Opel Signum 3.0 V6 CDTI

30 Mar 2010, 12:33

Witam, jakiś czas temu na komputerze pojawiła się ikona autko z kluczem, nic się nie działo więc to zlekceważyłem, silnik chodził idealnie, po 2 dniach ikonka zgasła.... wszystko ok .,. dziś znowu się pojawiła jednak silnik nie chodzi już dobrze.... auto ciężko się rozpędza v-max 110 km/h ! silnik 3.0 V6 CDTI 177 KM - przebieg oryginalny 103 tysięcy, mam auto od nowości ....
proszę o poradę co to może być mam wrażenie jak by w ogóle nie działało turbo ... czy możliwe że silnik jest w trybie awaryjnym nie chce mi się wierzyć że padło turbo..... proszę o poradę/pomoc. .... pozdrawiam all


aaa i jeszcze jedno... zauważyłem, że po odpaleniu silnika obroty wchodzą na 1 tys obrotów ... zawsze było mniej ..... w momencie jak zapala się to autko z kluczem silnik wchodzi na 1 tys obrotów co dziwne jak wciśnie się pedał hamulca (na postoju) to wolne obroty są w normie puszczę hamulec i znowu 1 tys. obrotów.... proszę o pomoc .
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna
  • 31 Mar 2010, 09:25

    kolego a mi sie wydaje ze to jednak turbo.teraz samochód jest w trybie serwisowym i ograniczył moc, ale i tak wydaje mi sie ze to turbo.szwankuje ci coś silnikiem krokowym.to on odpowiada za trzymanie niskich obrotów na odpowiednim poziomie.jeszcze jedno sprawdz na postoju krecąć kierownicą szybko w lewo a potem w prawo jezeli obroty spadną po czym wrócą znowu na 1000 to znaczy ze powoli kończy sie alternator.
    sebastian
    sebastian43210
    Początkujący
     
    Posty: 64
    Miejscowość: warszawa

    31 Mar 2010, 11:44

    właśnie wróciłem z Aso opla . turbo i motor w stanie idealnym w dolocie były jakieś paprochy - po wyczyszczeniu i wymianie jakiegoś małego wężyka auto chodzi jak szalone :D 1 jazda i bez problemu przyśpiesza :-)
    ufffff już bałem się ... pozdrawiam
    Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
    adam-and1
    Aktywny
     
    Posty: 479
    Miejscowość: Katowice
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: szukam igły ;-)
    Paliwo: Benzyna

    13 Mar 2014, 18:07

    mam problem chyba ze skrzynią biegów,biegi przezuca poprawnie ale wciskajac pedał gazu mocniej pierwszy moment jest takie zaduszenie a puzniej zaczyna szarpac,choc napedzajac sie spokojnie jest wszystko ok,moze ktos przerabiał ten problem
    tomasz833
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    Prawo jazdy: 10 03 2008
    Przebieg/rok: 18tys. km
    Auto: opel signum
    Silnik: 3.0 177km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2003

    13 Mar 2014, 18:27

    koledzy wykasowano mi osiem błedów ze skrzyni biegów,powiedzcie mi czy odrazu powinna byc poprawa,czy potszeba jakisz czas pojezdzić....
    tomasz833
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    Prawo jazdy: 10 03 2008
    Przebieg/rok: 18tys. km
    Auto: opel signum
    Silnik: 3.0 177km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2003

    07 Wrz 2016, 19:35

    Witam mam ten sam problem wchodzi mi silnik na 1000 obr. itp.
    Jesteś pewien że wystarczy wyczyścić węzyki bo wymieniłem część ich oraz egr i ciagle to samo teraz mam niby wymienić czujnik jak to nic nie da to sterownik.
    Jak możesz to daj znać co i jak
    kubol1978
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 01 01 1978
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Opel Signum
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      SsangYong Tivoli - druga generacja modelu
      Jesień 2019 to czas nowości SsangYong’a. Pierwszą z nich jest wprowadzenie na polski rynek nowej wersji Tivoli. Nowe Tivoli ma długość 4225 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1613 mm. W porównaniu do poprzedniej ...