Passat b3 Wysokie obroty

Passat b3 [Wysokie obroty]

16 Paź 2010, 08:31

Witam, i po raz kolejny mam problem z moim passatem. Kiedy go rano odpalam na benzynie na biegu jałowym na strasznie wysokie obroty, kiedyś przeważnie po przejechaniu kilometra schodził z obrotów już na normalne a teraz nie. Czy jest zimny czy gorący ciągle ma wysokie obroty a dodam, że jeśli przełączę go na gaz to obroty już ma normalne. Co może być tego przyczyną? Jest to bardzo irytujące teraz jak jest zimno bo jednak dosyć dużo teraz się jeździ na benzynie zanim na gaz go przełączę a przy tak dużych obrotach kiedy wbijam wsteczny to aż skrzynia zgrzyta. Proszę o odpowiedz :)
blondyn26044
Nowicjusz
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2010, 18:59
Miejscowość: Tywica

Re: Passat b3 [Wysokie obroty]

18 Paź 2010, 13:59

Sprawdz i przeczysc silnik krokowy.prawdopodobnie jest zablokowany jak z twojego opisu wynika
Leopard
Początkujący
 
Posty: 225
Rejestracja: 17 Paź 2010, 22:27
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Passat b3 [Wysokie obroty]

21 Paź 2010, 07:46

A więc tak.. dobrałem się do silniczka krokowego wczoraj.. Wyjąłem go, otworzyłem, wyczyściłem lecz przed tym podałem mu 12 v z akumulatora i silniczek ładnie wsuwał się i wysuwał czy to znaczyło, że jest sprawny? Z czego silniczek krokowy czyta sobie czy ma zwiększyć obroty czy zmniejszyć? Jak sprawdzić czy jest on sprawny?

Edit:

Problem rozwiązany.. Urwana masa od sondy, polutowałem wszystko a obroty wysokie jak były tak były. Wymieniłem dzisiaj silniczek krokowy, wysterowałem go od razu ręcznie i wszystko w jak najlepszym porządku :)
blondyn26044
Nowicjusz
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2010, 18:59
Miejscowość: Tywica
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
  Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...
  W ciąży za kierownicą, a bezpieczeństwo jazdy W ciąży za kierownicą, a bezpieczeństwo jazdy
  Nie ma powodu, żeby kobieta w ciąży, szczególnie w pierwszych miesiącach, rezygnowała z prowadzenia samochodu, ale należy brać pod uwagę czynniki, które mogą wpływać na bezpieczeństwo jazdy, takie jak zwiększona ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   VW Passat CC
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   GTP Light