Passat b5 fl 2.8 V6 4motion

07 Lip 2022, 05:47

Witam. Postaram się wytłumaczyć jak tylko mogę głównie chodzi o napęd w moim passacie. Dlaczego jak wpinam bieg(wchodzi normalnie) to jest zgrzyt a prędkość i obroty rosną? Wymieniłem lewy krzyżak bo się posypał i dalej jest to samo zgrzyt i nic więcej reszta przegubów git półoś tak samo git. Sprawdzałem z kolegą z ciekawości byłem w kanale a kumpel siedział w aucie na idpalonym i wpinal bieg to zauważyłem że na łączeniu skrzyni z wałem coś jakby próbowało zapiąć ale nie dokonać i przeskakuje. Podtrzymałem z ciekawości wał ręką a kolega wbił bieg to wydawało mi się jakby jakieś zabezpieczenie wypadło albo zerwało no i wał ma luz. Znaczenie słowa luz czyli jak mam auto silnikiem do ściany stojąc w kanale pociągając za wał w kierunku silnika (nie w kierunku tylniego mostu) to ten luz jest nieduzy ale jest jakby coś wypadło?
Nie mam głowy już 3tydzyen stoi a ja dalej nwm pomóżcie ludzie kochani
Pozdrawiam serdecznie
Dziuuuch
Obserwowany
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Grillowanie, wyjazdy czy wesela - wczorajszy kierowca
    Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, ...