Panewka wału korbowego

panewka wału korbowego

15 Maj 2010, 13:38

Witam!
Mam prośbę potrzebne mi informacje na temat panewki walu kroboweo z czego jest zrobiona jakis dłuższy opis najelpiej było by podać jakis tytul ksiażki z której moge skożystać potezbne mi to jest bardzo do napisania pracy na temat tej panewki.
Z góry dziekuje i pozdrawiam ;)
Zuo
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: Panewka wału korbowego

17 Maj 2010, 07:31

Najczęściej są wykonane z brązu (samosmarowanie). Dłuższy opis? Musisz popłynąć, ponieważ tutaj nie ma za bardzo o czym pisać ;)
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

17 Maj 2010, 08:15

z materiałem może być różnie może to być brąz, ale może być i żeliwo (szare) albo coraz częściej materiały sztuczne (teflon textolit itp), jakieś książki na ten temat to w życiu nie widziałem ;) jakieś małe artykuliki na temat rowkowania, smarowania i takich tam to tak ale jakiegoś wiekszego tekstu niebardzo....
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Maj 2010, 12:39

Panewki wykonuje się ze stopów łożyskowych (Prawda, że jestem genialny?) :grin:

Czyli:
-stopy cynowe,
-stopy ołowiowo-cynowe,
-brązy ołowiowe,

O każdym z tych materiałów jest sporo na necie.
Zerknij też tutaj:
http://www.zespolszkol2.com.pl/korbowy_7.html
Kenji
Początkujący

Miejscowość: Łódzkie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa SKODA Octavia Combi, przestronne i funkcjonalne wnętrze Nowa SKODA Octavia Combi, przestronne i funkcjonalne wnętrze
    Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, odbywających się w dniach 5-17 marca 2013 roku, SKODA zaprezentuje model Octavia Combi trzeciej generacji. SKODA kontynuuje swoją ofensywę modelową. Kilka ...
    Zamienne wiązki elektryczne to alternatywa na trwałą naprawę Zamienne wiązki elektryczne to alternatywa na trwałą naprawę
    Z całą pewnością wielu kierowców w trakcie eksploatacji swoich samochodów spotkało się z utratą możliwości elektrycznego sterowania niektórymi funkcjami, np. zakłócenia w pracy na przykład centralnego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      GTP Light