Parkowanie w miejscu niedozwolonym

Parkowanie w miejscu niedozwolonym

01 Lip 2014, 10:13

Witam,
parkowałem samochodem osobowym w miejscu niedozwolonym na chodniku (pomiędzy przejściem dla pieszych, a przystankiem autobusowym). Samochód stojący obok miał już założoną blokadę od SM. W momencie, gdy odjeżdżałem, podjechała i zaparkowała kilka metrów przede mną Straż Miejska (pewnie pojawili się w sprawie zdjęcia blokady w samochodzie obok, gdyż czekał przy nim już właściciel). Strażnik nie wyszedł jeszcze z auta, nie zatrzymywał mnie itd. zanim odjechałem.

Pytanie moje jest następujące: czy z tego powodu mogę mieć wyciągnięte konsekwencje (parkowanie w miejscu niedozwolonym, jazda kilka metrów po chodniku w celu wyjechania)? Czy do udowodnienia takiego wykroczenia potrzebne jest Straży Miejskiej nagranie np. z kamery w ich samochodzie?

Pozdrawiam
Andrzej81
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 Lip 2014, 10:07
Prawo jazdy od: 13 03 2001
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Fusion

Re: Parkowanie w miejscu niedozwolonym

01 Lip 2014, 10:19

Skoro przyjechali i nie zareagowali, to nie będzie z tego żadnych konsekwencji. Żeby SM mogła cię ukarać, musiałabyś stać w tym miejscu jak oni tam są. A skoro odjeżdżałeś, to nie mogli zareagować, bo i tak nie wiedzieli co robisz - czy stałeś, czy chciałeś zaparkować, ale sobie "przypomniałeś" przepisy i nie zaparkowałeś itd. Co do jazdy po chodniku - SM nie ma takich uprawnień, by kierować wnioski do sądu o ukaranie na podstawie nagrania z kamery. Może skierować wniosek do sądu tylko w przypadku, jak kierowca odmówi przyjęcia mandatu.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 15580
Zdjęcia: 1185
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo
    W pełni zautomatyzowana jazda w korku, ograniczenie kolizji na skrzyżowaniach oraz redukcja do zera kolizji z udziałem zwierząt – to najnowsze projekty w dziedzinie bezpieczeństwa, nad którymi pracuje Volvo. ...
    Samochody Lexusa – dzieła mistrzów Samochody Lexusa – dzieła mistrzów
    Samochody z wyczynowej linii F Lexusa odznaczają się nie tylko wysokimi osiągami i bardzo dobrymi własnościami jezdnymi – podobnie jak wszystkie modele japońskiej marki premium słyną z niezawodności i doskonałej jakości ...

  •