Opony zimowe z kolcami

06 Sty 2020, 02:31

Cześć
Dostałem do auta opony zimowe z kolcami chce je powyciągać.Moje pytanie brzmi : Czy warto wyciągać ? Jak z bezpieczeństwem ? Co z dziurami ?
lMarcinekl
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Sty 2020, 07:41

No na kołach jeździć nie możesz więc nie masz wyjścia
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Sty 2020, 09:17

nie no jest wyjście kupić nowe zimowe teraz jeszcze mam letnie prawie nowki na aucie tak kupiłem. Te ze zdjęcia leżą w domu na felgach .Rejon zachodniopomorski zimy totalnie brak ale szkoda trochę tych opon dlatego pytam czy warto? Gościu w warsztacie powiedział ze te opony się nie nadają , mozna wyciągnąć założyć ale auto przy dużych prędkościach będzie pływać po drodze dlatego jak to jest z tym bezpieczeństwem? Auto to Nissan Qashqai
lMarcinekl
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Sty 2020, 10:33

Gościu z warsztatu ma sporo racji. Opony kolcowane są przeznaczone do ciężkich warunków zimowych i co za tym idzie bieżnik i guma też są do tego przystosowane. Na śniegu będzie świetnie, ale na suchym i mokrym asfalcie bardzo słabo. Pływanie przy większych prędkościach bardzo prawdopodobne.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

07 Sty 2020, 00:25

lMarcinekl napisał(a):Czy warto wyciągać ? Jak z bezpieczeństwem ? Co z dziurami ?


Te opony są do utylizacji chyba że je wystawisz za grosze bo może ktoś będzie potrzebować do jakiejś przeczepki na działkę albo coś w tym stylu.

P.s.

Pewnie auto z sk :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Sty 2020, 01:31

auto z pl Qashqai ale gosciu też ściąga i poprostu dodał alusy z takimi oponami
lMarcinekl
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Sty 2020, 14:16

Nie wyciągaj kolcy tylko sprzedaj te opony może znajdziesz kupca który weźmie je do samochodu rajdowego :) bo zgodnie z przepisami w naszym kraju tylko w nich w określonych warunkach można stosować takie opony :ok: Dokładnie: "Opony kolcowane mogą być wykorzystywane w pojazdach biorących udział w rajdach i wyścigach zimowych za zgodą zarządcy drogi".
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Sty 2024, 22:57

Zastanawiam się czy można coś z taką opona zrobić w Polsce. Chodzi mi o spieniężenie tego. Nawet za grosze. Potrzebuję ktoś czegoś takiego u nas? Jakies firmy, co skupuja, wyciagaja i robia normala? Nie wiem wymyślam teraz. Nawet nie wiem czy jest sens wystawiać to na aukcję?
W necie jest napisane, że do rajdów? Te rajdowe to są naszpikowane stożkami moje z osobówki wyglądają jakby ktoś gwoździki nawbijał.
007Artur
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Sty 2024, 11:34

Wystawić aukcję możesz i zobaczysz czy będzie zainteresowanie. Generalnie z tego co wiem takie opony są gorsze po wyjęciu kolców od zimówek które nie są w nie uzbrajanie.

Możesz wyciągnąć kolce i jeździć bez nich.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

19 Sty 2024, 15:49

007Artur napisał(a):Zastanawiam się czy można coś z taką opona zrobić w Polsce.

Pewnie, że można. Wyciągnąć kolce i jako zimówki do jazdy wokół komina mogą być. Pewnie będą nawet lepsze od bieżnikowanych. Tylko trzeba mieć na uwadze, że to nie są opony do szybkiej jazdy autostradowej.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna