Opel Astra II 1.6 vs Audi a3 1.6

22 Sie 2013, 20:27

Witam
Przymierzam się do kupna samochodu. Szukam taniego w eksploatacji pojazdu w benzynie z opcja instalacji LPG.

Do pracy mam 13km więc samochód gdy jest zima i niesprzyjająca aura, tak to rowerek. Czasami jazda po mieście.
Od 1 do 2 razy w tyg. mała trasa 80km. W okresie wakacyjnym dłuższe trasy.
Uważam że benzyna z lpg będzie rozsądna w moim przypadku. Dodam że jeżdżę spokojnie od czasu do czasu docisnę pedał gazu.

Moje typy:
Opel Astra II G 1.6 85KM rok 2003-2004 - silnik starszej generacji, prosta konstrukcja, bezproblemowy LPG
Audi A3 1.6 101KM rok 2002-2003 - silnik z pozostałej gamy najbardziej przyjazny LPG

(zaczerpnięte z auto-centrum)

Interesują mnie opinie czy warto dopłacić do audi a3? Jak sprawdza się instalacja porównując do siebie wspomniane modele. Kwota jaką dysponuję to około 15 tyś. lecz nie jest ona sztywną granicą. Samochód będzie sprowadzany. Nie mam możliwości przetestowania obu modeli więc liczę na was ;]
singacz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 02 1991
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: seat ibiza

22 Sie 2013, 20:32

Szkoda że nie chcesz kupić w kraju bo w tym budżecie spokojnie dostałbyś Astre od 1właściciela i z polskiego salonu.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sie 2013, 21:03

Z tym że słyszałem dość negatywne opinie o silnikach ECOTEC ich niezawodności i współpracy z LPG. Z opinii jednostka 1.6 jest bardziej polecana choć oczywiście poznał bym atuty wspomnianego silnika.
singacz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 02 1991
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: seat ibiza

22 Sie 2013, 21:38

Gdzie to wyczytałeś??
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Sie 2013, 22:08

Usłyszałem od mechanika. Dla tego też zrezygnowałem z Astry III gdyż początkowo też myślałem o tym modelu lecz większość śliników jest ecotec, ale stwierdzenia awaryjności, brania oleju to skłoniło mnie do rezygnacji.
Rozumiem że silnik proponowany daje takie same osiagi bezawaryjność co wspominany przeze mnie 1.6 ?
Skoro już udzielił się Pan w temacie za co jestem wdzięczny. Czy wedle mojego pytania opłaca się , warto dopłacić i kupić A3 ? Wiem że to subiektywne ale interesuje mnie czy jakość wykonania trwałość materiałów sam silnik jest warty dopłacenia?
singacz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 02 1991
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: seat ibiza

22 Sie 2013, 22:30

Według mnie nie bo większość to będą szroty.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cadillac Eldorado Convertible
    Eldorado w niczym nie przypomina typowych, sportowych kabrioletów rodem z Europy. Trudno nazwać go smukłym, a na dodatek jest ogromny – w zależności od generacji jego długość przekraczała nawet 5,7 m! Równie ...

23 Sie 2013, 06:16

A przepraszam co takiego psuje sie w ECOTECach? Co do lpg wrzucasz sekwencje i po problemie.
Odnośnie wyboru to ja dalej bede za Astrą,może i A3 bedzie lepiej wykonane ale Astre szybciej znajdziesz w lepszym stanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sie 2013, 08:54

Barol napisał(a):Astre szybciej znajdziesz w lepszym stanie.

Astre szybciej znajdziesz zgniłą
asdmarek
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 04 03 1921
Auto: BMW e30,e36,e34
Silnik: m20b25,m52b28,m51d25
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sie 2013, 09:14

Astra 2 nie gnije tak jak poprzedniczka. Wolisz Audi od dziadka niemca jeżdżone do kościoła i do sklepu ze STANEM LICZNIKA 120000 to kupuj. Poza tym dla mnie ECOTEC jest lepszy niz silnik AUDI.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Sie 2013, 10:19

Właśnie a jak się ma zabezpieczenie blachy w astrach 2?
Ponawiam pytanie czy 1.6 85km oferuje podobne osiągi jak 1.4 90km ?
Czyli rozumiem że nawet do wersji H instalacje będzie działać bezproblemowo(1.6/1.8)
Pytanie o audi miało raczej wymiar faktu czy opłaca się dopłacić i kupić podobny rocznik jak astre 2.
singacz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 02 1991
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: seat ibiza

23 Sie 2013, 11:02

singacz napisał(a):Pytanie o audi miało raczej wymiar faktu czy opłaca się dopłacić i kupić podobny rocznik jak astre 2.


Nie opłaca sie a tym bardziej za wersja a3 1,6 jest lipą.
Ogólnie przy tych dwóch autach jest tak Astra 1,6 nie udaje że jest naj i płacisz za niemca z możliwymi kaprysami a audi a3 1,6 udaje że jest marką premium i płacisz za marketing marki premium.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Sie 2013, 22:17

Jak ktoś nie umiec dbać to gnije :) Astra II ma ocynk ale zdarzają sie egzemplarze w których ruda atakuje tylne nadkola ale jeśli trafisz taką zdrową i odpowiednio o nią zadbasz to zapomnisz co to rdza.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Sie 2013, 18:05

Wynika z tego że wybór pada na astrę.
Więc zastanawiam się czy znajdę samochód z takim wyposażeniem ? Czy w ogóle ktoś spotkał sie z taka konfiguracją? Jak wspomniałem auto myślę sprowadzić i zastanawiam się jaka jest szansa na znalezienie takiego pakietu. No i na ile powinienem przygotować portfel przy założeniu że auto będzie w dobrym stanie, po 2003 roku.
wyposazenie;
centralny zamek z kluczyka
el. lusterka (podgrzewane)
el. szyby x4
klimatronik
niezależne ogrzewanie
wspomaganie kierownicy
ABS
ASR
ESP
EDS
poduszki powietrzne
światła przeciwmgłowe
Czujnik parkowania

Z góry dziękuję za pomoc
singacz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 02 1991
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: seat ibiza

25 Sie 2013, 18:14

Toyota Corolla E12- będziesz pan zadowolony.
JDM
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 27 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2013, 19:35

Halogeny czy czujnik parkowania możesz samemu założyć,tak samo jak el.szyby czy centralny a co do reszty to to wyposażenie występowało w bogatszych wersjach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012