Sylwiia01
Obserwowany

Zdjęcia: 1
Auto: Opel Astra H

04 Cze 2018, 19:18

Bardzo możliwe że padł czujnik poziomu płynu.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 95
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

12 Cze 2018, 09:05

Z tego co się orientuję t w zbiorniczku wyrównawczym masz ten czujnik który odpowiada za ten komunikat. Skoro płynu jest odpowiedni poziom to przyczyna musi leżeć tak jak napisał @Kao w czujniku. Spróbuj go wymienić i problem powinien zniknąć (jest on chyba wkręcany od spodu w ten zbiorniczek). Sprawdź jeszcze przed wymianą podłączenie go i wyczyść styki może to pomoże.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Cze 2018, 18:04

Dzięki :)
Sylwiia01
Obserwowany

Auto: Opel Astra H

19 Cze 2018, 09:27

Poradziłaś sobie z problemem? :wink:
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Wrz 2018, 10:48

Witam mam ten sam problem po wymianie czujnika niec sie nie zmienilo .Wymieniłem zbiorniczek w którym jest magnes i tez nie pomoglo.moze ktos wie ja sobie z tym porzdzic bo dzisiaj warsztaty nastawione są na proste roboty a to juz przerasta ich mozliwosci
pawel1704d
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...
    Jak spać podczas wyprawy samochodowej?
    Wyjazdowe pomysły na nocleg to prawdziwa karuzela. Do dyspozycji mamy kempingi, agroturystykę, hotele i… własne samochody. Oto kilka sposobów, jak urządzić się z noclegiem i które rozwiązanie może być ...

• 27 Wrz 2018, 10:56

A po wymianie czujnika nie trzeba wykasować błędu albo jakieś adaptacji zrobić? Ewentualnie odepnij aku na kilka godzin.
    galakty
    Forumowicz VIP

Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007