Opuszczanie i podnoszenie szyby w Skoda Roomster 1.2 TSI nie działa

14 Sty 2022, 17:38

Witam.
Nie działa mi elektryczne podnoszenie i opuszczanie szyb przednich kierowcy i pasażera z przełącznika u kierowcy. Przełącznik pasażera działa.
Co może być przyczyną ?
Kupiłem nowy przełącznik i też nie działa. Odpinałem akumulator -nie pomogło. Zamykałem z kluczyka - nie działa. Z przełącznika ryglowania z kabiny - nie działa. Zasilanie dochodzi - podświetlenie włącznika- jest.
Proszę o podpowiedz
PawelJak84
Nowicjusz

14 Sty 2022, 18:54

Który rok produkcji tej fabiany ?
PawelJak84 napisał(a):Zasilanie dochodzi - podświetlenie włącznika- jest.
To tylko podświetlenie przełącznika i nie znaczy że jest zasilanie na sterownik podnośnika szyby . Bezpiecznik nr. 51 do sprawdzenia . Jeżeli tutaj będzie ok to do sprawdzenia tzw. przelotka między słupkiem a drzwiami kierowcy .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sty 2022, 07:14

Bezpiecznik jest OK. Przewody między drzwiami a słupkiem sprawdziłem wizualnie, też wygląda, że wszystko jest OK. Rocznik 2011, to roomster.
PawelJak84
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Volkswagen up! - samochód do miasta
    Około 12 proc. rynku należy w tym roku do Volkswagena up!. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 682 egzemplarze. To najmniejszy samochód osobowy niemieckiego koncernu. Powstaje od 2011 roku w Bratysławie, wraz ...

•