Opel zafira B 2008, 1,7CDTI, Problem z grzaniem świec

Opel zafira B 2008, 1,7CDTI, Problem z grzaniem świec

04 Gru 2018, 18:41

Witam. Mam problem: po odpaleniu zimnego silnika na liczniku zaświeca mi się serwis (taki samochód z kluczem). Byłem na stacji, gdzie diagnosta podłączył mnie do komputera i stwierdził że jest to problem grzania świec żarowych, ale ma zdyb słaby program żeby stwierdzić o co dokładnie chodzi. Świece sprawdziłem- wszystkie są dobre. Co może być tego przyczyną ? W razie pytań proszę pisać.
Halkvp
Nowicjusz

Re: Opel zafira B 2008, 1,7CDTI, Problem z grzaniem świec

04 Gru 2018, 21:59

a sprawdziłeś czy prąd dochodzi na te świece? Może być problem z przekaźnikiem lub bezpiecznikiem
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Opel zafira B 2008, 1,7CDTI, Problem z grzaniem świec

21 Gru 2018, 17:54

Tak jak pisze @Kao system pewnie wykrywa za mały pobór prądu który przechodzi przez świece i tu do wymiany może być przekaźnik lub bezpiecznik.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO
    W samochodzie Honda Civic VIII (UFO) pojawił się problem z odstającymi plastikami przy klamkach. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony puściły trzy przednie mocowania i osłona klamki ta srebrna trzyma się tylko w ...
    OffRoad Show Poland 2012 / relacja OffRoad Show Poland 2012 / relacja
    Po raz pierwszy w Polsce odyły się Targi Pojazdów 4x4 w Warszawie! Ogólnopolskie Targi Pojazdów 4x4 OFFROAD SHOW POLAND w Warszawie to innowacyjne przedsięwzięcie, wychodzące naprzeciw rosnącej rzeszy ...

•