Opony zimowe - nieobowiązkowe w Polsce?

Opony zimowe - nieobowiązkowe w Polsce?

23 Lut 2011, 12:15

Witam. Chciałem się dowiedzieć, czy w Polsce jest obowiązek jazdy w zimie na oponach zimowych? Szukałem w Google i ciężko było coś znaleźć, ale znalazłem dwie strony, na których podają, ze takowego obowiązku nie ma. Chciałbym jednak, aby potwierdził to ktoś, kto zna przepisy.

Pozdrawiam,
Feliks

PS. Chodzi mi o zagadnienie prawne, a nie moralne, typu, że tylko idiota by jeździł w zimie bez opon zimowych itp.
feliks
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Opony zimowe - nieobowiązkowe w Polsce?

23 Lut 2011, 12:41

Obecnie w Polsce nie ma przepisu, który zobowiązywałby kierowców do stosowania opon zimowych.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Opony zimowe - nieobowiązkowe w Polsce?

23 Lut 2011, 16:28

Potwierdzam, przepisu nie ma. Jedynie dla bezpieczeństwa wypadałoby je mieć :)
ofir
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[VAN-B] A2 1,6 / Fusion 1,6 / Musa 1,4 / Meriva A 1,6 / Modus 1,4 [VAN-B] A2 1,6 / Fusion 1,6 / Musa 1,4 / Meriva A 1,6 / Modus 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - Van segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A2 1,6 FSI - 115KM - Ford Fusion ...
    Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą
    Jazda po mokrej nawierzchni wymaga od kierowców więcej ostrożności i umiejętności. Jednym z największych niebezpieczeństw w takich okolicznościach jest akwaplanacja, czyli poślizg wodny. Co sprzyja akwaplanacji? Zły ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50