PASSAT B5 FL - 1.9 TDI CZY LPG

Re: PASSAT B5 FL - 1.9 TDI CZY LPG

28 Maj 2018, 10:21

Kao napisał(a):Ja bym sprawdził dokładnie rozrząd i cały osprzęt typu kompresor klimy, alternator, napinacz

Auto już oddane do mechanika. Jak coś będę wiedział to dam znać :)
Ludwa10 napisał(a):Gratuluje zakupu Wstaw zdjęcia,a tak z z ciekawości to który rocznik?

Dziękuję, choć to samochód dla dziewczyny :D Jak odbiorę to dodam kilka fotek, rocznik 2003.

galakty napisał(a):Pompowtryski nie bardzo zdiagnozujesz na słuch, one tak czy siak cykają, a dawka paliwa jest tak precyzyjna że jedynie komputer to sprawdzi.

W takim razie na szczęście raczej to nic poważnego. Na komputerze nic nie wyskoczyło, oprócz czujnika temperatury, który jest do wymiany.
Ciężko sprecyzować to po swojemu o co mi chodzi, mogłem nagrać filmik.
Na postoju w ogóle nie hałasuje, dopiero po dodaniu gazu i podczas jazdy. Jedynie wiem, że miejsce to znajduję się po prawej stronie pod maską, gdzieś niżej. Stojąc obok silnika aż tak tego nie słychać, przy kucnięciu przy prawym kole już tak, jednak dźwięk raczej nie jest z zawieszenia czy coś. Jak będę wiedział to dam znać :)
Gom3z
Początkujący

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 20 04 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.8 125km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Maj 2018, 10:30

Jeszcze do głowy mi przyszło koło pasowe jak mówisz że na dole
Fajna sztuka do sprzedania
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D

29 Maj 2018, 18:29

Jednak nic poważnego.
Okazała się jakaś niedokrecona blaszka, która powodowała ten hałas.
Martwi mnie trochę jeszcze wspomaganie w tym Passacie. Dla mnie np. to nieprzeszkadza, jednak dziewczyna twierdzi, że kierownica chodzi ciężko, a wiadomo kobieta ma mniej siły to roznice czuje. Sam mechanik jeździł tym samochodem i nic takiego nie stwierdził albo po prostu nie zwrócił na to uwagi.
Faktycznie jak na auto ze wspomaganiem kierownica chodzi troszkę ciężko np. Skrecajac kierownicę w lewo o załóżmy 90 stopni jest ciężej i dopiero potem ruch się uplynnia. Czy to może być normalne w tym modelu?
W niektórych momentach jest troszkę ciężej, później już tak jak każde auto ze wspomaganiem, więc chyba coś nie tak. Jakieś powody?
Gom3z
Początkujący

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 20 04 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.8 125km
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Maj 2018, 20:19

W passatach dość lekko chodzi wspomaganie, proponuje płukanie układu wspomagania i zalanie nowym ODPOWIEDNIM płynem
Fajna sztuka do sprzedania
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Udany silnik 8AR-FTS turbo 200t  - Lexus Udany silnik 8AR-FTS turbo "200t" - Lexus
    Przez całe dekady Lexus konsekwentnie wyposażał swe samochody w benzynowe silniki wolnossące – od słynącej z wyjątkowej kultury pracy widlastej ósemki w pierwszym flagowym Lexusie LS 400, po pięciolitrowe V8 ...
    Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Audi A8, NIGHT POWER 2013 GP
      Audi Q3 Vail - wnętrze
      1/4 mili Bemowo
      1/4 mili Bemowo