Peugeot 307 zapieczone świece

03 Gru 2016, 22:50

Witam
Na wstępie dodam że się nie znam wogóle na autach i chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych kierowców.

Auto peugeot 307 2005 rok, 1.6 hdi 80kw

W skrócie to mam zapieczone 3 świece sprawne niby bo sprawdzane na komputerze i jedna urwana, zarnik został.
Z racji że świece nie są z przodu a z tyłu to jakie macie porady jak się do nich dobrać, jakieś specyfiki czytałem że wd40 może coś lepszego chociaż te zapieczone na nowe wymienić.
Drugie pytanie czy jest możliwość dojścia do świecy za pomocą wiertła ok 20cm po odkreceniu podszybia? Bo tqk chce robić specjalista tylko nie wie czy dojdzie.

Z góry dziękuję za pomoc
izusek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 04 08 1989
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Peugeot 307
Silnik: 1.6 HDI 109KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

13 Gru 2016, 14:37

izusek napisał(a):mam zapieczone 3 świece sprawne niby bo sprawdzane na komputerze i jedna urwana, zarnik został.
Oddaj auto do specjalistów w tej dziedzinie dopóki świece są nie urwane, a jedynie zapieczone wychodzi najtaniej.

Tu masz temat o wykręcaniu zapieczonych świec vw-golf-iii-sposoby-na-zapieczone-swiece-vt73144.htm

izusek napisał(a):Drugie pytanie czy jest możliwość dojścia do świecy za pomocą wiertła ok 20cm po odkreceniu podszybia? Bo tqk chce robić specjalista tylko nie wie czy dojdzie.
Niech sprawdzi czy używając uchwytu kątowego do wiertarki nie będzie łatwiej się tam dostać. Musisz liczyć się z ewentualnymi wysokimi kosztami naprawy jak coś pójdzie nie tak.

Coś takiego ułatwia dostęp:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Gru 2016, 07:19

Nawet sie nie wyglupiej bo za jedna urwana swiece zaplacisz 500 zl ,tzn.za jej usuniecie bez zdejmowania glowicy,ja tak zaplacilem,w profesjonalnym zakladzie powiedziano mi,ze oni wykrecili by ja bez problemu a koszt calkowity robocizny wykrecenia 4 swiec to 270 zl.Po tym przypadku co 4oku wykrecam swi3ce ,czyszcze i smaruje gwint pasta ceramiczna FEBI,wykrecaja sie bez problemu,przy kazdej wymianie oleju wykrecam swiece ,czyszcze i smaruje pasta.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Brytyjczycy wybrali najlepszą hybrydę
    Brytyjski portal Auto Trader przyznał Lexusowi NX 300h tytuł najlepszego samochodu hybrydowego na brytyjskim rynku. Nagroda została przyznana w ramach plebiscytu 2020 New Car Awards. Najlepszy w ogólnym rankingu W ...
    Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję
    Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej Policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy 7 kolejnych samochodów ...