Oszczędne auto z salonu do 65 tys.

26 Lis 2018, 19:45

Cześć,

Mój Tata chciałby kupić nowe auto tej jesieni/zimy. Zależy mu aby auto było oszczędne i niezawodne. Auto będzie głównie używane w mieście na krótkie dojazdy i raz w tygodniu na trasę około 60 km w jedną stronę. Fajnie jakby było nieco wyższe (komfort i bezpieczeństwo). Do tego nie może być dłuższe niż 4,5 m. Maksymalny budżet to 65 tysięcy złotych ale im mniej tym lepiej.

Podczas poszukiwań wpadł mu w oko Opel Crossland X z silnikiem 1.2 z LPG (81 km). Ja mu proponuje Kie Ceed lub Toyotę Auris za około 62-64 tys. Fajne też są Suzuki Vitara i SX4 S-Cross ale raczej nie mieszczą się w budżecie. Do tego Tata jest sceptyczny wobec doładowanych silników(SX4 S-Cross).
Jeśli chodzi o wybór to również dochodzą do tego wątpliwości Taty odnośnie kosztów serwisu i niezawodności, więc miło by było jeśli proponowane auto było by tanie w utrzymaniu/serwisie.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje, pomysły i przemyślenia :)
Dzięki z góry.

Przykładowy Opel Crossland X z LPG:

[link do auto.pl wygasł]
gorylekto
Obserwowany
 
Posty: 2

26 Lis 2018, 19:51

Akurat to, że coś jest wyższe nie oznacza, że będzie bardziej komfortowe a bezpieczne to już w ogóle.
Jeśli koszt eksploatacji jest ważny to nie ma sensu pchać się w jakieś śmieszne suv'y. Nawet głupie opony będą droższe

Popatrz na fiat tipo. Podstawowe, sprawdzone i bardzo proste konstrukcyjnie 1.4/95. Skoro 81km ma wystarczyć (swoją drogą nie wiem co ma wspólnego z bezpieczeństwem auto, gdzie trzeba "planować" wyprzedzenie rowerzysty) to i fiat będzie ok.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Lis 2018, 21:00

Jeżeli tata jest takim tradycjonalistą :mrgreen: to powinien Mu się spodobać ASX. Podstawowa wersja mieści się w budżecie. Od razu uprzedzę pytanie :mrgreen: Nie, serwis Mitsubishi nie jest drogi. A to proste konstrukcyjnie auto ze sprawdzoną techniką i pancernym silnikiem, który można zagazować. Choć wg. mnie jest na tyle oszczędny, że nie jest to konieczne.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

27 Lis 2018, 07:30

Niech Tata da sobie spokój z tym słabym Oplem, który jest na siłę zmienionym Peugeotem (lepszy wybór).

Rozumiem, że tata chce wysokie auto z powodu wygodnego wsiadania. Ja proponuję Kię Stonic 1.4, która w tej cenie będzie bardzo dobrze wyposażona i bardziej dynamiczna. Zapewne jak to Kia będzie też lepiej trwalsza.
Jak niezawodność jest ważna to można się pokusić o sprawdzone Kia Venga i Hyundai ix20 z silnikami 1.6
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Lis 2018, 10:05

Ten Opel to kiepska opcja, lepszym wyborem będą:
Fiat Tipo 1.4 lub 1.4T
Renault Megane 1.6
Hyundai i30 1.4
KIA Ceed 1.4

Wszystkie powyższe silniki można przerobić na LPG, ale nie każdy ma taką fabryczną opcję.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002