Opel Astra II 2.0 16v 136KM, przerywanie na obrotach i ubytek mocy.

20 Lut 2020, 17:29

Witam, mam problem z przerywaniem na obrotach przy przyśpieszaniu, dodatkowo czuję ubytek mocy(przebieg ok.255000km). Problem pojawia się gdy dodam więcej gazu ,a przerywanie zaczyna się od 3,5 tys obrotów/s i występuje nieregularnie. Parę razy wyskoczył mi CHECK ENGINE ale to przy kręceniu go do prawie maksymalnych obrotów. Byłem u mechanika ale żaden nie może zidentyfikować przyczyny.
PS. Postaram się nagrać jak to wygląda na obrotomierzu.
Kacper9
Nowicjusz

• 25 Lut 2020, 11:35

Kacper9 napisał(a):Parę razy wyskoczył mi CHECK ENGINE
    Sprawdziłeś może czy jakieś błędy zapisały się?

W jakim stanie są świece? Były wykręcana i oceniany był ich stan oraz sprawdzana przerwa? Jaki mają przebieg? Tak samo z kablami zapłonowymi.

Kacper9 napisał(a):Byłem u mechanika ale żaden nie może zidentyfikować przyczyny.
    A co zrobili w tym temacie żeby spróbować namierzyć problem?
    Cichy77
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
    Auto: Mam, często zmieniam!

28 Lut 2020, 11:23

Też myślałem że to świece ale wymieniłem je 2 dni temu i dalej to samo(stare świece były w dobrym stanie), a przewody zapłonowe też są dobre.,nie zmieniło się nic po wymianie świec. Podejrzewam przepływomierz
    Kacper9
    Nowicjusz

28 Lut 2020, 11:25

A mechanik powiedział że potrzebuje drugiej takiej astry żeby robić przeszczepy różnych części i sprawdzać co jest nie tak
    Kacper9
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego zwolennicy hybryd wybierają Toyotę C-HR?
    Toyota C-HR Hybrid szturmem zdobyła rynek hybryd w Polsce i jest liderem aut z takim napędem. Sprawdzamy, co czyni ten samochód aż tak popularnym. Odważny crossover Pierwszą zapowiedź kompaktowego crossovera Toyoty ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać