Opuszczanie i podnoszenie szyby w Skoda Roomster 1.2 TSI nie działa

14 Sty 2022, 17:38

Witam.
Nie działa mi elektryczne podnoszenie i opuszczanie szyb przednich kierowcy i pasażera z przełącznika u kierowcy. Przełącznik pasażera działa.
Co może być przyczyną ?
Kupiłem nowy przełącznik i też nie działa. Odpinałem akumulator -nie pomogło. Zamykałem z kluczyka - nie działa. Z przełącznika ryglowania z kabiny - nie działa. Zasilanie dochodzi - podświetlenie włącznika- jest.
Proszę o podpowiedz
PawelJak84
Nowicjusz
 
Posty: 4

14 Sty 2022, 18:54

Który rok produkcji tej fabiany ?
PawelJak84 napisał(a):Zasilanie dochodzi - podświetlenie włącznika- jest.
To tylko podświetlenie przełącznika i nie znaczy że jest zasilanie na sterownik podnośnika szyby . Bezpiecznik nr. 51 do sprawdzenia . Jeżeli tutaj będzie ok to do sprawdzenia tzw. przelotka między słupkiem a drzwiami kierowcy .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sty 2022, 07:14

Bezpiecznik jest OK. Przewody między drzwiami a słupkiem sprawdziłem wizualnie, też wygląda, że wszystko jest OK. Rocznik 2011, to roomster.
PawelJak84
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Lut 2024, 16:35

Udało Ci się rozwiązać problem?
Mam identyczny, u kierowcy nie działa, słychać tylko klik, a u pasażera działa.
Rozebrałem silnik, podpiąłem szczotki pod aku i silnik działał.
Sprawdziłem przełącznik miernikiem, daje takie same odczyty na pasażera jak i kierowcy, więc powinnien być w porządku.
Sprawdziłem miernikiem też płytkę który jest bezpośrednio przed silnikiem i klikając przełącznik napięcie które powinno iść do szczotek jest tylko przez sekunde. Czy ktoś wie co to może być? :?:
marek6279
Obserwowany
 
Posty: 1